Skocz do zawartości

Passat B5 by SoNiC


sonicpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjentem mojej instalacji jest moj tapczan Passat B5 Kombi.

 

Obecnie rozpoczelismy razem z Arturem (Arti-Car Siedlce) modyfikacje samochodu od sklejania slupkow pod Alpine'a.

W bagazniku narazie siedzi w kole bajzel. Mniej wiecej piecyki w takiej kolejnosci:

 

Gorny tor zasila: Sony XES M1

Sredni i woofersy: Brax x2400.2

Lowy pedza: Audison VRX 1.500 Chromowany Cien 2

 

przedni kit nalezy do Alpine F1 Status SPX-Z18 czyli ukochane przez wielu 3 drogi Alpinki.

Sub to moja wariacja, mix SQ i cisnienia: Rockford Fosgate HX2 Power 15".

 

Jednostka głowna, ulubiany przezemnie Pioneer DEX-P90 z prockiem DEQ-P90.

 

Zasilanie OFC Hollywooda 53

Sygnaly DLS Pro i Ultmate, chwilowo wspomagam sie tez TEC 4 channel

Glosnikowe Stinger Twisted Pair 1,5 2,5 i wooferki maja to co bylo na stanie Holly 3,5

 

Audison z racji ogromnego poboru pradu, ma 50 przerobiona na 20, musialem poprostu spilowac zalutowane koncowki aby wpakowac w terminale takie druty.

 

Piec narazie doprowadza tyle ciepla ze o dluzszym graniu nie ma mowy, trzeba zaaplikowac mu 2x15 wentylacje i chlopak sie uspokoi z swoimi aspiracjami na grzalke.

Obecnie trzeba mu 2 minuty grania na pol gwizdka aby zrobil saune w srodku.

 

Zanim caly bagaznik dojdzie do ladu troche to potrwa, narazie borykam sie z ciezarem tego i lekkim dyskomfortem raczej spowodowanym slabymi juz sprezynami bo amortyzatory ledwo przed zakladaniem wymienilem.

 

Pare fotek na poczatek:

 

http://82.160.137.1/ca/f1.jpg

http://82.160.137.1/ca/passat.jpg

http://82.160.137.1/ca/passat1.jpg

http://82.160.137.1/ca/passat2.jpg

http://82.160.137.1/ca/skrzynka.jpg

http://82.160.137.1/ca/skrzynka1.jpg

http://82.160.137.1/ca/srodek.jpg

http://82.160.137.1/ca/piece.jpg

http://82.160.137.1/ca/passat4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jutro jade druga czesc skladac, kiedy bedzie mozna posluchac to ja sam nie wiem.

narazie to widac tylko burdello po calej linii, trzeba postroic sie zanim szal sie zacznie.

 

skrzynka chyba przejdzie zmiany, pojdzie to w closed zapewne. musze zredukowac wage i zmenic sprezynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro jade druga czesc skladac, kiedy bedzie mozna posluchac to ja sam nie wiem.

narazie to widac tylko burdello po calej linii, trzeba postroic sie zanim szal sie zacznie.

 

skrzynka chyba przejdzie zmiany, pojdzie to w closed zapewne. musze zredukowac wage i zmenic sprezynki.

Nie wiem kto robił ci słupki ale słucham zestawu F1 na (prawie) codzień w aucie dzikiego i nie widzę tu żadnych komór dla średniaka a potrzebują ok 1,5L lub troszkę więcej. To są bardzo wymagające montażowo głośniki . Daj fotki słupków !

 

ps. Tak a propo góry , nie lepiej pójść już w braxa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ze słupków ma ok 1L pojemności. Niestety więcej na słupku się nie da zrobić, bo zaczęły by bardzo przeszkadzać w czasie jazdy. Prucie dechy na razie też nie wchodzi w grę bo to samochód tymczsowy. Cała instalka jest robiona na szybko, do testów. Budowa skrzyni, słupki, okablowanie i cały montaż zajął 1,5 dnia. W najbliższym czasie bierzemy się za drobne porządki i pierwsze strojenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ze słupków ma ok 1L pojemności

Za mało ... zdecydowanie

samochód tymczsowy

Cała instalka jest robiona na szybko, do testów

Kurdę nie rozumiem ... Tyle kasy na klocki i cały efekt pójdzie w piz.du przez wrzuty na szybko , moim zdaniem przy takich klockach wszystko ma znaczenie, a porządny montaż szczególnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Sonic długo zbierał klocki, dlatego trudno się dziwić, że chce tego posłuchać. Niestety jest z innego miasta i nie może sobie pozwolić na odstawienie samochodu na miesiąc. Na razie chodzi o to, żeby to uruchomić i wstępnie przetestować całą koncepcję. W razie konieczności, z czasem będziemy poprawiać i wykańczać elementy etapowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Sonic długo zbierał klocki, dlatego trudno się dziwić, że chce tego posłuchać.

 

Ja przez słabo przygoowane auto wachlowałem klockami przez ostatnie pół roku ... nic nie grało jak ja chciałem , dopiero po porządnym montażu okazało się że to co wcześniej nie grało , zagrało tak że mi szczena opadła .

Jeśli chce posłuchać jak gra brax z f1 niech podjedzie na zawody , kilka takich połączeń znajdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm bylem w Lublinie z Arturem tylko nie moglem wtedy posluchac Dzikiego auta, to ze instaluje system w taki a nie inny sposob jest poprostu podyktowane czasem jaki spedzilem na kompletowaniu wzmacniaczy. Setup bedzie sie poprawial a ja nie zniechece sie do F1, dlaczego? Artur ma tutaj juz bardzo duze doswiadczenie i wiem ze dostroimy system na tyle ile obecne warunki pozwola. Auto faktycznie nie bedzie picowane pod wszystkie mozliwe stopnie do perfekcji. Narazie chce sprawdzic co zdarze uzyskac dobranymi juz klockami, zajelo mi to duzo czasu i dopiero teraz znalazlo sie w samochodzie.

 

Skakalem dosyc mocno z koncepcji, zaczynajac od DEH-P80MP z seria z przodu + GTO1004 pedzonego GTO 2000. Potem byl Lanzar Optidrive 6.1 zamieniony na Hertz HSK 165.4 pedzonego na poczatku Audio Systemem F2-280 potem zamiennie testowane z Stegiem K2.02 i dobyl Lanzar Optidrive 1234D ktorym zajal sie Steg, jednostka w tym czasie byla juz najmocniejsza mediastacja Clariona - VRX888RBT. Obecny zestaw piecy uzbieralem w przeciagu pol roku, Audison lezal az rok czasu zanim zagral u mnie.

 

Zlecac mi sluchac systemow nie musisz, sluchalem innych rownie mocnych zestawow, min. Adamu z naszego forum udostepnil chwile aby posluchac co potrafi jego setup. Po Lublinie wyciagnalem wnioski, pojawil sie ostatni do kompletu - Brax.

 

Slupki jak je nazwalismy to "matrioszki" i przykro mi stwierdzic ale nie zapakuje calego podszybia tylko po to aby dac im 2 litry bo nie bede widzial co sie dzieje na drodze, a mandat za to mozna tez otrzymac. Narazie maja to co mozna im bylo dac, nie psuja widocznosci bo Artur skrupulatnie wybral odpowiednie ustawienie. Podczas gdy on zajmowal sie tym, ja ukladalem i montowalem reszte aby czas rozdzielic na mozliwie rowno i efektownie isc. W takim tempie ze wogole znalazlo sie to w srodku i tak jest sukcesem, teraz pozostaje dostrajac ustawiac i myslec co mozna ewentualnie jeszcze zmienic.

 

 

ps. Tak a propo góry , nie lepiej pójść już w braxa ?

 

kolego przyznam ze ogarnelo mnie to mocno lecz nie wypruje z siebie kazdej zlotowki aby wystartowac tylko na hi endzie, M1 to bardzo dobra konstrukcja i pozwole sobie zaczac od tego :) nie stac mnie na codzienne przewalanie piecy. Bede myslal nad tym co mowisz i myslalem zanim napisales lecz na poczatek posmakuje ile wypruje z tego smakow. Bylem i tak cierpliwy zbierajac i chomikujac co sie udalo podebrac. Mam to co widac i tak jestem zadowolony ze to az tyle.

 

Zanim zaczelismy rozmawiac na temat instalacji, ja rozpoczalem rozmyslanie nad nowym samochodem stad dopiero tam pojde na calosc. Na chwile obecna pozostaje przy tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim tempie ze wogole znalazlo sie to w srodku i tak jest sukcesem, teraz pozostaje dostrajac ustawiac i myslec co mozna ewentualnie jeszcze zmienic.

Wydaje mi się że ten montaż może być bez sensu. Albo robicie coś na tip top wykorzystując wszystkie walory tego co macie albo robicie szybko wrzutę by sobie coś plumkało nie ingerując w koncepcje.

Taką szybką wrzutą możecie tylko narobić sobie pracy bo otrzymany efekt może być niezadowalający. Nie wspominam o subie bo to bym całkowicie pominą na tym etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh niedowiarki :O ktorzy mowili ze "nie zagra"

 

estrada gra, furtki daly sie we znaki tak jak kazy przypuszczal ze napewno bedzie i kazdy wiedzial ale powod podalem. nisko czasem rezonans bywa lecz nie jest o tyle upierdliwy zebym musial ot juz dzisiaj to poprawiac. Z pewnoscia furtki dla F1 trzeba solidnie wygluszyc i gruuubo.

 

gora i sredniak? hmm robi robote bez dwoch zdan.

podziekowac tylko pozostalo kolegom z forum ktorzy prawili dobre recenzje dla mnie o HX2, mastah trzeba o Tobie wspomniec iz po Twoich namowach pojawil sie Audison i takim cudem czekal rok na polce i pokazal na co go stac, zola utwierdzal mnie w przekonaniu abym go zatrzymal. Bylo warto, polaczenie sie udalo choc wiadomo zawsze moze byc cos lepszego ale kontrola w 1ohm tego glosnika przeszla moje wszelkie oczekiwania.

Ta 15" puka jak nie jedna 10tka, potwierdza to moja koncepcje systemu. Gdy trzeba ma byc dynamiczny z zadziorem, sub uzupelnia tylko leciutko spod pasma. Gdy zapragne odkrecam kurki i mam przy czarnuchu czym cieszyc sie. Idealne ( dla mnie, czyt. jak narazie :) ) polaczenie udalo mi sie skomponowac i jestem w pelni zadowolony z mozliwosci, zaznaczam szczegolnie fakt ze robie to dla siebie i jego charakter jest pewnie inny niz by ktos tutaj preferowal badz choc zblizony.

 

Emil: Tobie wyjasnilem juz co i jak i dlaczego tak :)

 

90% dnia sluchalem materialu na wszelkiej masci smaczki

:zakochany:

Ogolnie rzecz biorac dopiero teraz popadlem w manie i ta choroba mnie zaczyna zadziwiac :)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec dzisiaj podjalem swoja decyzje, 15tka wylatuje z auta. Za duzo tego i wyroslem jednak z zabaw basem.

Pojezdzilem z nia troszke, tak jak spodziewalem sie na poczatku totalnie przechodze na SQ.

Bede zamienial to na 10" i postaram sie aby to tez byl HX2.

 

Sub jest fantastyczny pod wzgledem mozliwosci lecz ta moc przerosla moje oczekiwania :) wracamy na kulturalne SQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...