Skocz do zawartości

DIORA GDS1607


szymek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sory przejęzyczenie oczywiście 1 rzędu hahahaha

gms 1865 cięte wg. producenta 8,5kHz

bardzo fajne głośniczki szkoda że twiterki 25c mają zwrotkę na 3kHz ustawioną

 

https://sites.google.com/site/itswiat/DIY/monacor-carpower-dt-284 tu coś fajnego o dt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 857
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam tak czytam o tych diorach itd kupiłem nowe stare auto megane coupe i ktos wyjął głosniiki z drzwi zreszta nie wygłuszonych ale ku mojemu zaskoczeniu w miejscu ori tweeterów znalazłem tweetery z takiego zestawu http://www.crutchfield.com/S-zemHNyvs4GQ/p_091165V30/Focal-Polyglass-165-V30.html i teraz moje pytanie co kupic na dół mniej wiecej do 200 zl diora brzmi sensownie ale po co mi tweetki może zostac wiecej kasy na cos mocniejszego na dół
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu z basem (a właściwie jego niedoboru)

 

Tutaj bym się zastanowił.. Diora z małą ilością basu? Opinie co do basu mijają się z twoją opinią. Opinie przy użyciu wzmaka 50wat rms daje opinie - "Niezłe walnięcie"

Do tej pory największym problemem to zbyt duża głośność tweetera-bardzo niskie cięcie. Ale na temat braku basu nie wypowiadał się chyba nikt..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj bym się zastanowił.. Diora z małą ilością basu? Opinie co do basu mijają się z twoją opinią. Opinie przy użyciu wzmaka 50wat rms daje opinie - "Niezłe walnięcie"

Do tej pory największym problemem to zbyt duża głośność tweetera-bardzo niskie cięcie. Ale na temat braku basu nie wypowiadał się chyba nikt..

 

x 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam chciałem zapytać czy wzmacniacz RTO-x4000 da rade tym głośnikom niby ma te 2x100w ale czy na pewno? w mostku ma 400 wiec zawsze mozna go pozniej do suba zostawic i ma mnie kosztowac około 70zł czy to zagra i czy jest sens? z góry dzieki za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kupować taki wzmacniacz jak ten RTO to lepiej nic nie kupuj. Za 70zł to sobie możesz kupić flaszke i przepite a nie bawić się w car audio. Jak chcesz naprawdę kupić prawdziwy wzmacniacz to za 150-200zł masz już jakiś fajny oldchoolowy piecyk (kenwood, sony, macrom) i tego bym na twoim miejscu szukał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że nie musi mieć forumowej sławy ale miałem do czynienia z jakimś RTO (kolega zmienił z voice krafta właśnie na RTO) i może w porównaniu z VK było lepiej ale wzmacniacz jak dla mnie to było dno. Oczywiście można spróbować ale według mnie nie warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Diory nie musi być zaraz jakiś za pincet :D Ważne, że to nie jest na TDA :D Chociaż za 100 można jakiegoś Kenwooda, Alpinkę, Pioneera starego przygarnąć. Ten RTO nie będzie ostatni, są gorsze "wzmacniacze".

 

Nikt tu nie pisze o wzmacniaczu za pół kafla :P Sugeruję jedynie że warto dołożyć te 50zł i kupić coś co już jakoś gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ale się kłótnia wywiązała pomyślałem ze rto jako ze niemiecki to i solidny za ta sama cenę albo taniej mogę mięć Kenwood ps-100 ale on ma 2x50w tyle ze słyszałem jak gra i nie jest źle a może polecicie coś w sumie to nie musi kosztować 100 zl powiedzmy ze na razie do 200 bo nie wydaje mi sie zeby to bylo sprytne kupic wzmaka za 500 zl do glosnikow za 100.... mam tez inna koncepcje zamiast kupowac wzmaka na przod i monoblock moze kupic jedna 4 kanałowke? mysle też nad subem obecnie mam 150w 30cm magnata bull power i nie podoba mi sie zupelnie (grał w poprzednim aucie) powiedzmy ze szukam czegos za okolo 400 za zestaw da sie cos kupic? jak widac jest to zestaw ,,studencki" i nie wyklucza rozbudowy za jakis czas... ale obecnie poprostu nie stac mnie na zolte focale itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też chce kupić te diory i mam problem z wyborem wzmaka, szukam po forach opini, i okazuje się że każdy swoje chwali.

Myślałem nad Carpowerem 604, lecz wyczytałem ze lepiej coś leciwego bo lepiej zagra.

Tu się pojawia moje pytanie jak się ma np 4x50 z mrv-f300 do 4x75 caropowera?

Z jakością wygra alpinka ale czy tez da rade wycisnąć diory do maxa?

Szukam mrv-f400 lecz nie wiem czy to dobry wybór.

Na tym forum jest wiele tematów poświęconych wzmaką, lecz są podzielone opinie co jak gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...