Skocz do zawartości

Nie(koniecznie)banalne pytanie


Grzegorz1969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zawsze wychodziłem z założenia , że lubię rozumieć dlaczego i .... nie wystarczało mi nigdy stwierdzenie , że ktoś tak powiedział / napisał .

 

Fischer powiedział kiedyś 1F / 500 Wat , wcześnie konstruktorzy Phoenix Gold-a napisali 1 F / 1.000 Wat więc warto zapytać się Dlaczego ? .

 

Ktoś napisał tą odległość więc też chyba warto wiedzieć Dlaczego ?

 

Pewnie postawię jeszcze kilka pytań ale ..... najpierw na to chciałbym dostać odpowiedź :zawstydzony: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego wynika, że klema Audison Connection jest do bani, bo bezpiecznik jest bezpośrednio w niej.

 

Przeczytaj jeszcze raz uważnie odpowiedź Cursor-a. :zawstydzony:

 

PS

 

Wy mnie nie wciągajcie w poradnik.

Ja robię CA wyłącznie dla Siebie w związku z czym znam odpowiedzi (przynajmniej większość) na pytania które musiałem sobie postawić budując własne CA.

 

"Gryzę" właśnie czasówki i następne pytanie ...... będzie dotyczyć właśnie czasówek ale zadam je dopiero wtedy jak zrozumiem jak to dokładnie działa. :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że twoje pytanie jest podchwytliwe :zdegustowany: A tu zonk :wink:

 

Czy było podchwytliwe ? Sprawdź :

Wyszukaj na tym forum lub innym odpowiedź, która zawierała takie właśnie stwierdzenie :zawstydzony: (i podaj link).

Większość podaje centymetry nie zastanawiając się nawet dlaczego tak.

 

V=s/t ??

 

Prawie tak, i zobaczymy czy na nim nie polegniesz :rotfl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz uważnie odpowiedź Cursor-a. :zawstydzony:

 

przeczytałem - pytanie tylko czy Ty widziałeś tą klemę :P ?

Kabelek wysuwa się nam ze ścisku klemy, a że dalej nie mamy innej oprawki chyba jest ups - popraw mnie jeśli się mylę :) ( bo w końcu jakiś ładunek jest jeszcze na kablu prawda ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek wysuwa się nam ze ścisku klemy, a że dalej nie mamy innej oprawki chyba jest ups - popraw mnie jeśli się mylę ( bo w końcu jakiś ładunek jest jeszcze na kablu prawda ? )

Tak, ten w kondensatorach po pierwotnej stronie przetwornicy. W razie czego powinny zadziałać bezpieczniki we wzmacniaczu w tym momencie.

W samym kablu ładunek będzie niewielki i nie zrobi żadnych zniszczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie w przyrodzie nie istnieje stan całkowicie zbilansowany więc pomiędzy dwoma rzeczami nawet połączonymi nie jest zachowany stan całkowitej równowagi.

Paradoksalnie jak odłączysz ten przewód to spowodujesz że będziesz miał w nim więcej wolnych elektronów niż gdy będzie on podłączony do akumulatora :zawstydzony: .

Jeśli bezpiecznik jest bezpośrednio na klemie to przewód między klemą a bezpiecznikiem ma długość zero i nie ma szans dotknąć do karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

 

Wy mnie nie wciągajcie w poradnik.

Ja robię CA wyłącznie dla Siebie w związku z czym znam odpowiedzi (przynajmniej większość) na pytania które musiałem sobie postawić budując własne CA.

 

"Gryzę" właśnie czasówki i następne pytanie ...... będzie dotyczyć właśnie czasówek ale zadam je dopiero wtedy jak zrozumiem jak to dokładnie działa.

Perfekcjonizm i ...próżność dzieli cieniutka linia :rotfl: .

Grześ wykończysz się .

Odpowiem prosto czasówki to spore "grzebanie" w sygnale :super: hi hi , skupić to ja sie lubię w ...WC :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bezpiecznik jest bezpośrednio na klemie to przewód między klemą a bezpiecznikiem ma długość zero i nie ma szans dotknąć do karoserii.

 

Ok Grzegorzu , ale co gdy mając bezpiecznik w klemie, wypnie nam się z niej przewód... Czy nie będzie wtedy potencjalnym źródłem zagrożenia nasz kondensator o marketingowo dobranej pojemności 1F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mniej więcej wygląda ta klema :

 

http://www.hifi-music.de/shop/bilder/produkte/gross/Audison-Connection-Best-BBC-41-PF-Batteriepolklemme-Pluspol-inkl-Sicherung.jpg

 

Tak, ten w kondensatorach po pierwotnej stronie przetwornicy. W razie czego powinny zadziałać bezpieczniki we wzmacniaczu w tym momencie.

 

właśnie o to mi chodziło przede wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już większość zna temat i mogła by mi zrobić o tym wykład ale ja dopiero raczkuję w temacie czasówek i DSP i od niedawna dopiero wiem co się dzieje jak wciśnie się przełącznik HALL , THEATER , CLUB itp. i jak interpretowane jest to przez mózg.

 

Fascynuje mnie też możliwość niektórych radioodtwarzacz np. Alpine gdzie możesz ustawić opóźnienie w czasie dla konkretnych głośników nie wiem jeszcze jak to jest (bo nie miałem) ale jeśli tak jak myślę: że ustawię sobie że jutro zamontuje lewy woofer , pojutrze lewy tweeter, za miesiąc kupie sobie prawy woofer a po wakacjach prawy tweeter to zabawa w aktywne CA wcale nie jest tak kosztowna i można koszty rozłożyć w czasie :zawstydzony: .

 

Ok Grzegorzu , ale co gdy mając bezpiecznik w klemie, wypnie nam się z niej przewód... Czy nie będzie wtedy potencjalnym źródłem zagrożenia nasz kondensator o marketingowo dobranej pojemności 1F.

 

Bardzo dobre pytanie .

 

Ale nie pytaj co się stanie gdyż ...... wiesz czyli umiesz przewidzieć :ok: .

Napisz teraz (albo ktoś inny) jak się przed tym dobrze zabezpieczyć :wink: .

PS

Sposób jest prosty i bezpieczny.

 

Właśnie sztuką jest zrobić coś ale przygotować na wszystkie przeciwności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu ależ CA to ...drużyna :rotfl: .

Miałem przebłyski , że chciałem ...dobierać najpierw samą górę potam samą średnicę etc. co dokładałem innych graczy poprzedni już byli "wypaleni" :rotfl: .

Jeszcze żadne źródło wyposażone (odgórnie) w ustroje typu HALL, STADION itd. nie zagrało mi ...jak bezpiecznik na klemie :rotfl: ( który przy sensownym montażu montera spada z prawdopodobieństwem równym mojej upragninej szóstce w totka)

 

Wracając do bezpiecznika ...nie dawaj wcale, spadków unikniesz :rotfl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...