Skocz do zawartości

TDI mity i fakty - OT


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szkoda, że obsługa tego silnika mimo, że nie jest zaawansowany konstrukcyjnie(V8 jest bardziej zaawansowane, szczególnie to od 99 roku), jest taka droga.

Wymiana świec zapłonowych pod względem kosztów części nie zabija(350zł komplet) ale koszta robocizny już tak. W serii 8 to praktycznie silnik trzeba wyciągać do tego, albo przynajmniej podnieść go do góry.

Mój szef kumplowi powiedział, że może mu olej wymieniać w 850CSI, ale na konkretny serwis niech nie liczy, bo tak ciasno pod machą(wyobraźcie sobie serię 5 z V12 pod machą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam pewną sytuację z jednym z klientów.

Zostawił nam X5 4,4 V8 do zrobienia. Dostał jako zastępcze paska B4 1.9 TDI 1Z(zwykły 90KM).

Po kilku godzinach dzwoni do szefa z pytaniem "co zrobiliśmy z tym autem"(passatem). Szef nie wiedział o co chodzi, ten mu zaczął tłumaczyć: "zrobiłem prawie 200km, przyjechałem na stację zatankować, wkładam pistolet, zablokowałem. Nawet portfela nie zdążyłem wyciągnąć a ten już odbił. Co wyście z tym autem zrobili, przecież nie możliwe, żeby to tylko tyle paliło, ja też tak chcę" :P

 

Dodam tylko, że gościu zna tylko 2 położenia pedału gazu - 0/1. Jak mu szef zwrócił uwagę, żeby przez pierwsze kilka kilometrów nie deptał tak auta, żeby mógł się zagrzać, zapytał się go ile dokładnie, dostał odpowiedź: "no tak z 5-10km". Jak szef usłyszał od niego "aż tyle?!" to już sobie odpuścił jakiekolwiek tłumaczenie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak długo rozgrzewają wam się silniki do temperatury roboczej? Teoretycznie diesel to silnik o mniejszych stratach w postaci ciepła więc powinien nagrzewać się dłużej a mi rozgrzewa się już po przejechaniu 2-3km gdzie w benzynowej astrze nagrzanie motorowni zajmowało 5-10km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...