Skocz do zawartości

Czy jest ktoś chętny na wrocławski spot ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Szumi w głośnikach, a jak się da wysokie volume to słychać też takie cykanie.

Wzmacniacz soundstream sprawdziłem w domu, brak szumów.

Radio 137bti jak przełączę suwakami żeby grało po RCA zero szumu w domu i aucie.

Natomiast w aucie jak jest podpięty sam ainet i suwaki na RCA dane to i tak słychać szum i cykanie mimo wypiętych RCA czy światła bo mam dorobione. Po przełączeniu suwaków to samo. Nawet po świetle szumi. Tak jak by ai-net powodował ten szum i cykanie.

I to wszystko na nie odpalonym aucie.

Szum nie jest duży ale wyczuwalny i mnie denerwuje. Nie jest to wentylatorek.

Stawiam 3 rzeczy. Nieoryginalny, uszkodzony kabel ai-net. Zepsute coś z ainet w radio lub procesorze.

 

 

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumi w głośnikach, a jak się da wysokie volume to słychać też takie cykanie.

Wzmacniacz soundstream sprawdziłem w domu, brak szumów.

Radio 137bti jak przełączę suwakami żeby grało po RCA zero szumu w domu i aucie.

Natomiast w aucie jak jest podpięty sam ainet i suwaki na RCA dane to i tak słychać szum i cykanie mimo wypiętych RCA czy światła bo mam dorobione. Po przełączeniu suwaków to samo. Nawet po świetle szumi. Tak jak by ai-net powodował ten szum i cykanie.

I to wszystko na nie odpalonym aucie.

Szum nie jest duży ale wyczuwalny i mnie denerwuje. Nie jest to wentylatorek.

Stawiam 3 rzeczy. Nieoryginalny, uszkodzony kabel ai-net. Zepsute coś z ainet w radio lub procesorze.

 

 

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

 Szum z kabla Ai -net wykluczysz jak dasz odczyt płyty i wybierzesz w opcjach aktywację optyka , puszczasz o bit ( cisza cyfrowa ) i sprawdzasz poziom zakłóceń dla optyka . O tym czy faktycznie sygnał przechodzi optykiem sprawdzasz na grającym napędzie i wypinasz optyka z gniazda . Pauza w napędzie tez blokuje sygnał , ale jednocześnie może blokować /wyciszać wyjście z procka .

Sprawdź najpierw to , potem można spróbować ograniczyć ( ale nie zredukować do zera ) zakres pozostałych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiał bym proca bo mam to samo że słychać szum i nawet gałkę jak się scisza bądź zgłaśnia. Kondrax ma dorobione światło i na pewno nie ma ustawień co do wyboru wyjścia. Ja mam tak samo. Konwerter I2S do spdif jest pewnie wpięty między dac a inna kością [emoji846]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiał bym proca bo mam to samo że słychać szum i nawet gałkę jak się scisza bądź zgłaśnia. Kondrax ma dorobione światło i na pewno nie ma ustawień co do wyboru wyjścia. Ja mam tak samo. Konwerter I2S do spdif jest pewnie wpięty między dac a inna kością [emoji846]

 

No to trzeba najpierw sprawdzić na std fabrycznym radyjku do pracy w takim zestawieniu , a potem szukać dziury w całym .

 

Kondrax , jak bedziesz kiedyś w okolicy moge udostepnić do prób , mam kilka szt na ew testy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba najpierw sprawdzić na std fabrycznym radyjku do pracy w takim zestawieniu , a potem szukać dziury w całym .

Miałem dwa radia na jednym słuchałem na rca A w drugim dorobkiem wyjście optyczne. Na jednym i drugim to samo. U mnie ale nie wiadomo co u Kamila się dzieje. Na spota wezmę kartę dźwiękową z wyjściem optycznym która działa pod androidem i zweryfikujemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wpięty optyk w wejście 3 w procu. Słyszę jak się przełącza z ainet na cyfrę po wypięciu kabla.

Problem jest moim zdaniem ulokowany gdzieś w ainet.

Bo radio bez proca gra w domu na RCA bez deczka szumu.

Ma spocie sprawdzimy więc inny kabel inny proc.

Podobno te nie orginalne kable nie są ekranowane i mogą być przesłuchy część analogowa i część danych ainet.

Kabel jest używany więc jest też ryzyko, że jest w jakiś sposób może uszkodzony, nie pełna masa czy coś. Gdybam. Ale podepniemy orginalny kabel Alpine się wyjaśni czy to on.

Następnie zamienimy proca. Jak to samo będzie to zostanie myślę radio.

Jest kupione używane. Ma dorobione światło.

Nie sprawdzałem w domu proca bo to mi jeszcze zostało ale kiedyś po świetle miałem go w domu podłączonego i nie przypominam sobie żeby był szum.

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Miałem dwa radia na jednym słuchałem na rca A w drugim dorobkiem wyjście optyczne. Na jednym i drugim to samo. U mnie ale nie wiadomo co u Kamila się dzieje. Na spota wezmę kartę dźwiękową z wyjściem optycznym która działa pod androidem i zweryfikujemy.

Ty sterujesz głośnością w rux i one mają tendencję, że z czasem trzeszczą albo szumią. Ja steruje vol z radia Alpine 137bti.

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest moim zdaniem ulokowany gdzieś w ainet.

Bo radio bez proca gra w domu na RCA bez deczka szumu.

Ma spocie sprawdzimy więc inny kabel inny proc.

Podobno te nie orginalne kable nie są ekranowane i mogą być przesłuchy część analogowa i część danych ainet.

Kabel jest używany więc jest też ryzyko, że jest w jakiś sposób może uszkodzony, nie pełna masa czy coś. Gdybam. Ale podepniemy orginalny kabel Alpine się wyjaśni czy to on.

Następnie zamienimy proca. Jak to samo będzie to zostanie myślę radio.

Jest kupione używane. Ma dorobione światło.

Nie sprawdzałem w domu proca bo to mi jeszcze zostało ale kiedyś po świetle miałem go w domu podłączonego i nie przypominam sobie żeby był szum.

 

 

To nie tak działa , proc w swej strukturze jest cyfrowy .

Wejście cyfrowe to dostarczenie danych cyfrowych ( Toslink ) do odbiornika ( dekodera SPDiF  ) i podanie danych na szynę .

Szyna to 4 sygnały , Data , częstotliwość próbkowania Fs - dla CD 44,1 kHz , Bit clock zazwyczaj 64 x Fs i zasadniczy zegar 256 lub 384 Fs . Wejście analogowe to zamiana postaci analogowej na sygnał "szyny" ( D/A) czyli tak samo Data i sygnały zegarowe . Tu nie ma pojęcia "przesłuch " , albo lewo , albo prawo , wybór analog- cyfra to faktycznie wybór danych cyfrowych na wejście szyny . Przesłuch jest możliwy jedynie pomiędzy analogami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w opisie ai-net, że tym gniazdem idzie normalnie analog lewo, prawo, masa, plus przewody od danych ai-net plus zasilanie.

I ktoś twierdził, że żyły odpowiedzialne za data i zasilanie w tym kablu mogą modulować sygnał analogowy, bo nie są ekranowane jak w orginalnym kablu.

Światło działa mi tylko po usb-ipod i cd.

Bluetooth idzie po ainet.

Szumi na wszystkim.c000c16a56799bff591a52498adc566c.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiemy sie , piszesz ze masz pewne problemy na każdym źródle , sterowaniem w Ai-necie nie zakłócisz sygnału po cyfrze , modulować i zakłócać można analog zanim stanie cyfrą , a nie jest możliwy przesłuch pomiędzy sygnałem SPDiF a analogiem ( w tym procku ). Gdyby procek mial trzy wejśćia analogowe , to przesluch między nimi byłby mozliwy , a jak ma trzy wejścia cyfrowe , to pojęcie przesluch pomiędzy nimi nie istnieje  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że ainet w jakiś sposób może zakłócać sygnał cyfrowy w procesorze samym nie okablowaniu. Że dane które dostarcza poprzez data mogą coś dodawać od siebir. Ale jeśli tak nie da rady to znaczy, że już samo radio nie zależnie czy po ainet czy po cyfrze musi nadawać szum dodając go do sygnału.

Więc pewnie coś w radio jest uszkodzone.

Jestem po sieciach komputerowych między innymi, pewne sprawy jak transmisja cyfrowa po światłowodzie nie jest mi obca i zdaje sobie sprawę, jak to jest przy przesłuchu [emoji16]

Dziwne jest to, że bez podłączonego ainet po samych RCA jest cisza.

Odpinam RCA suwaki na RCA przestawione. Wpinam ainet kabel i zaczyna szumieć i cykac.

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznij z innej strony , spróbuj inaczej "umasić" procka .

Gdy przez Ai-net będą płynąć prądy wyrównawcze , to automatycznie tworzysz źródło kłopotów.

Ten punkt finalnie decyduje tez o wyznaczeniu punktu odniesienia dla masy analogowej wzmacniaczy

Jeżeli masz na myśli różnicę potencjałów to ja też o tym myślałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówkę. Jutro nie sprawdzę bo pracuje, w niedzielę zlot. Więc po weekendzie będę wiedział więcej i napisze co udało się wywnioskować.

Jak Paweł przywiezie h700 to będzie można go dać w inne miejsce niż jest mój przykręcony i zobaczymy czy się coś zmienia.

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...