Skocz do zawartości

Galant vel Daimos


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzmy, ze woofery mamy z zakresu mocy 70-100W, wiec teorytycznie chocby Altai powinien dac rade ze swoimi mierzonymi 195W na kanal.. Teorytycznie, bo nikt pewnie nie patrzy, ze to przy 1% znieksztalceniach jak wiekszosc wzmakow na Ampguts/Amp-performance..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 913
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie sugeruj się cyferkami :) Swego czasu zamontowałem w drzwiach woofery z zestawu Dego SP, wygrzewać je miałem... właściwie, to dać w palnik żeby szybciej zaczęły "grać". Moc deklarowana to niby 100W a łykały niemal 200 nie dławiąc sie i gra przy mocy 100W zdecydowanie różniła się od tej przy 200W :)

Teoretycznie Twój Altai powinien z wooferami sobie poradzić. Praktycznie, to chłopaki z Ampguts mierzą moce wzmaków, a nie jakość grania w aucie.

Patrząc jak ludzie pędzą suby nikogo nie dziwi potężny w wielu przypadkach nadmiar mocy wzmaka do mocy, którą sub jest w stanie przyjąć wedle producenta. Dlaczego w przypadku wooferów ma być inaczej i dlaczego na forum budzi ten fakt tyle gorących dyskusji zupełnie nie rozumiem... Pewnie taki urok forum jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wooferom jak subowi ? najlepiej dac po 100-200 rms zapasu

 

Ja tam wlasnie raczej taka teorie stosuje :D

Nie sugeruj się cyferkami

 

Nie sugeruje sie.. Pisalem juz pare stron wczensiej o Fujitsu Alpha 3000M, ktory ma 4x30W a nawet w miare kopaly drzwi, z tym ze to by zadowolilo 90% z Was..Mi jest troszke za malo :P

 

Nie, najlepiej nie wchodzić w zakres mocy przy którym wzmak przestaje stabilnie pracować.

 

 

Dla kazdego wzmacniacza jest to inny zakres :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie znam tego pieca, wnioski wyciągam po opisie Ache w kwestii tego jak woofery się zachowują podczas głośnego grania.

I dlatego przyczyną problemów Ache niekoniecznie musi być piec - akurat ostatnie co można powiedzieć o tym Altai to to, że brak mu kontroli nad woofer'ami. Moim zdaniem, konkurencji dla niego można zacząć szukać wśród konstrukcji kilkukrotnie droższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajecie z glowa Altai od dluzszego czasu lezy u Passata Wszystkie wymienione objawy sa na Kickerze/Pioneerze/TMA Moim zdaniem ten Altai to malo znany i jakze niedoceniany piec.. Tu wlasnie liczy sie granie pieca a nie logo/marka ale 99% ludzi:

 

 

No tak ale napisales ze woofery graly pod 180watami a jak zapytalem jakimi to odpowiedziales ze z altai wiec i pod nim graly woofery... To bylo pod nim lepiej czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Byly pod kickerem (niech sie Cursor wypowie, dokladnie ktorym :P) ktory ma cos kole 100W@4ohm.. Foki sa 2 ohomwe, wiec przyjmijmy w ciemno ze ze 140 W ?

 

W kazdym razie temat Fok jest juz zamkniety :P Przynajmniej wooferow, bo dzisiaj je wyslalem Coberowi :)

Aktualnie w drzwiach graja Kappy 65.7..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj się, przecież to Twoje granie :P

 

Jestem spokojny jak Baranek Bozy :lol: Tylko duzo bluzgam ale ja nawet na swoim pogrzebie bede bluzgal.. I tak staram sie na forum ograniczac bluzgi :)

W skrocie i bez bluzgow:

 

Dla mnie Foki to dobre glosniki, ale trzeba to powiedziec PLACI SIE DUZO ZA DUZO ZA NAPIS FOCAL :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego przyczyną problemów Ache niekoniecznie musi być piec - akurat ostatnie co można powiedzieć o tym Altai to to, że brak mu kontroli nad woofer'ami. Moim zdaniem, konkurencji dla niego można zacząć szukać wśród konstrukcji kilkukrotnie droższych.

Też swego czasu oko na nim zawiesiłem i daleki jestem od stawiania go przy badziewiakach. Gwoli ścisłości wooferów Ache także nie słyszałem w akcji :) Czy będzie należycie woofery kontrolował? Może tak, a może nie - Ache pewnie niebawem zweryfikuje.

Aktualnie w drzwiach graja Kappy 65.7..

Te akurat dłuższy czas w drzwiach woziłem, kicka z nich dostaniesz , basu tylko trochę.

Było poczekać z tymi fokami aż Altai wróci do Ciebie.

Czytajecie z glowa :D Altai od dluzszego czasu lezy u Passata

Podobnie do sandersa Twoje wpisy odebrałem, sądziłem że Altai foki pędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie taki urok forum jest :)

 

nie powiem kto mi ciosa kołki na głowie za mój zakup do biednej 10" :P

 

Przynajmniej wooferow, bo dzisiaj je wyslalem Coberowi :)

 

ten to szaleje :D 5 zestaw czy już 6 magluje :D

 

Podumam nad nimi troche:) tyle ze w 3 drogch

 

ja w 2way-u miałem z nimi okazję trochę walczyć i niestety piec najprawdopodobniej nie podołał im bo był za słaby i mało stabilny w 2ohm ... ostatecznie za dużo od nich wymagałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie wiekszosc zabawek ktorych nie ma logo nie kosztuje i nie gra* :)

 

*oczywiscie sa wyjatki od reguly

 

Zalezy wszystko od kwoty..Ja sie po tych Focalach spodziewalem duuuzo wiecej patrzac na kwote jaka trzeba za nowe polozyc..

 

Było poczekać z tymi fokami aż Altai wróci do Ciebie.

 

Srednica :)

 

Podumam nad nimi troche:) tyle ze w 3 drogch

 

Do 3 moze by sie nadaly, ze wzgledu na brak srednicy, ale u mnie nie chca nisko zejsc :/ Koniecznie napisz jak je bedziesz cial od dolu :) Jak u Ciebie zagraja glosno i z pierdyknieciem przy np. 40Hz to chyba padne :szok:

 

ja w 2way-u miałem z nimi okazję trochę walczyć i niestety piec najprawdopodobniej nie podołał im bo był za słaby i mało stabilny w 2ohm ... ostatecznie za dużo od nich wymagałem ;)

 

Napisz cos wiecej..

 

Te akurat dłuższy czas w drzwiach woziłem, kicka z nich dostaniesz , basu tylko trochę.

 

Kopac cos tam kopia, ale basu w porownaniu do KR2 lichutko.. Za to jest ten bas twardszy i bardziej zwarty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednica :)

Nie do końca musi być tak, jak piszesz.

Zdarza się niestety tak, że konstrukcja wnętrza pojazdu (materiały i umiejscowienie przetworników) powodują znaczne wytłumienie góry pasma przetwarzanego przez woofer w miejscu odsłuchu. Efekt jest taki, że nawet przetworniki mające opinię świetnie grających średnicą - nie grają nią wcale lub prawie wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fokach przeszkadzal mi raczej nadmiar srednicy :) Darlo to morde w okolicach na moje ucho 1-1,2KHz-2-2,5KHz.. Strasznie podbarwiona i przeszywajaca jak dla mnie.. Oczywiscie tylko przy wysokich glosnosciach :P

 

:szok: śmiać się chce...... żeby Ci tej średnicy nie brakło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś jest to to wytniesz, obniżysz poziom.

 

Moze Tobie to pasilo, ale mi bylo to za bardzo natarczywe :) Nie dalo sie tej srednicy wyregulowac tak, zeby mnie nie draznila..

 

Jak niema wcale to nawet nie podbijesz

 

Tu masz racje w 100% ale watpie, zeby uDim za 1000 peelenow nie gral np. wcale srednica :P

 

BTW.

 

Wlasnie wsadzilem w drzwi uDimy :D Sluchalem ich moze z 30 sekund, bo jeszcze w robocie jestem i nic nie ustawialem. Na dzien dobry juz slychac mega bas i "..." :D :D :D w porownaniu do Kappy oczywiscie :P

 

 

Wulgaryzmy...pzdr..Mastah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...