Skocz do zawartości

Pioneer ODR w Citroen Berlingo II


Piotrsaint
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczy się to co tygryski lubią najbardziej? :D

 

Mysle ze Tygryski najbardziej lubia hx2 itp a tu az takiego pierdo.....cia trudno bedzie szukac nie ta liga .Chodzilo mi o "kulturalne pierdol....cie" takie dla tych co sie w zyciu "nadudnili" .Ale nie dzielmy skory na niedzwiedziu ,posluchamy zobaczymy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 495
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...
Jutro bede wiedzial bo wczora jsie dowiedzialem, ze auto juz pali tylko oslona paska jest polamana i musza jeszcze ja zalatwic, moge dzis odebrac ale serwisant co go robil (znam go wiecej niz 10 lat) ma dzis wolne ale jutro bedzie to go wymecze co bylo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechalem SWOIM autem na weekend, jutro cos zaczne dlubac, przymierze zabudowe bagaznika bo jeszcze idzie jakies poprawki robic.

W piatek zrobilem sobie wstepne mocowanie tweetera, ale nie dalem juz rady wyfrezowac pierscionkow. Jutro mam nadzieje, ze pogoda pozwoli na jakas robote.

 

A z ciekawostek dodam tylko, ze albo nie zalozyli mi zabezpieczenie na wezyku powrotnym paliwa przy 4tym wtryskiwaczu albo moze juz byl jakis slaby i wypadl i wracajac z Piły zgubilem ok 10 - 15L paliwa.

Co ciekawe skapnalem sie dopiero jak dojechalem, a auto wygladalo jak bym je paliwem cale umyl. Silnik plywal w ropie. Chyba z 2 godziny go mylem tak aby aby co by czasem sie nic nie zapalilo jak bede jechal w trase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było czuć paliwa w środku? Mi kiedyś jeden wężyk nadmiarowy strzelił i paliwo sikało ... pokapowałem się też późno , bo dopiero jak pojazd przede mną skręcił , bo tak z 7-8km jechałem za nim i przeklinałem go że chyba sam podkręcał mieszankę , bo waliło ropą że szok ! Jak skręcił na skrzyżowaniu, to od razu się zatrzymałem i maska w górę , a tam jakby plakiem wypsikane ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem podobny problem :) Ale u mnie pompa paliwa ciekła :) Okazało się że naprawa to 32zł plus dwa piwa :D Jak wracałem z zlotu zachodniopomorskiego to po dojechaniu do domu i otwierzeniu maski dym z pod niej szedł :) Ale nic się nie zapaliło :) Ropa ciężko ma żeby się zapalić :) Kiedy Piotrze jakiś progress ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tym tygodniu cos chce kombinowac ale potem mam 2 tygodnie urlopu "dla rodziny" wiec pewnie bedzie jak zwykle.

Musze znow zrobic przymiarki czy mi wszystko sie zmiesci bo dostalem w piatek 3 nowe kondki Helixa i chce je jakos wraz z aku Kinetika i 2 sztukami XXL'a zmiescic w lewym boczku :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sie spieszyc z robota bo byc moze na jesien zmienie auto :rotfl:

http://www.herbirol.com/audiocar/berlingo/bagaj/IMG412.jpg

http://www.herbirol.com/audiocar/berlingo/bagaj/IMG413.jpg

Miejsce dla tweetera, komora jest zbedna, ale w ten sam sposob zrobiona jest obudowa dla sredniaka jest ona jednak wieksza pojemnosc ok 1,2L. Ten element oczywiscie wymaga jeszcze pracy ale powoli sie zrobi :)

 

http://www.herbirol.com/audiocar/berlingo/bagaj/IMG448.jpg

http://www.herbirol.com/audiocar/berlingo/bagaj/IMG445.jpg

Do wykaczenia jeszcze duzo, dolna komora bedzie robiona od nowa inna technika czyli odlew wewnatrz formy tak jak ta obudowa dla tweetera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze Grand C4 Picasso

 

Jaka tam wchodzi zabudowa jak tylko wykręcisz Tobie i tak zbędne tylne fotele :) i masz płaską podłogę :)

 

ale znów drzwi lepiej robić w Berlingo, wejdzie nawet wielka komora, i to cała z MDF/Sklejki, tyle że znów słupek A jest kijowaty na takie wielkie głośniki jakimi są ODRy.

Tak więc z dwojga złego wolałbym C4, prostszy kufer, wielkie słupy na przodzie, a z drzwiami da rade coś tam zmodzić.

 

Tyle że bierz wersję podstawową, gdyż potem każdy czujnik itd podpięty jest pod fabryczne radio, tak więc na nic się zdadzą czujki parkowania itp.

Z zasilaniem nie ma problemu, do radia podciągnięty stały +, masa i tzw. 15, czyli + po zapłonie, dodatkowo pod deską koło OBD znajduje się gruby 4mm2 kabel ze stałym +, tak w razie czego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, pomijając że za zasługi dawno już jesteś w Hamerit Timie :) to w końcu zaczyna się coś dziać i to jak zwykle całkiem profi .Powodzenia bo z chęcią zajrzał bym w twe okolice dla posłuchania 3 wey-a oder-a i porównania ze starszym wypustem .

Jak bedzie co posluchac to bedzie napewno okazja czy to w Chojnicach czy to gdzies z Polsce.

Co do Hammerite Team'u to jeszcze nie dorosłem by być w tak prestiżowym gronie :)

 

 

Jaka tam wchodzi zabudowa jak tylko wykręcisz Tobie i tak zbędne tylne fotele :) i masz płaską podłogę :)

 

ale znów drzwi lepiej robić w Berlingo, wejdzie nawet wielka komora, i to cała z MDF/Sklejki, tyle że znów słupek A jest kijowaty na takie wielkie głośniki jakimi są ODRy.

Tak więc z dwojga złego wolałbym C4, prostszy kufer, wielkie słupy na przodzie, a z drzwiami da rade coś tam zmodzić.

 

Tyle że bierz wersję podstawową, gdyż potem każdy czujnik itd podpięty jest pod fabryczne radio, tak więc na nic się zdadzą czujki parkowania itp.

Z zasilaniem nie ma problemu, do radia podciągnięty stały +, masa i tzw. 15, czyli + po zapłonie, dodatkowo pod deską koło OBD znajduje się gruby 4mm2 kabel ze stałym +, tak w razie czego :)

 

Wiesz nei chce zmienaic auta bo nowe auto przeszkodzi mi w budowaniu CA, sprawa przede wszystkim gwarancji wiec co moze byc dziwne ale mam nadzieje, ze go nie zmienie. A co do samej marki ewentualnego nowego wozidla to sam nie wiem cos w okolicy 100k mozliwie duzego no i nowego ale nie ma co gdybac wole inaczej wydac ta kase. Planujemy mala inwestycje budowlana w firmie ale sprawa jest na razie w fazie papierologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w citroenie nie ma problemu z CA, wręcz są chętni do pomocy (cenowej) jak tylko powiesz co chcesz zrobić i że na imprezy CA chcesz pojechać.

 

Na dzień dobry dostałem na berlingo 25% + dodatkowy rabat jak przyjdę zamawiać auto.

 

Na C4 picasso swego czasu inny dealer oferował 34%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku rozmawialem z Citroenem w Wawie, nawet przy zakupie flotowym jak u mnie na Berlingo dostane max 15%, a na C4 max 23% więc jak by co to do Ciebie sie odezwe. Dodam tylko, ze na C5, ktore odbieralismy w listopadzie w wersji prawie full dostalem wlasnie w Wawie najlepsze warunki - 23%.

 

kacpino kulki zrobilem uzywajac: http://allegro.pl/kula-stalowa-pusta-gladka-mr43-720-fi-120-i2494872866.html

Natrysniety do srodka srodek rozdzielajacy potem zywica, na jeszcze klejaca pyl mdf, potem znow zywica i pyl, potem znow i na koniec szpachla z wloknem szklanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem drzwi w C4 picasso, było cięcie blachy, no i niwelowanie tunelu, bo dystans na wysokość musiał być ok. 9 cm, a za głośnikiem szyna od szyby ;) dostęp do wyklejenia środka też raczej słaby, co dla jednych może być zaletą, bo mniejsze otwory rewizyjne. Za to słupki i cała decha raczej bardzo sprzyjające CA.

 

Pojeźdź po innych salonach citroena, może dostaniesz większy rabat, a rozważyłbym opcję c4 grand picasso, bo jak wnioskuję, c5 ma za mały bagażnik dla Ciebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...