Skocz do zawartości

Jak to jest naprawde z RCA


sonicpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Po mojemu to pytanie jest szersze - Czy przewody (sygnałowe, głośnikowe, nawet zasilające) ogólnie wnoszą zmiany w brzmieniu systemów audio ?

Nie wnosi kompletnie nic w CA , lub baaardzo mało wręcz nie mierzalnie .

 

Według mnie zmiana kabelków czy podzespołów w piecu nie musi być ostatnim szlifem - myślę, że to jest po prostu jeden z elementów składających się na brzmienie całego systemu - nie twierdzę, że przewody są strategicznym elementem ale można pokusić się o eksperymenty. Czasem dają ciekawe rezultaty.


Naprawdę chcę usłyszeć twój system w którym kable dają Ciekawe rezultaty .
Pokuszony eksprymentami , mam Hi-endowe kable sygnałowe i hi-endowe sygnałowe , ba nawet zasilające 53mm2 też mam hi-endowe . I nie słyszę różnicy w porównaniu brzmienia do zwykłych kabli .
Pozwól mi to usłyszeć i spotkajmy się kiedys na jakimś spocie , udostępnie kable RCA nawet Van den hoole za 2800zł za metr RCA mam akurat teraz takie w domu ( na tesry natchnięty tym tematem ) i tu da się zauważyć różnice względem kabla 200zł za metr , ale jest to tak delikatne że musiał bym 10gram olowiu sobie wpakować w czachę żeby za to zapłacić tyle kasy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

bury22 - tak jak napisałem wcześniej - wyciągnąłeś swoje wnioski i chwała Ci za to.

Masz absolutne prawo tak sądzić :ok:

Ja tylko zachęcałem do samodzielnych testów.

 

PS. Dla chętnych dodam jeszcze, że do tego typu eksperymentów nieźle nadają się w miarę transparentne słuchawki - eliminujemy wtedy inne problemy o których pisaliście wcześniej. Oczywiście wiem że to nie car audio .. ale jak ktoś jest chętny pobawić się, to być może skorzysta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wnosi kompletnie nic w CA , lub baaardzo mało wręcz nie mierzalnie .

 

 

udostępnie kable RCA nawet Van den hoole za 2800zł za metr RCA mam akurat teraz takie w domu ( na tesry natchnięty tym tematem ) i tu da się zauważyć różnice względem kabla 200zł za metr

 

To da się usłyszeć różnicę czy nie? Mała niekonsekwencja się wkradła chyba? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mam akurat teraz takie w domu

 

da się zauważyć różnice, jest to tak delikatne że musiał bym 10gram olowiu sobie wpakować w czachę żeby za to zapłacić tyle kasy :)

 

Nie wnosi kompletnie nic w CA , lub baaardzo mało wręcz nie mierzalnie .

 

Ogarnijcie się i czytajcie ze zrozumieniem , w domu na całkiem wydaje mi się dobrym sprzęcie różnica jest tak subtelna że nie wiem czy rozróżnił bym który kabel jest który.




i kropka :) I to nie kwestia ceny.

a czego >?"D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zmiana kabelków czy podzespołów w piecu nie musi być ostatnim szlifem - myślę, że to jest po prostu jeden z elementów składających się na brzmienie całego systemu - nie twierdzę, że przewody są strategicznym elementem ale można pokusić się o eksperymenty. Czasem dają ciekawe rezultaty.

 

http://obrazki.elektroda.net/24_1223206037.jpg

 

Oceń finalny wpływ kabli na brzmienie w tej konstrukcji :wink2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://obrazki.elektroda.net/24_1223206037.jpg

 

Oceń finalny wpływ kabli na brzmienie w tej konstrukcji :wink2: .

To nie działa w ten sposób, że widząc schemat wzmacniacza czy innego klocka można ocenić wpływ okablowania na ostateczne brzmienie.

Nie bardzo kumam po co wyskoczyłeś z takim czymś :zakrecony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakamichi - ja już wiele lat temu zacząłem sobie wyrabiać własne zdanie ta pewne tematy związane z zagadnieniami audio ... oczywiście z biegiem czasu mój pogląd na te kwestie ulegał ewolucji, co jest chyba naturalne.

Wątek na tym forum nie zmieni dotychczasowych doświadczeń :P

Nie zamierzam też walczyć na łamach forum z kimkolwiek forsując swoją opinię - ja tylko zachęcam do własnych eksperymentów w celu wyciągnięcia własnych wniosków.

Tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeronimo to znana osoba w Warszawskim śwadku CA.

 

Zdaje się że klika lat modyfikuje swoje granie w furce i w domu tak więc może mieć swoje przemyślenia,

 

Żeście sie przpierniczyli

 

Jak bedziecie pewni swoich instalek to można popróbować z samej ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Próbować można niezależnie od tego czy się ma system na ,,FEST'', czy nie Efekt może będzie, może nie

No to jak ma nie być to po co? :/
A ja i tak najbardziej ale to tak najbardziej juz jak można słyszę zmianę głośników na inne :wink:

Kaban nie czytaj co on wypisuje :)
On sam nie wie co pisze ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiszę, że atmosfera trochę rozładowana :wink:

Ja myślę, że rzeczywiście niewielu z nas może powiedzieć - mój system jest definitywnie skończony i nic już nie będę modyfikował. Ja z całą pewnością też tego nie zrobię ... bo uważam, że jeszcze trzeba trochę dopracować to i owo, może nawet więcej niż to i owo :rolleyes:

 

Dlatego tak jak to robimy z różnymi klockami (wzmacniacze, radyjka, przetworniki, procesory ...) możemy próbować z przewodami.

Co najwyżej dojdziemy do wniosków takich jak kolega bury, że nie warto, bo szkoda wydawać duże sumy pieniędzy na zajebiste kable i osiągniemy ledwo słyszalne efekty lub nie usłyszymy ich wcale.

Z tym to akurat bym polemizował bo uważam, że wcale nie muszą wchodzić w grę jakieś wielkie kwoty - wystarczy po prostu wyłuskać z oferty rynkowej coś co jest dobrej jakości za przyzwoite pieniądze. W zasadzie tak jest z każdym produktem (niekoniecznie audio) - wiele jest na forum opinii o dobrych i niewygórowanych cenowo sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...