Skocz do zawartości

Europejski Finał EASCA 2011 - KATOWICE, 8-9.10.2011


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Odgrzeje ten temat nieco z małym hiciorem zza wschodniej granicy :)

 

Tak się co niektórzy burzyli, że jedno auto kiedyś tam startowało podobno bez wzmacniacza na samym radio aktywnie, ktoś znów dostał super oceny za subbas którego nie było, a inny znów oceny nieadekwatne wg niego do grania systemu.... a za wspomnianą wcześniej wschodnią granicą, a mówiąc dokładnie na Ukrainie wygrało auto bez..... radia.... jak i .... wzmacniaczy, koles podjechał na finały Ukrainy swoim bolidem bez żadnego sprzętu grającego po za silnikiem i co się stało.... został Mistrzem Ukrainy i w jakiej to słynnej organizacji... niepokalanej i jedynej słusznej na świecie EMMIE :) tam gdzie tylko jedyne auta grają :D sorry za dygresję ale tak mi się śmiać zachciało jak wielu z nas koty na Easce wieszało.

 

Jest oczywiście punkt w regulaminie który mówi że jeśli sprzęt nie działa to jest czas na usunięcie usterki, jeśli się nie da usunąć to o odsunięciu zawodnika decyduje sędzia główny, ale z braku innych zawodników, kolesia zostawili i wygrał zawody bez oceny... teraz zapewne montuje klocki na finały EU :) - to tyle co się dało wywnioskować z oryginalnej wersji zapisków na forum UA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać Tomku, iż autko nie miało również ... głośników :rozpacz:

Kategoria gdzie startował ten zapaśnik nazywała się "4+1" (pewnie chodzi o cztery kola + idiotę)= pełny komplecik :super:

A tak naprawie, to warto pomyśleć nad tym, czy aż tak mamy złe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać Tomku, iż autko nie miało również ... głośników :rozpacz:

ale tłumik miał dziurawy, robił za pudło rezonansowe :)

 

Koles startował w SQL Amator 4000, dostał 0 punktów za dzwięk (chociaz uczciwe) i 38 za instalkę... ciekawe co oceniali, może druty tylko i zakonczenia przewodów

 

EMMA SQ Amateur 4000

Imię i nazwisko uczestnika Samochód Oceny dźwięku Oceny Instalacji Ilość Miejsce Najlepszy dźwięk

Khozyainov Paul Chevrolet Aveo 0 38 38 1- Champion O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się co niektórzy burzyli, że jedno auto kiedyś tam startowało podobno bez wzmacniacza na samym radio aktywnie, ktoś znów dostał super oceny za subbas którego nie było, a inny znów oceny nieadekwatne wg niego do grania systemu.... a za wspomnianą wcześniej wschodnią granicą, a mówiąc dokładnie na Ukrainie wygrało auto bez..... radia.... jak i .... wzmacniaczy, koles podjechał na finały Ukrainy swoim bolidem bez żadnego sprzętu grającego po za silnikiem i co się stało.... został Mistrzem Ukrainy i w jakiej to słynnej organizacji... niepokalanej i jedynej słusznej na świecie EMMIE :) tam gdzie tylko jedyne auta grają :D sorry za dygresję ale tak mi się śmiać zachciało jak wielu z nas koty na Easce wieszało.

 

 

To ja zapytam co ma piernik .......

Czy ktoś mu ocenił średnice -2 pkt od maxa , wyszły dobre skupienia , miał dobre .....

Tak jak tu padło , sa lepiej lub gorzej dopracowane regulaminy , są lepsi lub gorsi sędziowie którzy je egzekwują , lub co gorsze dowolnie interpretują . W swojej klasie jak do tej pory nie uczynił nikomu szkody.

A tak na marginesie , masz swoją opinie która struktura ( czysto teoretycznie ) skupia pojazdy na wyższym poziomie jakościowym dźwięku. Pytanie można postawić inaczej , ale nie w tym rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o to że ktoś coś zrobił źle lub prawie dobrze, ale jakim cudem go wogóle dopuścili, tam nie było co interpretować ani egzekwować bo tam nic nie było, tak samo kubica mógłby bolidem sterowanym radiowo wystartować w F1, prowadzić by prowadził auto by było, a że kierowca nie w tym miejscu... (może wtedy by wygrał)

Tam można było tylko jedno zrobić, i zarazem powinno - dyskwalifikacja, lub może żeby to delikatniej nazwać - odsunięcie od zawodów, szczególnie że koles startował nie pierwszy raz i dobrze znał zasady, to w końcu był finał krajowy, to samo piszą zainteresowani (czyt. Ukraińcy)a nasuwa się tylko pytanie dlaczego tego nie zrobili, a że nikomu nie wadził... to akurat mały argument, ja to podałem jako ciekawostkę dla tych co ciągle się czepiają czegoś u nas i że emma taka święta, mnie też dało to troszkę do myślenia. Teraz poczytam sobie co dalej tam piszą, bo jak na razie to chcą głowy Głównego jak i odsunięcia tych co sędziowali, a męczą to osoby z innych klas, więc akurat najmniej zainteresowani jego "szkodliwością"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o to że ktoś coś zrobił źle lub prawie dobrze, ale jakim cudem go wogóle dopuścili, tam nie było co interpretować ani egzekwować bo tam nic nie było, tak samo kubica mógłby bolidem sterowanym radiowo wystartować w F1, prowadzić by prowadził auto by było, a że kierowca nie w tym miejscu... (może wtedy by wygrał)

Tam można było tylko jedno zrobić, i zarazem powinno - dyskwalifikacja, lub może żeby to delikatniej nazwać - odsunięcie od zawodów, szczególnie że koles startował nie pierwszy raz i dobrze znał zasady, to w końcu był finał krajowy, to samo piszą zainteresowani (czyt. Ukraińcy)a nasuwa się tylko pytanie dlaczego tego nie zrobili, a że nikomu nie wadził... to akurat mały argument, ja to podałem jako ciekawostkę

 

Ja rozumiem , ze ciekawostka , ale wplatasz w to inne wątki i ruszasz z miejsca "karuzelę" pomimo iz piszesz , ze tego właśnie nie chcesz :wink:

podałem jako ciekawostkę dla tych co ciągle się czepiają czegoś u nas i że emma taka święta, mnie też dało to troszkę do myślenia. Teraz poczytam sobie co dalej tam piszą, bo jak na razie to chcą głowy Głównego jak i odsunięcia tych co sędziowali, a męczą to osoby z innych klas, więc akurat najmniej zainteresowani jego "szkodliwością"

I bardzo dobrze chcą :) , po to właśnie każdy z sędziów podpisuje się pod oceną , aby było wiadomo kto jest za nią odpowiedzialny , o ile oczywiście istnieją narzędzia "systemowe" do wyciągania odpowiedzialności za nie :wink:

 

A tak na marginesie , masz swoją opinie która struktura ( czysto teoretycznie ) skupia pojazdy na wyższym poziomie jakościowym dźwięku. Pytanie można postawić inaczej , ale nie w tym rzecz.

Tu raczej dyplomatycznie ....... nie odpowiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik nakamichi dnia 26 październik 2011 - 00:04 napisał

A tak na marginesie , masz swoją opinie która struktura ( czysto teoretycznie ) skupia pojazdy na wyższym poziomie jakościowym dźwięku. Pytanie można postawić inaczej , ale nie w tym rzecz.

 

Tu raczej dyplomatycznie ....... nie odpowiesz

 

Tu raczej dyplomatycznie nie odpowiem, bo wtedy się karuzela nakręci i to odbiegająca od tego czego dotyczyła moja ciekawostka.

 

Ja rozumiem , ze ciekawostka , ale wplatasz w to inne wątki i ruszasz z miejsca "karuzelę" pomimo iz piszesz , ze tego właśnie nie chcesz :wink:

 

Zgadza się, karuzela jest i zrobiona specjalnie, ale zapewne wpakują się w nią osoby mało związane z tematem, i nic tu akurat nie napisałem że czegoś tam nie chce ;) jestem przyzwyczajony do dolewania oliwy do ognia ;)

 

I bardzo dobrze chcą :) , po to właśnie każdy z sędziów podpisuje się pod oceną , aby było wiadomo kto jest za nią odpowiedzialny , o ile oczywiście istnieją narzędzia "systemowe" do wyciągania odpowiedzialności za nie :wink:

 

Tu zapewne nikt nie poleci, chyba że ukraińska natura jest troszkę inna jak polska, i wraz z narobionym dymem, wypalą też i ognisko, w każdym razie w tego typu formacji jakim jest EMMA, nie powinno być tego rodzaju jawnych przekrętów, to że machloje jakieś tam są, to jak wszędzie, ale to już był cyrk.

 

Z ostatnich informacji, po tej małej wpadce, zastanawiają się nad dalszym sensem istnienia czegoś takiego jak EMMA Ukraina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tu zapewne nikt nie poleci, chyba że ukraińska natura jest troszkę inna jak polska, i wraz z narobionym dymem, wypalą też i ognisko, w każdym razie w tego typu formacji jakim jest EMMA, nie powinno być tego rodzaju jawnych przekrętów, to że machloje jakieś tam są, to jak wszędzie, ale to już był cyrk.

 

Z ostatnich informacji, po tej małej wpadce, zastanawiają się nad dalszym sensem istnienia czegoś takiego jak EMMA Ukraina.

 

Nie znam ich natury ,a tych co mogłem o to zapytać już nie uda się zapytać .

Może Kaban Power zechce coś więcej napisać, ale nie wciągam nikogo osobowo w te dyskusję .

Bez względu na to, jaka etykietka widnieje na organizacji , to konkretni ludzie stanowią o jej wizerunku.

Można to robić dobrze , przeciętnie , lub tak jak piszesz . Zapakowanie starej skrzyni w kolorową bibułkę nie sprawi , ze mamy nowy mebel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to można też powiedzieć, nie nasze małpy, nie nasz cyrk, ale smród zrobiony i pozostanie, do tego bardzo szybko rozniosło się po europie, czesi też lekko zaskoczeni zaistniałą sytuacją, oni jak było mało aut upychali je do kupy żeby było jak i z kim walczyć, a Ukraina jak widać została przy ilości masterów, większą ekipą pojadą na ME, a jak reszta nie wiem, podpytam z ciekawości niemców na ich forum, może coś dopowiedzą, chyba że ich Klett mocno trzyma :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam ich natury ,a tych co mogłem o to zapytać już nie uda się zapytać .

Może Kaban Power zechce coś więcej napisać, ale nie wciągam nikogo osobowo w te dyskusję .

Bez względu na to, jaka etykietka widnieje na organizacji , to konkretni ludzie stanowią o jej wizerunku.

Można to robić dobrze , przeciętnie , lub tak jak piszesz . Zapakowanie starej skrzyni w kolorową bibułkę nie sprawi , ze mamy nowy mebel.

 

Mam informacje na bieżąco z placu wydarzeń, (mój znajomy jest w ukr.EMMA). Mówić w zaistniałych okolicznościach o sprawiedliwości albo o regulaminach jednoznacznie nie można. Ale o braku szacunku wobec organizacji i zawodników można powiedzieć wiele. Tak samo, o tak zwanych brudnych układach. Przez kilka dni ukr. forum zrobił się czerwony od postów oburzonych zawodników, sędziów i użytkowników. (http://autozvuk.org/forum2/showthrea...t=13740&page=3) Malo kto popiera ta sytuacje. Większość mówi jednoznacznie - "Powinna być dyskwalifikacja!!!" I tu zgodzę się z tym, ze jednak organizacje tworzą zwykle ludzi( i dobrzy, i źli, i uczciwi, i korzystni). W Ukrainie ( mój kraj ) ten sport jest bardziej rozwinięty, niż tu w Polsce, i powiem, ze moim zdaniem Ukraina będzie kolejnym krajem, gdzie EMMA będzie historia... Nie wiem, co się stało z Polską EMMA, ale o Ukraińskiej będą nie zupełne dobre wspomnienia. Jest takie ruskie(czyt. słowiańskie) powiedzenie - "Nie ważne jak zaczynasz, lecz ważne jak kończysz!" Czyli po raz kolejny zwykły człowiek potwierdzi sobie to, ze wszystko co zaczyna z pasji kończy się biznesem dla kogoś! Proszę odbierać wszystko co napisałem, jako MOJE OSOBISTE ZDANIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam tu wypowiedz jednego ukr. forumowicza

 

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Сообщение от igorvolikov Посмотреть сообщение

Тут согласен.

Суть организации токава , что :

 

- Один учасник , который положил уйму трудозатрат на подготовку авто. На настройку . Который переживал каждую неудачу и искренне радовался каждому успеху. Так вот он приехал на финал и вырвал чемпионство в борьбе. Нелегкой. И для него это успех.

 

- А рядом на площадке стоит немытая машина без системы. И ходит ее довольный владелец в майке ЭММА. А еще он судья . И он даже не участвуя тоже становится чемпионом и той же страны. И получает такую же чашку, которая кстати чудесно поможет ему напаривать всякую фигню неокрепшим молодым клиентам.

 

Скажите - равны эти чемпионства по совести ?

А по правилам ЭММА. Так вот в топку такие правила.

 

Tłumaczenie:

Wiadomość z igorvolikov Zobacz post

Tu zgadzam się.

Istotą organizacji jest następujące:

 

-Jeden Zawodnik, który włożył wiele pracy w przygotowanie samochodu, który doświadczył niepowodzenie i autentycznie cieszył się każdym sukcesem.Uczciwie walczył i wygrał mistrzostwa . Nie jest to łatwe. I dla niego jest to sukces.

 

- Drugi Zawodnik stoi obok niego na placu z nieumytym samochodem bez systemu w koszulce EMMA i chodzi zadowolony. I to na dodatek jest sędzia. On nawet nie brał udziału w zawodach , także staje się mistrzem w tym samym kraju. I otrzymuje taki sam puchar, co jest oczywiście cudowne, aby pomóc mu sprzedawać śmieci niedojrzałym młodym klientom.

 

Powiedz mi - czy te mistrzostwa w dobrej wierze?

I według zasad EMMA. Tak więc w spalić piecu zasady takie.

 

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

Czy to można jakoś skomentować?

 

Od razu informuję, że mnie tam nie było, więc trza se poszukać winnego gdzie indziej.

:rozpacz:

A masz alibi na ostatnia sobotę? :rotfl: :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu informuję, że mnie tam nie było, więc trza se poszukać winnego gdzie indziej.

 

Ja tam nie wiem , miałeś najbliżej :wink2:

 

 

Powiedz mi - czy te mistrzostwa w dobrej wierze?

I według zasad EMMA. Tak więc w spalić piecu zasady takie.

 

 

Widzisz , z jednym się już zgodziliśmy , organizację tworzą ludzie .

Ale w zaistniałej sytuacji widzę inne pytanie , jak mógł wystąpić w finale , skoro jak rozumiem nie brał udziału w eliminacjach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem , ale miałeś najbliżej :wink2:

 

 

 

Widzisz , z jednym się już zgodziliśmy , organizację tworzą ludzie .

Ale w zaistniałej sytuacji widzę inne pytanie , jak mógł wystąpić w finale , skoro jak rozumiem nie brał udziału w eliminacjach ?

 

CYTAT Z FORUM EMMA UKRAINA http://www.emma.net.ua/forum/viewtopic.php?f=4&t=38

Re: Финал Украины 2011

 

Сообщение Pavel-car » Вс сен 2011, 17:21:35

 

Toha писал(а):Здравствуйте! Могу ли я участвовать в финале EMMA не участвовав в предыдущих этапах?

 

Разумеется можете. И можете стать полноправным победителем Финала Украины в выбранном вами классе и получить соответствующий кубок.

Единственно по правилам ЕММА-Украина, вам не может быть присвоено звание Чемпиона-2011, т.к.для этого обязательно до финала посещение хотя бы одного из текущих этапов в течении сезона.

 

Аватара пользователя

Pavel-car

 

Сообщения: 42

Зарегистрирован: Ср фев 2011, 14:03:20

Откуда: Краматорск

 

Hello! Czy mogę uczestniczyć w finale EMMA nie biorąc udziału we wcześniejszych etapach?

 

Oczywiście można. I możesz startować w Finałach Ukrainy w klasie do wyboru i uzyskać odpowiednie puchar.

Tylko przez przepisy EMMA-Ukraina, nie może być przyznany tytuł Champion 2011, musi byc na co najmniej na jednym etapie przez cały sezon.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

 

ALE Z TEGO CO WIEM TO TEN pan STARTOWAŁ JUŻ NA TAKIM SAMYM PATENCIE,TYLKO AUT BYŁO KILKA.

 

 

Mamy tu do czynienia z regularnym zaniedbaniem ze strony organizacji.

 

wyniki

eliminacje: http://www.emma.net.ua/results/2865/

finał: http://www.emma.net.ua/results/2970/

 

Pozdrawiam

 

Rewolucje wymyślają geniusze, realizują fanatycy, a korzystają na nich żule!

(wydaje mi się ze dosłownie zacytowałem) Otto von Bismarck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś za "starej EMMY " była dyskusja , czy pojazd który nie posiada systemu audio , lub system audio nie da sie np z powodu defektu ocenić , to czy można klasyfikować taki pojazd . Nie znam obecnych przepisów , być może dopuszczają taka sytuację.

A skoro ludziach i ich postawach juz padło kilka słów , czy wyobrażasz sobie , aby podobna sytuacja zaistniała w Niemczech , w tych samych realiach , na tych samych zapisach systemowych ?

Jak zadać tego rodzaju pytanie , aby komus nie "pojechac " .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...