Skocz do zawartości

Przyciemnianie szybek


LEju_THC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako ze chcialbym przyciemnic szybki w moim zombi mam pytanie, znacie jakis dobry, warty polecenia "warsztat" gdzie dobrze ogarna mi szybki?? Chodzi mi warsztat w Łdz lub Wwa, takze gdzies max w promieniu 70km od Rawy Maz. Macie jakies propozycje badz doswiadczenia?? pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w dwóch swoich a nie starczy mi palców u obu rąk ile kumpli jeszcze prócz FUBU tam robiło. Mam kartę zniżkową, jakbyś się tam umówił daj znać albo powołuj się na fioletowego Accorda z audio bądź złote Bravo z Pabianic.

 

Zakład polecił mi williams i jestem w 100% zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ci to zezwolenie nie da. W Polszy nie możesz mieć ŻADNEJ folii na przednich bocznych. Durne przepisy i tłumaczenie psiarni.

 

Na przód folii ŻADNEJ być nie może i tyle. Żadne pozwolenie nic Ci nie da. A tył? A tył to możesz zaspawać mając oba lusterka zewnętrzne.

 

@invalid: folia, folcar ma coś takiego. Tył w Leonie I około 400zł takową folią.

 

Ja mam 80% tył i 50% przód. Też dostałem świstek papieru ale policja to zlewa i leci dowód jak tylko zobaczą, że jest folia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciaty , jeśli Policja mówi Ci o przepisach to ..... niech je zacytują na piśmie (kwicie) z podpisem, gdy będą zatrzymywać dowód.

W przepisach jeszcze 2 lata temu było wyraźnie napisane o stopniu przepuszczalności światła i nie mogło być o folii.

Jestem przeciwnikiem przyciemniania , gdyż jest to po prostu niebezpieczne (wieczorem bardzo szybko męczy się wzrok), folia z racji tego że nie jest tak twarda bardzo się rysuje nawet od uszczelek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellsin mi to wygląda na piecowe.

 

to jest Foliatec, nie piecówka - widzisz, sam też dałeś się nabrać :) Chyba jej nazwa producenta to CHROMOLUX, ta ze zdjęcia to chyba wersja Dark.

 

@invalid: folia, folcar ma coś takiego. Tył w Leonie I około 400zł takową folią.

 

to u mnie podobne ceny w sumie, więc nie ma sensu robić darmowej wycieczki, u mnie za auto pokroju golfa IV chcieli właśnie tą folią co pokazałem 410 zł.

 

Ja mam 80% tył i 50% przód. Też dostałem świstek papieru ale policja to zlewa i leci dowód jak tylko zobaczą, że jest folia.

 

skądś to znam i gdzieś już to słyszałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

wiem. Na razie dowodu mi nie powinęli, ale i tak się nie łapę na dopuszczalne normy. Max 30% ściemy można mieć a tyle to jest fabrycznie najczęściej a ja mam jeszcze folię 50% :)

 

Ale nie w tym rzecz. Rysuje się jak jest kiepskiej jakości, mam rok i 3 miechy aktualnie i nie ma śladu zarysowania, Accord już ma ponad 2 lata aktualnie folię i widuje go po wypadku i także w idealnym stanie.

 

A ja cenie sobie prywatność i ściemniam a wzrok wcale się nie męczy. Większość tras robię w nocy i nie narzekam. Najgorzej, z racji ściemnionego przodu, jak nie ma oświetlenia zewnętrznego to parkowanie idzie :P Ale daję radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają w radiowozach (niektórych) mierniki i w kilka minut sprawdzają przepuszczalność szyby . Powiem że czysta szyba mieści się w normie a lekko brudna (zacieki) już nie spełnia normy przepuszczalności . W skrócie masz folię (nawet przeźroczystą) tracisz dowód . Stawiasz się to przywożą miernik i Ci zmierzą na miejscu ...w międzyczasie dokładnie "obejrzą" autko ...zawsze coś znajdą i mają czas , bo pracują na godziny i jedno im czy będą siedzieć i czekać na miernik , czy sprawdzać pijaczków pod sklepem . Nikomu więc z nas chyba nie zależy na tym by siedzieć np. godzinę i czekać na miernik .

 

PS: piszę to jako wieloletni użytkownik przyciemnianych szyb i wielokrotny "odwiedzacz" stacji diagnostycznej po stracie dowodu , ba kupiłem nawet sobie drugi komplet szyb na przód i podmiana zajmowała mi tylko 18 minut(obie!) ;)

 

Dodam że teraz w busie też mam folie ale tylko zgodnie z przepisami , ba na bokach to mam nawet dwie , bo jedna normalnie od środka , a druga (one way vision...taka dziurkowana )naklejona na zewnątrz , więc mam ciemno jak w .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają w radiowozach (niektórych) mierniki i w kilka minut sprawdzają przepuszczalność szyby . Powiem że czysta szyba mieści się w normie a lekko brudna (zacieki) już nie spełnia normy przepuszczalności . W skrócie masz folię (nawet przeźroczystą) tracisz dowód

 

Piszesz, że nawet przeźroczysta folia i tracisz dowód.

Mnie bardzo ciekawi, jak to jest z tym, że mój sąsiad ma MB GL55 i on ma nawet przednią główną szybę całą ciemną tzn

jego szyby robią się ciemne na słońcu bo to są Fotochromy. Nie raz, jak wyjeżdża z garażu to szyba jest przeźroczysta, jak już dojedzie do bramy i zanim się brama automatyczna otworzy to normalnie ja już nie widzę kto tym samochodem wyjeżdża, czy on czy jego żona. Ale od środka te szyby są bardzo jasne, tylko z zewnątrz nic nie widać, już nie raz zaglądałem w pełnym słońcu do środka auto i nic nie mogłem zobaczyć co jest w środku. Wiem, że samochód był na zamówienie i kosztował 740 tysięcy.

Moje pytanie, czy jak takie coś wychodzi z fabryki to już można tym jeździć bez problemów a z naklejaną folią nie??

Dziwi mnie jeszcze jeden fakt, Fotoradar nie zrobi mu nawet zdjęcia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że nawet brudna szyba nie spełnia normy , a co dopiero oklejona ...serio . Są na rynku folie przeźroczyste polecane jako zabezpieczenie przed np. kradzieżą torebki na światłach . Bawiliśmy się tym sprzętem kiedyś ze "znajomą obsługą radiowozu" ;)

 

Tylko piecowe przyciemnienie szyby posiada atest(każda szyba osobno ) i dodam że wbrew pozorom to nie takie drogie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko piecowe przyciemnienie szyby posiada atest(każda szyba osobno ) i dodam że wbrew pozorom to nie takie drogie ;)

 

nie jest tak do końca różowo, pamiętam kiedyś jak właśnie nie chcieli wpuścić dostawy Avensis-ów do PL, bo nie spełniały właśnie wymogów odnośnie szyb ( a miały z tego co pamiętam przyciemnione szyby piecowo ).

Drugie auto ma w standardzie piecówki, bardzo fajna sprawa, nie mniej jednak czy warta ponad 1k pln jak by to ktoś chciał zrobić w swoim aucie ... nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet piecowe nie spełniają wymogów zwykła czysta szyba taka jak auto wychodzi z fabryki ma już przepuszczalność na poziomie 74,8% sprawdzane mądrym urządzeniem przed przyciemnianiem ale z drugiej strony ostatnio walczyłem z policją.Skoro karzą za szyby niech każą za jazdę w okularach przeciwsłonecznych :] które tak samo a w pewnych wypadkach nawet i więcej ograniczają widoczność i panowie jakoś mnie puścili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje rozejrzeć sie za piecową ściemą a nie naklejać jakieś tam folijki. Nie ma żadnego porównania jakościowego, można sobie zażyczyć różne powłoki odbijające swiatło ( auto w środku się znacznie mniej nagrzewa ). Plus jest taki, że z zewnątrz jest ciemne :D a widoczność w środku jest bdb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymek możesz wrzucić foto jak wygląda to "zezwolenie"?

pewnie ze moge:)

Nic ci to zezwolenie nie da. W Polszy nie możesz mieć ŻADNEJ folii na przednich bocznych.

jak nie da jak da przy kazdej kontroli pierrwsze co to nie opony nie gasnica tylko atest od szyb podaje im i tu zdziwienie.

Panowie ja jak siedze w aucie to mnie praktycznie nie widac i co Panowie Policjanci nigdy mi dowodu nie zabrali.

Macie foty jest tam nr tele mozecie dzwonic sie pytać.

 

szymek możesz wrzucić foto jak wygląda to "zezwolenie"?

pewnie ze moge:)

Nic ci to zezwolenie nie da. W Polszy nie możesz mieć ŻADNEJ folii na przednich bocznych.

jak nie da jak da przy kazdej kontroli pierwsze co to: nie opony nie gasnica tylko atest od szyb podaje im i tu zdziwienie.i powiem tak napewno mam folie na przednich bocznych.

Panowie ja jak siedze w aucie to mnie praktycznie nie widac i co Panowie Policjanci nigdy mi dowodu nie zabrali.

Macie foty jest tam nr tele mozecie dzwonic sie pytać.

 

foty

post-5122-0-66768400-1298125672_thumb.jpg

post-5122-0-20247500-1298127347_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie co kraj (województwo) to obyczaj.

 

Pracowałem w zakładzie, w którym chłopaki foliowali szyby i atesty kleili tylko na szyby tylne.

 

Przepis dotyczący szyb jest bardzo precyzyjnie sformułowany. Biorąc pod uwagę szybę czołową oraz przednie boczne, każda folia (nawet bezbarwna) zmienia właściwości szyby. Homologacja, która została wystawiona przez producenta traci swoja ważność i w świetle prawa samochód nie nadaje się do poruszania się po drogach publicznych.

 

Dalsze spieranie się nie ma sensu. Wystarczy krótki telefon z zapytaniem do wydziału drogówki w Waszym regionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem że masz naprawdę jakiś atest ...to co pokazałeś możesz sobie pokazywać . To nie jest atest na szybę lecz ... to jak rachunek za usługę od danej firmy ;) Spytaj na stacji diagnostycznej i radzę zawczasu , bo jak będziesz miał "nietypową sytuację drogową ...stłuczka" i klient nawet winny się uprze , to już wiem jaką Ci jazdę zrobi kumaty papuga gościa . Jechałeś samochodem które nie może się bezpiecznie poruszać po drogach ..to tak jak z HIDami . Do puki jest wszystko OK to masz szczęście ale jak się posypie to Cię uwalą i tyle.

 

Oczywiście to tylko moje zdanie poparte jednak wieloletnim doświadczeniem życiowym i ...znajomościami w Policji i Dekrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...