Skocz do zawartości

Hertz HSK 165 zasilone Alpine 3542


zabol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Szukam zestawu na przód który będzie zasilany wzmacniaczem Alpine 3542 który przy 14,4 V dostarczy 60W na kanal (0,08% THD).Z tyłu bedzie sub DLS W710 200W rms w BR odpowiednio zasilony. I teraz pytanie czy HSK sasilone wspomnianą Alpina zagrają odpowiednio a basem zajmie się wspomniany sub. Czy mimo tego że jest sub to te 60W dla HSK to nieporozumienie i należy odpuścić i poszukać czegos słabszego np. focal acces 165 A1 lub audio system MX165.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricola masz HSK ? Sluchales ich pod wzmakiem 60wat ? A pod radiem ?

 

ja ich nie mam, ale wiem kto ma i sluchalem je pod radiem i pod wzmakiem (2x80W rms) w pierszej opcji to mezalians, bo troszke glosniej i juz wszystko pierdzi-nie da sie sluchac

 

druga opcja o niego lepsza, ale nie wyciaga mozliwosci hsk- jest glosno, gra poprawnie, jednak dopiero odpowiednop zasilone graja pozadnie az sie banan rysuje na twarzy (podlaczylem je pod moja byla 3539)

 

wiec nie wyciagnalem tego z pod dywanu, po tej akcji kumpel kupil 3544 i zadowolony jezdzi po dzis dzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc ok ale jakie te waty to tez jest wazne.... ale tak jak napisalem moim zdaniem 60wat wystarcza zeby zagraly glosno , poprawnie i bez przesteru....

 

HSK jezdzily ze mna jakis czas dopuki ich nie zastapily lepsze woofery i pod kilkoma wzmakami je sluchalem do poprawnej gry w instalacji SQ moce takie sa wystarczajace do codziennego odsluchu

Edytowane przez sanders156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja słuchałem pod 50w i pod 120w i róznica jest ...

 

To proszę napisz jak grały przy 50W da sie tego sluchać jest czysto glosno ładnie? czy absolutnie nie polecasz takiej aplikacji. Przypomne ze w bagażniku bedzie subik dls W710 sasilony juz dosć poprawnie Kenwoodem PS200T ktory przy 14V poda 300W rmsu a sub w papierach przyjmuje 200W rmsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ok:

Super czekam na dalsze opinie.Ale jestem praktycznie przekonany i mam nadzieje że jeszcze przez miesiąc będą dostępne w kwocie do 300zł.

 

 

 

Dziękuje panowie za informacje decyzja podjęta żona przekonana zakup dokonany czekam na paczkę.

Edytowane przez zabol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2 wzmaki, pierwszy przyszedł sony xm3520 i jak podłaczyłem byłem zdziwiony, ze taka roznica miedzy zasilaniem z radia, a ze wzmaka i mowi kurcze zostawiam go, usmiech od ucha do ucha, na drugi dzien przyszedł mocniejszy wzmak - alpine 3525, jak podłaczyłem byłem w siodmym niebie, ze jeszcze lepiej gra, ze pojawił sie bassik ;) Takze i Tobie proponuje najpierw sprawdzenie zestawu pod paroma wzmakami i wybraniem tego ktory najlepiej bangla ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na dalsze opinie

w przypadku HSK połączonego z Alpine należy również się zastanowić czy nie będzie za ostro "na górze" bo ani owa Alpine ani HSK do delikatnych w wyższym paśmie nie należą. Swoją drogą nie dajmy się zwariować, do normalnego słuchania 50 dobrych watów wystarczy Edytowane przez michas82lca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczysz i sie zawiedziesz niestety jesli chcesz, zeby graly, nie plumkaly... Zaraz kupisz do nich pozadny wzmak, zeby graly tak jak fabryka chciala

 

Testowales?? czy powielasz opinie innych?? Akurat dluzszy czas "wygrzewalem" je pod radiem i mialy takiego kopa jakby zasilane byly jakims wzmakiem wiec sadze ze jakosciowe 60rms im spokojnie starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że istotą zadowolenia opcji "HSK pod radiem" jest sam użytkownik , a raczej poziom głośności jaki mu wystarcza. Czytając jak ludzie zapinają im po 100w rms ... jestem chyba inny , bo przyjemność ze słuchania muzyki można już odczuwać na poziomie kilkunastu wat dostarczonych do tych jakże skutecznych przetworników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowales?? czy powielasz opinie innych??

 

ja ich nie mam, ale wiem kto ma i sluchalem je pod radiem i pod wzmakiem (2x80W rms) w pierszej opcji to mezalians, bo troszke glosniej i juz wszystko pierdzi-nie da sie sluchac

 

druga opcja o niego lepsza, ale nie wyciaga mozliwosci hsk- jest glosno, gra poprawnie, jednak dopiero odpowiednop zasilone graja pozadnie az sie banan rysuje na twarzy (podlaczylem je pod moja byla 3539)

 

wiec nie wyciagnalem tego z pod dywanu, po tej akcji kumpel kupil 3544 i zadowolony jezdzi po dzis dzien

 

nastepnym razem przeczytaj temat a nie ostatni post :krzeslem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że istotą zadowolenia opcji "HSK pod radiem" jest sam użytkownik , a raczej poziom głośności jaki mu wystarcza. Czytając jak ludzie zapinają im po 100w rms ... jestem chyba inny , bo przyjemność ze słuchania muzyki można już odczuwać na poziomie kilkunastu wat dostarczonych do tych jakże skutecznych przetworników.

Moc dostarczona do przetworników to jedno, a zapas mocy do kontroli głośników to co innego.

Mając wzmacniacz 25W RMS, wykorzystując 15W z niego(w rzeczywistości mniej) to przy skokach dynamiki w pewnym momencie okaże się, że zabraknie nam mocy, albo złapie przester. Przy wzmacniaczu 100W, wykorzystując nadal 15W jak poprzednio, mamy spory zapas mocy na wypadek skoków dynamiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno zamontowałem swoje HSK w Lanosie, w tej chwili sa pod radiem ( alpine 9883 ), drzwi wygłuszone i przygotowane przez Dobry Ton z Lublina i...

to w ogóle nie gra :P

wysokich jest duuuuużo za dużo a zamiast basu jest delikatne pukanie.

obawiam się że dopóki nie znajdę solidnego wzmaka to to nie zagra :)

60W od biedy pewnie by starczyło i 'będzie Pan zadowolony' :D ale wydaje mi się że wskazane więcej ;) ja sam będę celował w przynajmniej 80-100W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gobel po twoim poscie widac, ze co niektorzy w tym temacie powielaja opinie zamiast posluchac.... Niby to testowali, jezdzili z hsk pod radiem...

 

Ale to odczucia SUBIEKTYWNE, ja jak wyzej napisalem: dla mnie to nie gra, tylko pierdzi, dopiero pod dobrym wzmakiem potrafi zatrzasc nogawka

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60W od biedy pewnie by starczyło i 'będzie Pan zadowolony' :D ale wydaje mi się że wskazane więcej ;) ja sam będę celował w przynajmniej 80-100W

 

 

Takie podejscie mnie zazwyczaj lekko deprymuje - "wole 60wat niz 80wat" , po pierwsze analizujac testy mocy alpine jestem prawie pewny ze moc tego wzmaka oscyluje okolo 70wat , po drugie dlaczego sie tak niektorzy trzymaja tych mocy wypisanych przez producenta , yamaha ktora wlasnie sprzedalem miala niby 30wat a grala bez przesteru i z dobrym wykopem z przodu do takiego poziomu glosnosci jak wiekszy juz potrzebny nie jest 70-80% wartosci na radiu i bylo jeszcze kilka wzmakow ktore ze spokojem radzily sobie z moimi wooferami a w teori nie powinno to zagrc zbyt glosno i mocno przed przesterem a bylo inaczej.....

 

Inna sprawa ze moce poprostu podane przez producenta trzeba zawsze rozpatrywac indywidualnie , bo ja np. wole 30wat z alpine niz 60wat z blasupunkta ( tez robilem bezposrednie porownanie )

 

 

Wiec zamiast gadac o mocach trzeba podlaczyc i sprobowac , szkoda ze nie mam swojej alpine 3517 ani 3550 bo bym ci wyslal na testy i sam bys ocenil.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizując moce RMS trzeba brać pod uwagę przy ilu Voltach był robiony pomiar.

 

chyba chodzi Ci o coś takiego :

 

http://amp-performance.de/130-MTX-Thunder-4320.html - jest lepa z tyłu i moc mierzona :) ale to amerykańska szkoła wzmacniaczy, tam podają moce z reguły niższe niż jest to w rzeczywistości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...