Skocz do zawartości

Passat B5 by SoNiC


sonicpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

spokojnie, zarabiam, stać mnie na klocek nawet za 2 czteropaki :rotfl:

 

Tak serio - piece, zarówno poprawiana stabilność ( a'la Steg, czy też inne np. amerykańskie patenty ), jak i zwyklaki oldschoolowe typu M1, M3 i itp.

Zaczynam mieć watpliwości czy rozmawiamy o tym samym , ale stabilność raczej sie specjalnie nie zmieni

System - zarówno active i passive, półówki, 2 way, 3 way z subem i bez.

To już z cała pewnościa nie ma nic do rzeczy

 

Pytanie było proste - czy jest sens ...

:wink:

 

W M1 podobno już coś w ten deseń jest.

A to "podobno" skąd pochodzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś odpowiedzieć na moje pytanie ?

Gdybyś uważniej czytał forum , to pośrednio była juz o tym mowa , nawet sam Brax zmienil konstrukcje swoich zasilaczy w najnowszych produktach aby uniezaleznić się od zmiennych parametrów zasilania ( zatem i racjonalności użycia XXL ) w określonych układach .

 

Nie siedzę w środku wzmacniaczy i nie bawi mnie bieganie z miernikiem po ich wnętrzu. Wiem również, że moje X4 podobno nie muszą mieć już XXL. Jednak jak się okazuje troszkę inaczej grają Z XXL. Ciekawe - czemu. Dlatego ja również zapytałem o coś na co nie udzieliłeś mi odpowiedzi. Widzieć na mierniku cyferki, dostać informację, że podobno tak jest a nie inaczej - a przetestować to w wykonywanym systemie to dwie różne sprawy.

 

Wiele jest takich tematów które nie powinny mieć wpływu na brzmienie a mają. Słuchałeś testu Paneli ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam mieć watpliwości czy rozmawiamy o tym samym , ale stabilność raczej sie specjalnie nie zmieni

 

czyli konstrukcja pieca i ewentualne braki pomijamy oraz co pod to podłączamy ? w końcu ma to być " Power Station " ;)

 

To już z cała pewnościa nie ma nic do rzeczy

 

 

kompletne zero ? w końcu to chyba tu leży sedno użycia XXL-a jak mamy rozbudowany system, ile piecy i jakie ...

 

:wink:

 

znów powiało tajemnicą :P przyzwyczaiłem się, tak tak wiem gdzie podjechać :D

 

Chodzi o to, ze piece za ta kasę maja poprawne i wystarczające zasilanie

 

to w takim razie które nie mają ... i tu jest pytanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie siedzę w środku wzmacniaczy i nie bawi mnie bieganie z miernikiem po ich wnętrzu. Wiem również, że moje X4 podobno nie muszą mieć już XXL. Jednak jak się okazuje troszkę inaczej grają Z XXL. Ciekawe - czemu. Dlatego ja również zapytałem o coś na co nie udzieliłeś mi odpowiedzi. Widzieć na mierniku cyferki, dostać informację, że podobno tak jest a nie inaczej - a przetestować to w wykonywanym systemie to dwie różne sprawy.

 

Wiele jest takich tematów które nie powinny mieć wpływu na brzmienie a mają. Słuchałeś testu Paneli ?? :D

szkoda czasu , wzmacniacz w pierwszej kolejności jest urzadzeniem technicznym , gdzie brzmienie jest podporzadkowane okreslonym rozwiązaniom i zespolem okreslonych cech aby to osiągnąć . Wszelkie pytania "czemu " nalezy zacząc w tym punkcie :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli konstrukcja pieca i ewentualne braki pomijamy oraz co pod to podłączamy ? w końcu ma to być " Power Station " ;)

 

Do poprawy stabilności nie ma potrzeby , jak odczuwasz istotna zmiane brzmienia na postoju pomiedzy zasilaniem 12 a 14V , to oceniasz sam .

kompletne zero ? w końcu to chyba tu leży sedno użycia XXL-a jak mamy rozbudowany system, ile piecy i jakie ...

Konfiguracja systemu czy rodzaj podziałów nie sa kryteriami dla stosowania / lub nie XXLa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co mam rozmawiać o sprawach teoretycznych jak praktyka pokazuje co innego ?? To tak jak by cię ktoś przekonywał że nie zjadłeś dziś śniadania które wszamałeś godzinę temu. Sorry ale wolę iść się wyspać i jutro dokończyć montaż bo następne fury stoją i czekają ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - nie rozbierałem ich. Szkoda mi było na to czasu... Dokładnie tak jak teraz .

Ale skoro slyszaleś grające rezystory , to coś musialo powodowac ich drgania .

Zresztą można ignorowac budowę toru , ale nie sposób nie dostrzegac , ze dzwiek powstaje dopiero w przetworniku , wszystko co przed nim to prąd podlegający sciśle określonym prawom i zjawiskom .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie XXL, racja to zdrowy wplyw w wielu roznych wydaniach. ale? nie zgodze sie ze M1 ma takie "cos", pod XXL zmienialo wiele, grajac bez juz inaczej. Tak samo, wielu mowi/twierdzi ze instalacja takiego wyrownywacza sinusoidy :) ma za soba pozytywny skutek na pracy wzmacniacza. Dlaczego? kwestia opiewa sie tutaj o stale nie skaczace zasilanie pieca, a on sam juz tej roli robic nie musi.

 

Lecz zakup XXL i dodatkowko x2 to kwestia kosztowa taka ze nie kupimy tego odrazu, napewno nie Ci ktorzy na codzien dbaja o to by miec co zjesc a potem cos kupic extra. za jakis czas, przy dobrych wiatrach przetestuje i ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie XXL, racja to zdrowy wplyw w wielu roznych wydaniach. ale? nie zgodze sie ze M1 ma takie "cos", pod XXL zmienialo wiele, grajac bez juz inaczej. Tak samo, wielu mowi/twierdzi ze instalacja takiego wyrownywacza sinusoidy :) ma za soba pozytywny skutek na pracy wzmacniacza. Dlaczego? kwestia opiewa sie tutaj o stale nie skaczace zasilanie pieca, a on sam juz tej roli robic nie musi.

Mozesz napisac o czym piszesz ?

 

Co do samej M1 to ta z cała pewnością nie posiada stabilizacji zasadniczego zasilania , dlatego może reagować zmianą punktów pracy ( inni powiedzą brzmienia ) na napięcie zasilające . Tez zasilacz natomiast jako jedyny ( mi znany ) posiada inne cechy korzystne dla brzmienia dla odtwarzanej płyty CD , czy tez pracy wspólnej ( kilka sztuk ) , ale nie mieszczą się w ogólnym temacie zasilania przez XXLa , zatem nie są warte uwagi :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli różnicy by nie było - myślisz, że bawiłbym sie w zabudowe 2 szt xxl + 3 kondensatorów + 1 akumulatora ? Tak dla rozrywki ??

 

Dla rozrywki nie... Dla kasy? Pewnie i sam bym wsadził wszystko za co klient jest skłonny zapłacić.

Więc wiesz Paweł ,że Cię lubię i szanuję , ale opowiadania rodem z czerwonego kapturka ,że Stegi MSK grają lepiej pod XXL można spokojnie odłożyć do archiwum X...

Nie wierzę w to ,że jest odczuwalna różnica(słyszalna) a jeśli ją słyszysz, to masz mega czułe ucho...

Ale klient chciał , klient zapłacił, klient ma...

Więc w sumie wszyscy zadowoleni... :wink:

 

Wiadomo składa się na to wiele czynników, typu czy jest aku buforowy, jaka instalacja ( kable, altek i itd. ), czy nawet jak się trafi to jakiś kondensator po drodze :)

 

Jeśli jest sytuacja tego typu jak u mnie kiedy piece(F1kowe) reagują bardzo jeśli chodzi o RMS bo to różnice rzędu 25% na dostarczone im napięcie w instalacji(a jeśli chodzi o suba , czy woofery, to już się usłyszy, bo "mieć" 300 W a 400 dla suba, ma wpływ na jego wysterowanie) to uważam zastosowanie XXL za w pełni zasadne, gdyż nie posiadają takiego układu jak wzmacniacze z Braxa czy też MSK, który przejmuje rolę spełnianą u mnie przez XXL.

Dlatego zastosowanie lub też nie, zależy od posiadanych wzmacniaczy.

Ale nie w MSK, które od lat są stawiane za wzór stabilności przy różnych oporach i doskonale rozwiązanego układu zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...