Skocz do zawartości

Sprężarka 24l vs 50l


M@riusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej zależy mi na tym żeby ten tłok nie padł przy pompowaniu nie nominalnej 50tki a 100tki. Mam zbiorniki które chcę w szopie i garażu zawiesić a sprężarka jeździć z jednego punktu do drugiego. Chociaż przechodzi mi przez głowę wrypanie 100l w jedno pomieszczenie i tam pozostawienie kompresora i przejście gdzie trzeba z wężem tylko. Tylko wtedy będzie miał co pompować.

Poważnie myślałem o stanleyu z casto czy liroja. Łapię się w cenę często bo około 650zl. Na alle podobnie.

 

Chciałem zrobić sam kompresor z pompy od traktora i silnika elektrycznego z przekładnia pasową. Tłok od ciapka jest nie do zajechania. Koszta tylko spore a chciałbym żeby to był prezent więc wole kupić niż modzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Powiem ci szczerze ze na ponad 100l zbiornik to taka sprężarka budżetowa jest bez sensu. Na taka to min porzadna 2tłokowka. Nie zawsze potrzeba tyle powietrza żeby dobijac ciśnienie w 100l bańce.

Tym bardziej to takich przydomowych zastosowań.

 

Samoróbka moze byc lepszym rozwiązaniem.

 

Te jednotlokowe marketowki dają sobie przyzwoicie rade z dedykowanym zbiornikiem. Sa w stanie w miare na bierzaco dobić powietrza zeby zbyt dużych wachań nie było. Ja tą swoją bez wiekszych problemów nawet polakierowalem owiewki w CBR-ce wiec plotek itd z powodzeniem da rade w dedykowanej butli. Rozprowadzić po pomieszczeniach tez mozesz używając przewodów plastikowych powietrznych i złączek "tekelan" używanych przy ciężarówkach i ogolnie przy pneumatyce. Ja kompresor mam w innym pomieszczeniu dzieki temu nie denerwuje mnie hałas sprężarki.

 

 

Gdy dolorzysz zbiornik zaczną sie problemy. W początkowej fazie fakt bedziesz miec wiecej powietrza ale potem niestety sprężarka nie bedzie nadążać z dobiciem tak wielkiej butli i skutkować to bedzie niestety brakami powietrza i ciśnienia :( co przy 50 l by sie nie zdażyło. Taki paradoks :wink: wiec dołączanie zbiornika bym sobie darował i robił to tylko w szczególnych przypadkach podłączając druga butle szybkozłączka. A na codzień używałbym dedykowanej 50l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...