Skocz do zawartości

Pioneer ODR w Citroen Berlingo II


Piotrsaint
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 495
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

AS 165Phase to świetny woofer, w szczególności do 3 waya jesli ktoś lubi sobie posłuchać głośno i czysto.

Generalnie nie do zajechania, podobnie jak matrix może grać bez cięcia od dołu odwdzięczając się głębokim basem, przy czym z AS basu jest więcej, nie jest może głebszy niż z matrixa ale jest na pewno masywniejszy, jest niestety wolniejszy od matrixa i duży DF pieca nie miał za bardzo znaczenia na poprawę, na matrixie jak Ray Brown zapoda na kontrabasie to czuć jak struna wibruje i wybrzmiewa do końca w AS ten efekt jest nieco mniej słyszalny (wiadomo nie każdy słucha koncertów na 3 kontrabasy ;)

ale jakby co to daje okładeczkę)

 

http://ecx.images-amazon.com/images/I/51h65ztxBZL._SS500_.jpg

 

co do zasilenia to 100W dla AS to absolutne minimum, dla mnie było za mało dopiero przy 200W pokazał co potrafi i później nie miałem ochoty podłączać go pod nic innego jak swoją najmoncniejszą dwukanałówkę. Godny polecenia przetwornik dla wielbicieli mięcha w aucie.

Osobiście wolę matrixa, przede wszystkim za wielobarwność (zdolność do odtworzenia czegokolwiek) i precyzję. (a na brak basu nie narzekam choć bez suba jeżdżę)

 

Wróce jeszcze do tego 3waya z AS (w komplecie AS165Phase jest sprzedawany jako 2 way), w tym wooferze przeszkadzała mi wycofana średnica (w purystycznym podejściu SQ pasmo 1000-3000Hz w tym wooferze nie występuje ;) i lekko (delikatnie)zmulony fundament. (nie wiem czemu na allegroszu polecają go jako zestaw do jazzu, kiedy jest to perfekcyjny system do trance, hh i innych nowoczesnych elektronicznych bitów z basem z syntezatora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie mocne granie ale nie napierdalanie, mocne bardzo jakosciowe granie, utwory instrumentalne, duzo kontrabasu, gitary basowej, bebny, perkusja itp wiadomo, ze takze cala masa instrumentow ale tu robote robia sredniaki i tweetery.

 

Może Tec SQ6? W sam raz w duże drzwi, jest moc i jakość, i nie kosztuje fortuny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze stare Teci SPL 6 HS gdzies w robocie ale to glosniki raczej nie do jakosciowego grania... SQ6 nie znam, co do porownania 155 do 165phase to jednak dwa inne swiaty dla mnie, rev jest delikatnym wooferkiem takie mam odczucia. Moze jak by rev dostal wiecej mocy nie wiem, moze z innymi klockami by to sie zgrywalo inaczej bo to swietny sprzet.

Seasa mam juz dlugo ale jakos go zbytnio nie uzywalem bo nie bylo czasu i mozliwosci, to Seas z Alero o Tomka, ktore startowalo w MP w tym roku, u mmnie potestuje w calych drzwiach jak i w komorze. Seasy zagraja pod msk3000 bo tylko ten piec z moim moze je zasilic. Zreszta chyba wszystkie woofery bede testowal wlasnie pod tym piecem. W nadchodzacym sezonie chce jeszcze pojsc w strone phonix golda serii ms bo to mysle za malo docenione i pewnie malo znane piece, a na swiecie niezadko uznawane za najlepsze konstrukcje w historii. Dlaczego zmiany?? Troche brakuje mi mocy na dole, inne wyjscia jakie chodza mi po glowie to SS HR2 na wooferach, moj ss na sredniakach i wooferach ale mam miliony mysli cos w pewnoscia sie zmieni bo u mnie juz tak zawsze jest. Myslie, ze tak naprawde nigdy auta nie skoncze w tym znaczeniu, ze nie bede kombinowal z nowymi klockami tylko dla wlasnej wiedzy i odczucia tych, ze kockow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie orietuje sie czy bedzie działało z ODR-em ale CD-SR100 sa to piloty identyczne z starymi , oryginalnymi CXB do starych seri radi pioneera, wiec jesli orietujesz sie że stare CXB działaja z ODR-em to i CD-SR100 beda działać,

Natomiast jesli chodzi o bardziej wyrafinowane pioneery np DEX-P99R musi miec oryginalny pilot aby odpalić w nim DSP( zarowno mały jak i duzy pilot) , reszta funkcji dziala normalnie.

Osobiście myśle że najlepiej jak byś do kogoś podjechał i spróbował czy działa u Ciebie obojetnie jaki CXB na kierownice i wtedy dopiero kupował CD-SR100.

 

A tak nawiasem to przeczytałem cały Twój temat ,że sprzet niezły to nie musze mówić nawet , natomiast jedno zwróciło moją uwagę -

Twoja wzmianka na temat niedocenianego Pioneera DEH-P9400MP , masz racje wogóle ten model zapomniany jakiś jest w Polsce, a to radio robi wielką robote , wg mnie wieksza niż chociażby CDA-9812,13,15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak mówisz 9815 wymieka przy 9400 , a tak sa wychwalane te alpajny (jest taki przyslowie że "klamstwo powtórzone 100razy staje sie prawda") :) a co do pilota to tak jak mowie podjedz do jakiegos znajomego i wyprobuj starego cxb na kierownice jak bedzie banglal to ten cd-sr100 tez bedzie dzialac bo to jest to samo tylko inny symbol ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
trudno mi powiedziec, byc moze wina tasmy, tez o tym myslalem, mechanicznie trudno powiedziec ale raczej to wykluczam gdyz w czasie opuszczania panela jednostka odcina zasilanie w polowie. Gdzie to wyslac na sprawdzenie?? Ma tak zawsze neistety od tych kilku dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dam znac co wyniknie... zrobi sie troche cieplej to prace rusza dalej, do zrobienia jeszcze duuuuzo, zmiana koncepcji umieszczenia sprzetu w aucie, w schowkach w podlodze beda dodatkowe aku oraz kondzie, piece i proc trzeba zmiescic w bagazniku w podlodze i prawym boczku. Cale wnetrze trafi takze do tapicera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...