Skocz do zawartości

Palą się końcówki mocy we wzmacniaczach, jak uchronić?


Pindudyndu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam coś nie tak z napięciem w aucie bo jak się daje dużo gazu to rośnie prąd i z czasem pada wzmacniacz. Padł mi wpierw Magnat THE ROCK 400 a potem nowy Ground Zero. Za każdym razem końcówki mocy.

 

Czy montaż kondensatora coś pomorze? czy może macie jakiś inny sposób na ochrone wzmacniacza przed zbyt wysokim napięciem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, mam coś nie tak z napięciem w aucie bo jak się daje dużo gazu to rośnie prąd i z czasem pada wzmacniacz. Padł mi wpierw Magnat THE ROCK 400 a potem nowy Ground Zero. Za każdym razem końcówki mocy.

 

Czy montaż kondensatora coś pomorze? czy może macie jakiś inny sposób na ochrone wzmacniacza przed zbyt wysokim napięciem?

 

 

Zmiana napięcia zasilania nie powinna skutkować uszkodzeniem stopnia mocy .

Te ulegają uszkodzeniu od źle dobranego obciążenia , lub skrajnie wykorzystywanej mocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam coś nie tak z napięciem w aucie

a mierzyles napiecie?

bo jak się daje dużo gazu to rośnie prąd i z czasem pada wzmacniacz

to raczej malo prawdopodobne

prad nie bierze sie znikad i bez potrzeby - jak nic nie bedzie potrzebowalo wiekszej mocy to alternator nie wytworzy wiekszej ilosci pradu

 

Padł mi wpierw Magnat THE ROCK 400 a potem nowy Ground Zero. Za każdym razem końcówki mocy.

wzmacniacze maja zabezpieczenia pod i nadnapieciowe - tak wiec jakbys mial cos nie tak z napieciem to wzmacniacz powinien sie poprostu wylaczyc

 

a ze tak zapytam - co i jak masz podlaczone pod ten wzmacniacz?

 

no to widze ze koledzy mnie uprzedzili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega autor tematu chyba trochę myli różne pojęcia. Może na początek zmierz sobie napięcie na zaciskach/klemach akumulatora oraz, tak jak koledzy piszą podaj jakie i jak masz podłączone głośniki. Edytowane przez ige
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przekroczeniu 15V powinien sie wylaczyc

jak przetwornica nie ma takiego zabezpieczenia to osiagamy automatycznie wyzsze napiecie po stronie wtornej...

przy nie zmienionym obciazeniu dochodzimy szybciej do kresu obciazenia tranzystorow, ktore i tak zazwyczaj chodza na blisko max swoich mozliwosci...

ale nadal mi cos nie pasuje bo i tak nie powinny sie palic wszystkie na raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

powalla, daj to w podpis! :D

 

 

 


pokazywał mi że jest 14,4 - 14,5 czy to już jest to napięcie które pali końcówki mocy?

1 - czy wyregulowales "miernik"? to co pokazuje napiecie wymaga regulacji/kalibracji poniewaz jest zasilane z tego samego napiecia ktore sam "mierzy"

2 - to jest normalne napiecie "robocze" na uruchomionym silniku

 

i to nie to ci pali wzmacniacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie reguluje, a zgrywasz to co, co zobaczysz na mierniku przy akumulatorze, to śrubką przy kondensatorze ustawiasz na wyświetlaczu kondensatora. A i najważniejsze, żebyś nie pomyślał, że to coś zmieni w napięciu i uszkodzeniu wzmacniacza, bo nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...