Skocz do zawartości

Passat B5 by SoNiC


sonicpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

i jeszcze 2 XXL'e

 

Ja jeśli miałbym się decydować na MSK to XXL trafi na giełdę, jego montaż to poprawianie dobrego Stegi mają swój układ od tego i trzymają swoje parametry co do linijki w zakresie od 11 do 15 volt.

Więc szkoda i kasy i miejsca na xxl zamiast tego warto natomiast pomysleć o jakimś aku buforowym agm, bo jednak wykarmić taką gromadkę 4raczków musi być czym więc każda Ah jest na wagę złota a 2 XXL tylko zrobią przeciąg w aku razy 2 niż same piece... :wink2:

 

i prądem w spoczynku, w końcu swoje zjada :D

 

Zjada czy nie robi świetną robotę... Aż dziw, że to dzieło makaronów... No ale Lambo i ferrari są także spod ich ręki... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjada czy nie robi świetną robotę... Aż dziw, że to dzieło makaronów... No ale Lambo i ferrari są także spod ich ręki... :wink:

 

więcej dobrych firm z CA które kiedyś istniały ( bo dziś już wielu nie ma ) pochodzi właśnie z tamtych rejonów :D

Co do prądu - jak ktoś ma możliwość zasilenia pół osiedla z aku potem z altka odnowić to czemu nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sam wymiar dlugosc i szerokosc to jeszcze ok ale ten 3ci wymiar tj wysokosc juz niestety powoduje delikatny bol glowy.

 

Human Reign

33,3cm szerokości x 59cm dlugosci x 18,1cm wysokosci - dane katalogowe.

 

O ile bym mial prosciej w takim aucie jak tu, czy jakims mondeo albo nawet c5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Human Reign

33,3cm szerokości x 59cm dlugosci x 18,1cm wysokosci - dane katalogowe.

 

O ile bym mial prosciej w takim aucie jak tu, czy jakims mondeo albo nawet c5.

mam mondeo mogę humana przygarnąć osłuchać (najlepiej dwa) :)) 18cm wysokości to dwa i pół razy więcej niż moje matrixy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bez obudowy jest to znacznie mniej, jednak obudowa jest radiatorem dla wzmacniacza, teoretycznie zastanawialem sie nad zmieszczeniem 2 w\piecy pod jedna obudowa co teoretycznie jest do wykonania ale baaardzo sie to grzeje bez obudowy. Sam piec ma pewno z 6cm wysokosci tylko. Z obudowa moze byc przykrecony bezposrednio bez rzanej przestrzeni dodatkowej pod spodem gdyz obudowa jest taka, ze sama tworzy przestrzen pod nim. Piec z obudowa w zasadzie nie potrzebuje wentylatora.

Sorry za off topa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeśli miałbym się decydować na MSK to XXL trafi na giełdę, jego montaż to poprawianie dobrego Stegi mają swój układ od tego i trzymają swoje parametry co do linijki w zakresie od 11 do 15 volt.

Więc szkoda i kasy i miejsca na xxl zamiast tego warto natomiast pomysleć o jakimś aku buforowym agm, bo jednak wykarmić taką gromadkę 4raczków musi być czym więc każda Ah jest na wagę złota a 2 XXL tylko zrobią przeciąg w aku razy 2 niż same piece... :wink2:

 

 

Nie zgodzę się ;) U nexusa jest 2 x XXL do Stegów. Zupełne inne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie widzisz - sprawdz. To że producent pisze to i owo - to nie oznacza że wpięcie w tor zasilania XXL nie przyniesie pozytywnej zmiany. XXL to nie tylko urządzenie podnoszące napięcie - ale również filtrujące i zapewniające ładunek bezpośrednio przy wzmacniaczach. Jeśli różnicy by nie było - myślisz, że bawiłbym sie w zabudowe 2 szt xxl + 3 kondensatorów + 1 akumulatora ? Tak dla rozrywki ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie widzisz - sprawdz. To że producent pisze to i owo - to nie oznacza że wpięcie w tor zasilania XXL nie przyniesie pozytywnej zmiany. XXL to nie tylko urządzenie podnoszące napięcie - ale również filtrujące i zapewniające ładunek bezpośrednio przy wzmacniaczach.

Skoro masz aku w pobliżu wzmacniaczy , to chyba "ładunek " jest we właściwym miejscu .

 

Jeśli różnicy by nie było - myślisz, że bawiłbym sie w zabudowe 2 szt xxl + 3 kondensatorów + 1 akumulatora ? Tak dla rozrywki ??

Najlepiej sprawdz na ile zmienia to napięcia wewnątrz Stega :wink: , potem napisz jak inaczej brzmi plus - minus 40 V od plus minus 40 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś z kiedyś z XXL i bez w takiej konfiguracji ?? Ja tak ...

A próbowałeś odpowiedzieć na moje pytanie ?

Gdybyś uważniej czytał forum , to pośrednio była juz o tym mowa , nawet sam Brax zmienil konstrukcje swoich zasilaczy w najnowszych produktach aby uniezaleznić się od zmiennych parametrów zasilania ( zatem i racjonalności użycia XXL ) w określonych układach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie XXL użyty do większości pieców jest słusznie poparty zakupem czy też nie ?

Wiadomo składa się na to wiele czynników, typu czy jest aku buforowy, jaka instalacja ( kable, altek i itd. ), czy nawet jak się trafi to jakiś kondensator po drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, zarabiam, stać mnie na klocek nawet za 2 czteropaki :rotfl:

 

Tak serio - piece, zarówno poprawiana stabilność ( a'la Steg, czy też inne np. amerykańskie patenty ), jak i zwyklaki oldschoolowe typu M1, M3 i itp.

System - zarówno active i passive, półówki, 2 way, 3 way z subem i bez.

Pytanie było proste - czy jest sens ... nie ile to kosztuje, bo kosztować to wiem ile :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...