Skocz do zawartości

Corsa by MAXTZ


maxtz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 387
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co mogę powiedzieć siedząc w temacie CA jedynie rok. Po przeczytaniu tamatu, typowo musiałem szukać szczęki na podłodze. Wykonanie? Bardzo porządne wygłuszenie, klocki po prostu niszczą, a wszystko zrobione jak najbardziej estetycznie. Jednym słowem podziwiam za wkład wsadzony w samochód, aż miło oko zawiesić już nie mówię nic o efekcie końcowym(dzwięk). Może znów będę w okolicy Twojego miasta to wpadnę na odsłuch.

Dla porównania w naszym miejscowym sklepie CA, sprzedawca jeździ z tubą :) I jedynymi wartymi zakupu rzeczami w jego sklepie są bezpieczniki. Szkoda że u Mnie taki Demo Car nie śmiga.

 

Jeszcze raz Gratulacje co do efektów.

Sądziłem że mam przyzwoitą instalacje, a teraz? :]

Potrzeba jeszcze dużo pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A więc poszukiwanie dźwięku doskonałego ciąg dalszy

Dziś przygotowałem miejsce pod piecyk do tweeterów na razie zagościł tam ALPINE 3525.

Tweetery zagrały dużo przyjemniej dla mojego ucha na alpince zrobiły się ciut delikatniejsze ale pozostały precyzyjne i szczegółowe.

Nadal jednak mam problemy z ustawieniem prawidłowej wysokości sceny dźwiękowej na poziomie tonów średnich :rotfl:

Dlatego dziś w Corsie została przeprowadzona prowizoryczna próba z systemem 3-way :rotfl:

Próby wypadły dość zachęcająco i w niedługim czasie w Corsie zagoszczą średniaki na razie z pod znaku CANTON-a, potem zobaczymy

Kiedy uporam się zabudową pod średniaki to w dalszej kolejności mam w planach nowe ukierunkowanie tweeterów i zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie :rotfl:

post-350-1254927923.jpg

post-1-1254927923.jpg

post-1-1254927924.jpg

post-1-1254927925.jpg

post-1-1254927926.jpg

post-1-1254927927.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś do mocowania kabla , to standardowe przylepce do mocowania kabli elektrycznych paskami (taśmą TK). Tak samo jak przelotka - to są dławiki do przejścia kabla przez jakąś powierzchnię - standard.

Kupisz w każdym sklepie/hurtowni elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś do mocowania kabla , to standardowe przylepce do mocowania kabli elektrycznych paskami (taśmą TK). Tak samo jak przelotka - to są dławiki do przejścia kabla przez jakąś powierzchnię - standard.

Kupisz w każdym sklepie/hurtowni elektrycznej.

 

Dokładnie, mój ojciec elektryk takie stosuje i w każdym elektrycznym kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś 3 way po raz pierwszy zagrał w Corsie :hyhy:

Niestety jednak na razie jeszcze ideału nie ma http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif

Jedyny najwyższy podział między wooferem a średnikiem jaki mogę na chwilę obecną zrobić to 250Hz (taka tylko możliwość na wzmaku) a to niestety za nisko :P Jutro spróbuję zmienić podział na 630Hz przy zastosowaniu zwrotnicy aktywnej jeżeli rezultaty będą zadowalające to czeka mnie rzeźbienie zwrotnic pasywnych albo grzebanie w filtrach we wzmacniaczu :P

Jak się już z tym uporam to zabieram się za nowe słupki bo teraz lewy tweetwr jest zamontowany na plastelinie :hyhy:

post-350-1255621622.jpg

post-1-1255621622.jpg

post-1-1255621623.jpg

post-1-1255621624.jpg

post-1-1255621625.jpg

post-1-1255621626.jpg

post-1-1255621627.jpg

post-1-1255621628.jpg

post-1-1255621629.jpg

post-1-1255621630.jpg

post-1-1255621631.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif+-->

(ruSki :hyhy:)
Moje pytanko, Jak rozwiazałeś 'przymocowanie' glośnika do słupka ?

Jeżeli chodzi Ci o mocowanie średniaków to tajemnica :hyhy: docelowo jeżeli te głośniki zostaną to będzie jeszcze ozdobny pierścień aluminiowy na wzór tego od tweetera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie plastikowa osłona lusterek wciskana w drzwi na zatrzaski i do niej doklejone komory

Dokładnie tylko oprócz tego przykręcone wkrętami :hyhy:

komora jakoś policzona czy na pałę? Bo wydaje się spora.

Oczywiście że na pałę a wcale tak spora nie jest bo połowę jej zajmuje głośnik, po za tym w komplecie z głośnikami miałem oryginalne komory, które są prawie tej samej wielkości :P Tak więc myślę że będzie OK.

Co to za głośnik?
Ten sam Canton który chyba był na tokarce

Dokładnie ten sam pullman 13.10, przy okazji może ma ktoś ich parametry :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...