Skocz do zawartości

Peugeot 206 by stanec


stanec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 992
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak byś zamknął szczelnie subwoofer to byś się przekonał na własne uszy ale zróbmy inaczej.

Możesz to przecież sam sprawdzić przez obliczenia.

IMiGW => zapytaj tam:

a) Jakie w przeciągu ostatniego roku na terenie polski zostało odczytane najniższe ciśnienie i przy jakiej temperaturze ;

b) Jakie w przeciągu ostatniego roku na terenie polski zostało odczytane najwyższe ciśnienie i przy jakiej temperaturze ;

z tych dwóch danych będziesz mógł obliczyć jak czysto teoretycznie zwiększyła się lub zmniejszyła obudowa Twojego zamkniętego subwoofer-a (nawet zrób to procentowo).

A teraz sam odpowiedz sobie na pytanie czy zamykając głośnik w dwóch tak różniących się obudowach słyszysz normalnie różnicę w ich grze.

Oczywiście jest to teoria , gdyż wcale nie musiałeś być anie jednego dnia w jednym miejscu ani kolejnego w drugim ale mogłeś.

Jest to zabawa w symulację ale na takiej samej symulacji programowej oblicza program obudowę do subwoofera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byś się przekonał na własne uszy [...]

Możesz to przecież sam sprawdzić [...]

sam odpowiedz sobie na pytanie

Jakbym sam znał odpowiedz na pytanie, które zadałem to byłoby to pytanie retoryczne a takim nie jest :)

Chciałbym poznać Twoje zdanie bo swoje już znam :)

Uważam, że z założenia skrzynia powinna być szczelna ale w praktyce zawsze są "przecieki" które umożliwiają wyrównanie ciśnień - chociażby w przypadku membran papierowych.

Chcę po prostu uniknąć sytuacji, gdzie ktoś przeczyta na forum, że skrzynie zamknięte nie muszą być szczelne i pozwoli sobie na niechlujny montaż :)

Pozdr.

P.S Wracając na chwile do ciśnień itd. - myślę, że są to wartości tak powoli zmieniające się w ciągu doby a nawet tygodnia, że można uznać je za jeden z mniejszych problemów w HA. Co innego temp. i np. dobroć wooferów zamontowanych w drzwiach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam się rozglądać za średniakiem a raczej za jakimś fajnie dopasowanym kompletem średniak-tweeter. Co możecie fajnego zaproponować :?: Budżet powiedzmy 800 zł za używkę średniak i tweeter. Średniak może mieć maksymalnie 10 cm średnicy.

 

Zależy mi na nie natarczywym, detalicznym brzmieniu, bez sybilnatów ale jak trzeba to żeby był też pazur, muzykalne i prawdziwe brzmienie bez jakiś tam przebarwień. 

 

Podoba mi się granie AD M35Neo ale nie da się ich za nisko ciąć i są raczej tylko nowe i przekraczają budżet (ewentualnie większy brat M40 Neo ale one są jeszcze droższe, około 780 zł za parę).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się granie AD M35Neo ale nie da się ich za nisko ciąć i są raczej tylko nowe i przekraczają budżet (ewentualnie większy brat M40 Neo ale one są jeszcze droższe, około 780 zł za parę).

 

M35NEO ma Fs 123Hz... to weź ty mi powiedz co ty chcesz mieć kickbas w słupku czy jak?? :przestraszony:

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.madral.net/product_info.php?products_id=147&osCsid=35d6a6ee254c75ddc125bcf35d0240b7 Hi-Vi B3N

 

I dość poważna konstrukcja na nim. http://www.zaphaudio.com/audio-speaker18.html

 

Sam osobiście mam zamiar go poćwiczyć - opis i pomiary na stronie Zapha wyglądają zachęcająco i do tego ta cena :D. Na pewno godny wypróbowania, sam zdecyduj czy chcesz coś "innego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że bardzo nisko utniemy średniak i fizycznie uda nam się to poukładać nie znaczy że to zabrzmi. Może nadejść chwila gdzie wysilony średniak, cięty mocno u dołu nie będzie potrafił odpowiednio z jajem zagrać.

Warto dać szanse wooferom pograć trochę. Zachowanie cięć powinno odbywać się w bezpiecznych granicach dla głośnika. Nic dobrego (dla brzmienia) nie wyjdzie jak przytniemy go na skraju jego możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 3wayem jest jak z za krótką kołdrą :) Jak stopy przykryte to w głowę zimno i odwrotnie :)

Sztuką jest taki dobór komponentów i strojenia aby wszystkie pary głośników uzupełniały swoje wzajemne słabości i niedomagania :)

Pierwszy ruch "kołdrą" już masz za sobą, teraz trzeba tak wszystko poustawiać, żeby w nocy się nie przeziębić :P

Edytowane przez Kamyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do średniaka to popatrz na szerokopasmówki tang banda

ja kupiłem właśnie W3-315d i grzeją się w domu. Pod koniec tygodnia będę je mierzył i kleił zwrotkę pasywną po nich i proa neo26. Od dołu cięte aktywnie.

zobaczymy co z tego wyjdzie

Edytowane przez lklukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem właśnie W3-315d i grzeją się w domu. Pod koniec tygodnia będę je mierzył i kleił zwrotkę pasywną po nich i proa neo26. Od dołu cięte aktywnie.

zobaczymy co z tego wyjdzie

 

Czekam z niecierpliwością na Twoją opinię - mam i to i to i waham się, jak tego użyć :D Tangbandy mają tendencję do lekkiego wywyższania się, a proa neo to bardzo delikatne i zacne tweeterki. Trzeba uszyć ładną zwrotkę do tego / puścić to aktywką i później na wzór tego zrobić pasywkę (bo jak później u mnie nakamichi podłączę ;) ). No i pytanie, czym to będziesz pędził. Ja myślałem o jakimś Sony xm4045, aby było spokojnie i klarownie. Może jakiegoś gienka bym wziął pod uwagę. Na AA 70.2 będzie za ostro.

 

Zastanawiam się też nad zakupem W3 881SJ - po wykresach i danych można sądzić, że będą "spokojniejsze".

Edytowane przez Morfi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M35NEO ma Fs 123Hz... to weź ty mi powiedz co ty chcesz mieć kickbas w słupku czy jak??  :przestraszony:

 

:wink:

  :P

Rozmawiałem z MarcinPlock i on ma je cięte (M35 neo) bodajże na  560 Hz, więc niski Fs nie zawsze oznacza niskie cięcie (niższe cięcie nie przynosiło oczekiwanych rezultatów). Wiem, że za niskie ucięcie średniaka może odbić się tak jak w przypadku zbyt niskiego cięcia tweetera (ociężała góra pasma, utrata szczegółów) ale okolice 350 Hz chciałbym osiągnąć (przynajmniej w tandemie z tym wooferem).Kwestia jest też zbocza ale to już chyba trzeba indywidualnie na przetworniki patrzeć i testować. Na początek chciałbym coś raczej sprawdzonego i popularnego co bym mógł ewentualnie w razie "niepodpasowania" szybko ulotnić  :P Raadek coś mi wspominał o jakiś MB Quart-ach ale nie mogę sobie modelu przypomnieć  :niepewny:

Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morfi to prawda tb ma taką tendencję ale powyżej 5kHz (charka z manuala pdf) więc będzie trzeba go wyciąć przed tą górką na charce i to z dość stromym zboczem. Za to proa neo26 (stara wersja) poradzi sobie z tym podziałem bez problemu. I do tego l-pad który wyrówna spl. To tak wstępnie ale wszystko okaże się w praniu. A sekcja średnio-wysokotonową pędził będzie u mnie gienek b40. Aktualnie gra w 2-way aktywnie. Dam znać co i jak.

 

stanec jakieś plany co to średniaka i góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może QM 100 TC?

Chyba coś w ten deseń  :) Daniel a mógłbyś coś o nich skrobnąć i zapodać jakąś fotkę bo w necie za dużo o nich nie ma a nie wiem czy są to te co u Radka widziałem. Ty chyba miałeś/masz  :P  to razem z RC1  :?:

 

Ja proponuję coaxa Morela ....10cm , nie ostry , no i chyba się mieści w cenie jak się pokręcisz ;)

Morel coax obecnie odpada, jak również inne rozwiązania coaxialne/zintegrowane. Pozostaję przy oddzielnym średniaku i tweeterze.

Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dan124 - Skąd wytrzasnąłeś te QM 100 TC  :?:

 

I zacytuję moje pytanie:

 

" Daniel a mógłbyś coś o nich skrobnąć i zapodać jakąś fotkę bo w necie za dużo o nich nie ma a nie wiem czy są to te co u Radka widziałem. Ty chyba miałeś/masz  :P to razem z RC1    :?: "

Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Emphasery grają obecnie w niedokończonych drzwiach (otwory jeszcze nie zamknięte), więc trudno opisywać brzmienie w dodatku obecnie  z seryjnym tweeterem ( a więc w 2 way, gdzie one muszą grać w 3 way). Grają pod Kenwood KAC-1021. Jak zrobię drzwi to postaram się coś napisać a obiektywnie pewnie dopiero przy pełnym 3 way :)  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...