Skocz do zawartości

Hertz HSK 165 - atrakcyjna cena? warto?


michalastrag
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 595
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

... są na 12 miesięcznej gwarancji... nie powinno być 24 miesiące? Wydaje mi się, że w UE obowiązuje ten dłuższy okres gwarancyjny.

Nie ma żadnego ustawowego obowiązku udzielania gwarancji. Może ona wynosić 1 dzień, 3 miesiące, 50 lat lub może jej nie być w ogóle. O okresie gwarancji i jej warunkach decyduje producent/dystrybutor jedynie z własnej dobrej woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak producent/dystrybutor decyduje o okresie gwarancji, ale w UE na wszystko masz 2 lata gwarancji według prawa. Przykładem jest firma Acer, która na swój sprzęt np. laptopy daje rok gwarancji. Po roku gwarancji producenta zostaje jeszcze rok, który obowiązuje na terenie UE i klient ma prawo odwoływać się do tegoż prawa. Coś wiem na ten temat bo pracuję w handlu... Co innego jest z aukcjami internetowymi... dokładnie się nie orientuję, ale wiem, że nieco inaczej to działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ponownie.

Napiszę, co mi udało się ustalić w tej sprawie. Jutro będę jeszcze dzwonił do dystrybutora więc jeśli dowiem się czegoś więcej, to napewno to tu umieszczę.

Jak wiemy na allegro jest duża rozbieżność cenowa wahająca się od 330zł do niemalże 800zł.

Kolega Karolo przedstawił tutaj różnice pomiędzy oryginałem i powiedzmy podróbką.

Otóż te "podróbki" są również sprzedawane z gwarancją nawet na 24 miesiące, więc to że dany zestaw ma gwarancję nie jest żadnym wyznacznikiem.

Weźmy pod lupę allegrowicza dobry_warsztat (Media centrum Car Audio Warszawa)

Co jakiś czas wystawia on HSK na aukcji oraz sprzedaje je poprzez kup teraz w cenie 799zł. Jakie są różnice..? Zasadniczą różnicą jest to, że w aukcji napisane jest: Głośniki są fabrycznie nowe, oryginalnie zapakowane, objęte 24 miesięczną gwarancja", natomiast na kup teraz za 799zł pisze: "Głośniki są fabrycznie nowe, oryginalnie zapakowane, objęte 24 miesięczną gwarancja polskiego dystrybutora"

No właśnie, polskiego dystrybutora... Kupując na aukcji teoretycznie oryginalne głośniki i płacąc za nie 500zł dostajemy niestety, ale wersje podrobioną. O ile jest ona podrobiona po wygląda identycznie poza paroma szczegółami. Rozmawiałem z osobą, która kupiła takie na jego aukcji za 500zł (dostał paragon) i niestety, ale wyglądają jak te za 330zł, które przedstawił kolega Karolo, czyli brak kodów na zwrotnicach, oraz inne kleje na dolnym resorze.

Szczerze mówiąc sam nie wiem co o tym myśleć. Można kupić zestaw za 800zł a okaże się, że mamy podróbę.

Zadzwonię jutro do dystrybutora i spytam się czy można jakoś zweryfikować ową oryginalność. Ciekawi mnie co innego dostaje kupujący gdy jest gwarancja polskiego dystrybutora. Jakaś kartka z logiem Hertz'a?

Wygląda na to, chodź nie rozmawiałem z osobą, która taki zestaw kupiła, że oruginalne są jedynie te zestawy, gdzie pisze "gwarancja polskiego dystrybutora". JEśłi chcecie kupować te hertze to albo te za 330zł, albo za 800. Za 500zł z aukcji i tak dostaniecie te co można kupić za 330zł...

Zobaczymy czego jutro dowiem się od dystrybutora...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładem jest firma Acer, która na swój sprzęt np. laptopy daje rok gwarancji. Po roku gwarancji producenta zostaje jeszcze rok, który obowiązuje na terenie UE i klient ma prawo odwoływać się do tegoż prawa.

 

Brałem ostatnio takiego Acera i dla osób fizycznych było 2 lata gwarancji a dla firm 1 rok...

 

Co do HSK to sprzedawca da swoja gwarancje a nie producenta a potem jak by co, to zapewne się okaże, że towar uszkodzony z winy użytkownika ... JA swoje HSK ( starszy model ) kupiłem za 300 zł i też mam niby rok gwarancji sprzedawcy ale to chyba taka umowna gwarancja :wink: na szczęście działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie zależy mi na gwarancji kupując głośniki za 300zł... (mi osobiście). Zależy mi na tym, aby się dowiedzieć czy po za różnicami pokazanymi przez Karolo (które jakoś nie ruszają mnie), są różnice dźwiękowe i oczywiście wytrzymałości. Kupując HSK za 300zł oczekuję od nich tego żeby wytrzymały te 120W RMS i grały chociaż podobnie do tych o wartości 800zł, a podejrzewam, że grają identycznie tylko mam wątpliwości co do ich wytrzymałości... Mam wrażenie jakby to były HSK wersja: starter (te za 340zł), a te za 800zł to wersja premium (porównanie z win7). Takie okrojone HSK i HSK pełnowartościowe... UWAGA! To są tylko moje gdybania i chętnie się dowiem jak z tym do końca jest.

 

Kłosiol na twoim miejscu bym to zweryfikował bo na co dzień sprzedaję lapki i na notebooki Acera jest 1 rok gwarancji producenta jestem pewien tego na 99%. Na firmę cokolwiek kupując masz co najwyżej rok gwarancji producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mnie też bardzo ta sprawa nurtuje...

Te różnice co przedstawił Karolo muszą z czegoś wynikać.

Może jutro będę w stanie więcej napisać na ten temat.

W każdym razie zależność jest, w aukcjach za 799 jest gwarancja dystrybutora u omawianego użytkownika jak i również u innych.

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak producent/dystrybutor decyduje o okresie gwarancji, ale w UE na wszystko masz 2 lata gwarancji według prawa. Przykładem jest firma Acer, która na swój sprzęt np. laptopy daje rok gwarancji. Po roku gwarancji producenta zostaje jeszcze rok, który obowiązuje na terenie UE i klient ma prawo odwoływać się do tegoż prawa. Coś wiem na ten temat bo pracuję w handlu... Co innego jest z aukcjami internetowymi... dokładnie się nie orientuję, ale wiem, że nieco inaczej to działa.

 

W poście nad Twoją wypowiedzią JD udzielił krótkiej, a zarazem wyczerpującej odpowiedzi w temacie gwarancji i nie rozumiem po co tworzyć nowy porządek prawny...

Podejrzewam, że tak jak większość ludzi mylisz pojęcie gwarancji (która udzielana jest dobrowolnie) z obowiązkami sprzedawcy wynikającymi z tytułu niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową, tudzież rękojmi w przypadkach nie objętych ustawą o sprzedaży konsumenckiej (które to obowiązki są ustawowo nakładane na sprzedawcę).

Dlatego polecam Ci solidniejsze zapoznanie się z tą materią bo warto poznać różnice oraz prawa i obowiązki związane z tymi instytucjami prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze JD i miki87 są dwie drogi reklamacji:

 

1. Gwarancja producenta / dystrybutora sprzętu, która jest dobrowolna i nie ma określonego czasu trwania. Tylko ta gwarancja daje możliwość bezpłatnego skorzystania z serwisu danego sprzętu (o ile nie było winy klienta).

 

2. Zgodnie z prawem sprzedawca odpowiada za zgodność towaru z umową przez 2 lata. Co sprzedawca zrobi z reklamowanym sprzętem, jak go naprawi, to już jego problem.

 

Jak mamy gadane to powołując się na 2) opcję przy ewidentnej "niezgodności towaru z umową", czyli np wada fabryczna możemy szybciej załatwić sprawę, bo o reklamacji decyduje sprzedawca. Korzystając z 1) opcji sprzęt musi trafić do producenta / importera i to on decyduje o reklamacji, a ma na to xx dni, zależnie od tego co jest na karcie gwarancyjnej.

 

Czyli wracając do Hertzy HSK - te z samą gwarancją sprzedawcy 2 letnią wykluczają opcję 1) czyli nie możemy bezpłatnie skorzystać z serwisu Hertza. Jak kupujemy z gwarancją dystrybutora dostajemy: kartę gwarancyjną polskiego dystrybutora podpisywaną w sklepie; zgodnie z prawem musi też być informacja, kto jest polskim dystrybutorem czyli przeważnie naklejka na kartonie z danymi firmy; musi też być polska instrukcja czego większość firm nie przestrzega, ale jak zadzwonimy do dystrybutora to musi dla nas taką instrukcję przygotować i wysłać, inaczej łamie prawo. Kupując z gwarancją dystrybutora, przy reklamacji możemy korzystać z opcji 1) lub 2). Mam nadzieję, że wszystko już jest jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co ciągniecie temat gwarancji... Moja wypowiedź niczym nie odbiegała od waszej tylko trzeba ją dobrze zinterpretować. Gwarancja producenta i gwarancja sprzedawcy to co innego... Producent może dać rok swojej gwarancji, a sprzedawca nawet 5 lat lub też producent daje 5 lat gwarancji, a sprzedawca 2 lata, a później się martw. Więc o co wam chodzi? Chyba nie do końca się rozumiemy.

 

Po za tym podzieliłem się tylko swoim doświadczeniem, a nie wymądrzałem się, jak to co nie którzy robią... Pomijam fakt, że w Polsce prawo żyje swoim życiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Zostawmy już tą sprawę gwarancji, wszystko jest już chyba jasne w tej kwestii.

 

Tak jak pisałem dzwoniłem do dystrybutora.

Niestety nie dowiedziałem się za wiele... Ciężko stwierdzić czy rzeczywiście nic nie wiedzą czy tylko tak udają. Dowiedziałem się za to jak powinien wyglądać, a raczej co zawierać oryginalny zestaw HSK. Na spodzie pudełka powinna znajdować się naklejka z logiem ElcoExim (dystrybutor Hertza w Polsce), a do zestawu powinna być załączona karta gwarancyjna dystrybutora, czyli również oznaczona tym logiem. Jeśli tego nie ma to znaczy, że głośniki najprawdopodobniej są niewiadomego pochodzenia...

Nie chcieli za bardzo mówić o podróbkach. Jedyne czego się dowiedziałem to, to iż sprzedawcy mogą "ściągać" sprzęt np. z Niemiec gdzie jest dużo tańszy bądź może pochodzić z jakichś "przekrętów", a na końcu padło stwierdzenie, że może rzeczywiście gdzieś produkują podróbki... Tak naprawdę to nie dowiedziałem się niczego. Spodziewałem się bardzo krytycznego podejścia do tych tanich zestawów, a tym czasem Pan spokojnie powiedział mi o swoich przypuszczeniach, nie wspominając nic o gorszych walorach brzmieniowych czy przestrogi by tego nie kupować...

 

Co do zestawów z Allegro...

Pewniakami są jedynie aukcje, gdzie jest wyszczególnione, że załączona jest gwarancja polskiego dystrybutora.

Wszystkie inne, które są sprzedawane na Aukcjach nie posiadają tego dopisku. Na allegro możemy spotkać parę licytacji "oryginalnych" zestawów... W rzeczywistości kupujemy za 500zł (bo tak przeważnie kończą się te aukcje) zestawy, które można kupić na innych za 335zł...

Jest to potwierdzony przypadek... Znajomy kupił właśnie taki zestaw w licytacji za 500zł. Okazało się, że wyglądał dokładnie tak samo jak ten przedstawiony przez Karolo za 330zł. Tak więc jeśli chcecie kupować HSK to te z gwarancją polskiego dystrybutora, albo po prostu te za 330zł. To jedno i to samo. Różnica polega tylko na tym, że dostajemy gwarancje od sklepu...

 

Oczywiście może być również tak, iż wszystkie te zestawy to tak na prawdę to samo... A te różnice w użytym kleju na dolnym resorze wynikają jedynie ze zmian, które zostały dokonane w trakcie produkcji. Wszystko wygląda identycznie. Może podróbkami były tylko "Nertze"...

 

Ile ludzi tyle opinii... Każdy może snuć własne domysły, ja jednak chyba się zdecyduje na ten zestaw za 335zł. Jest o niemal 500zł tańszy niż teoretycznie "oryginał" i tak na prawdę nie ma potwierdzenia, że jest między nimi jakaś różnica. Dodam, że ponoć te Hertze widziane w jakimś democarze miały właśnie takie niebieskie lica... tak jak w tych przedstawionych po cenie 335zł...

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się rozpisywał, specjalnie założyłem konto jak czytałem o tych hsk.

 

Głośniki ze starej serii na allegro to wszystkie podróbki.... nie grają jak trzeba uwierzcie

Ja mam osobiście HSK 165 z nowej serii kupiłem za ponad 700 zł prawie rok temu (płaciłem w euro), głośniki pochodzą z Włoch

Kolega kupił za 350 zł hsk te z allegro hah żal się wypowiadać o nich, sopran piszczy jak szalony średni ton kiepski, grają głośno ale to nie jest ori. miernik akustyczny na moich wykazał 111, 8 dB a u niego 103,5 dB to wszytko co chciałem napisać. w tej cenie nawet esk nie kupicie.........

 

A co do gwarancji Hertz daję tylko i wyłącznie 24 miesiące jeżeli towar pochodzi od nich i jest oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił za 350 zł hsk te z allegro hah żal się wypowiadać o nich, sopran piszczy jak szalony średni ton kiepski, grają głośno ale to nie jest ori. miernik akustyczny na moich wykazał 111, 8 dB a u niego 103,5 dB to wszytko co chciałem napisać.

Rozumiem, że zestawu kolegi słuchałeś po montażu we własnym aucie? Jeszcze dorzuć fotki swojego zestawu proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przecież to trwa u mnie 10 min żeby przełożyć i różnica jest. Znajomy u mnie w mieście ma sklep car audio i też twierdzi że to podróbki bo widział i miał głośnik w ręku, zwrotnice i pudełko odbiegają także od oryginału. Mój zestaw wygląda tak http://www.ebay.pl/itm/HSK-165-KIT-2Way-Griglie-HSK165-Hertz-woofer-tweeter-16-/370354313912?pt=Altoparlanti_e_Subwoofer&hash=item563ad65ab8

 

Tutaj jest przykład siana które jest na allegro http://allegro.pl/hertz-hsk-165-4-najnowsza-wersja-hsk-165-i1958776345.html

Aukcja opisana bardzo dokładnie;) nic nie ma napisane o gwarancji to nawet nie wspominają ha i każdy sprzedawca jakie ma konto na allegro.....i przedmioty jakie sprzedają pod nimi, sam złom......dla mnie to kupujcie po 4 komplety. Już się nie wypowiadam, temat zakończony dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przecież to trwa u mnie 10 min żeby przełożyć i różnica jest. Znajomy u mnie w mieście ma sklep car audio i też twierdzi że to podróbki bo widział i miał głośnik w ręku, zwrotnice i pudełko odbiegają także od oryginału. Mój zestaw wygląda tak http://www.ebay.pl/i...=item563ad65ab8

 

Tutaj jest przykład siana które jest na allegro http://allegro.pl/he...1958776345.html

Aukcja opisana bardzo dokładnie;) nic nie ma napisane o gwarancji to nawet nie wspominają ha i każdy sprzedawca jakie ma konto na allegro.....i przedmioty jakie sprzedają pod nimi, sam złom......dla mnie to kupujcie po 4 komplety. Już się nie wypowiadam, temat zakończony dla mnie.

 

to żeś przyfocil ! kolosalna roznica w tych zdjęciach z portali ! :mur1: :mur1: :mur1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co wy chcecie patrzeć? kupcie sobie oryginały i te za połowę ceny i zobaczycie. Ja swoje mam chociaż z Włoch a nie singapur czy jakieś inne gówno...

Pozdro

 

też się śmieje z takich pajacy jak wy co kupują podróbki i myślą że błyszczą. Ja wiem że to szjas i mnie nikt nie przekona że są dobre.

I tak jak wcześniej pisałem dla mnie to możecie sobie kupować ile chcecie tego, smiech hsk za 300 zł ;D haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się śmieje z takich pajacy jak wy co kupują podróbki

Kolego pako22, jak ci coś nie pasuje to wypad.

A ty to kto jesteś, jakiś mega spec i audiofil co jeździ z hsk na pokładzie haha? Odezwał się...

Może teraz z ciebie się pośmiejemy co? Fajne fotki zarzuciłeś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam temat od pierwszej strony teraz narzuca mi sie taki wnosek:

ci co kupili hsk za 300zl stoja przy tym twardo, ze ori i ze nic nie odbiegaja od oryginalu. Ci co zaplacili niemalo okolo700-800zl twierdza, ze te po 300zl to podrobki i ze szmelc a oni maja ori. Najsmieszniejsze jest to, ze tak naprawde NIKT z WASlacznie ze mna nie wie czy to podroba czy nie a kazdy piane toczy.... proponuje zamknac ten temat raz na zawsze bo do niczego nie prowadzi. Rownie dobrze mozna gdybac na temat: "czy ocieplenie kliatu to zasluga czlowieka, czy natury" tez dokonca nikt nie wie ale temat trwa juz pare dekad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie zestw to "późny" Hertz ( tańsze HSK 165 ), ale nie Nertz. Na każdym elemencie jest wyraźnie Hertz, Na pudełku nie ma błedów w pisowni, oraz są wszystkie kody z nymerami seryjnymi, gdzie w Nertz-ach tego nie ma. Od tego sprzedawcy przynajmniej ja trafiałem na "normalne" komplety ( 3 szt. )..

 

Co do Helix-a HXA, to tu na forum pył polecany po HT25 jako przyjemny i łagodzący.

 

Wracając do mojego DAP650, to jest i szkoda mi się go pozbywać, ale ładować 4Ch do zasilenia tweeterów i też ze względu na wielkość średnio mi się widzi, ale jak coś, to na próby, na wiosnę jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...