Skocz do zawartości

Peugeot 206 by stanec


stanec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 992
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wczoraj wziąłem się za zmniejszanie litrażu drzwi i w ruch poszedł styropian, klej i lutownica.

 

http://www.imagic.pl/files//16358/Peugeot%20206/102_0100.JPG

 

http://www.imagic.pl/files//16358/Peugeot%20206/102_0095.JPG

 

http://www.imagic.pl/files//16358/Peugeot%20206/102_0096.JPG

 

Oraz na nowo zamontowałem górne blachy (więcej miejsc montażowych)

 

http://www.imagic.pl/files//16358/Peugeot%20206/102_0102.JPG

 

http://www.imagic.pl/files//16358/Peugeot%20206/102_0104.JPG

 

Jak widać woofery już są na swoich miejscach, nawierciłem też dodatkowe otwory do montażu panela do blachy (w sumie będzie 7 miejsc montażowych)

 

http://www.imagic.pl/files//16358/Peugeot%20206/102_0105.JPG

 

 

C.D.N.

Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie głośniki powinny mieć małą objętość obudowy.

Ten model akurat tak. Ze względu na parametry TS i dużą masę elementów ruchomych aby ją zatrzymać potrzebny jest duży DF i/lub relatywnie duża zmiana ciśnienia w komorze za głośnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wziąłem się za zmniejszanie litrażu drzwi i w ruch poszedł styropian, klej i lutownica.

Objętości drzwi nie można traktować jak komory zamkniętej. W najlepszym przypadku możemy mówić o odgrodzie nieskończonej.

Wkejanie styropianu może nieść ze sobą pewne "plusy" ale wynikały będą one raczej z obecności rzeczonego styropianu w konkretnym miejscu drzwi niż zmniejszeniu ich objętości.

Mimo to, najważniejsza jest twoja satysfakcja i zadowolenie, czego Ci życzę. Gorzej jeżeli nie zostanie ona osiągnięta i zacznie się szukanie "winnego" ale w tym pomogą forumowicze :P

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej należę do osób, którym jak coś nie pasuje i się nie podoba to wywalam i zmieniam na inne. Nie jestem do tego sprzętu jakoś przywiązany, więc jak zagra pod mój gust to ok a jak nie to pójdzie na aukcję :P Ze styropianem podobnie, jak się nie spisze to go wywalę :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cisza bo nie mam chwilowo neta w domu i nie mam jak wgrać zdjęć ale są już praktycznie drzwi skończone (zamknięte wszystkie duże otwory technologiczne), zostało nałożyć maty na drzwi, przykręcić solidniej panel i trochę przy nim porzeźbić co by boczek wszedł. Mam też tymczasowo średniaki z Golfa II :P podłączone po Helix-a 4-kanałowego co by już coś grało  :) Jak do jutra będę miał neta to wrzucę foty a jak nie to po urlopie, czyli 29.10. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niedoczytalem.. albo pominełem.. są Plany na jakiegoś Suba ? Czy tylko na przodach bedziesz śmigac?

 

Obecnie według posiadanych przeze mnie informacji nie był planowany subwoofer (ponad 200 Wat na kanał ma zapewnić odpowiednie wrażenia) ale po zamknięciu drzwi życie to zweryfikuje.

Miejsca w bagażniku na subwoofer zostało dużo, na kolejny wzmacniacz już mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie według posiadanych przeze mnie informacji nie był planowany subwoofer (ponad 200 Wat na kanał ma zapewnić odpowiednie wrażenia) ale po zamknięciu drzwi życie to zweryfikuje.

Miejsca w bagażniku na subwoofer zostało dużo, na kolejny wzmacniacz już mniej.

 

Po co kolejny wzmak? Kupic jeden a porządny (3, 4ch). A w takiej 206 to i HX 8 SQ by pewnie "kotłował" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili na wooferki Rubicon 1002 lub KAC1021 , na średnie i wysokie Helix B4 .

Już brakuje kanałów na subwooder.

 

active? No cóz życie zweryfikuje.... jak bedzie brakowało suba to trzeba bedzie passive i wysokie ze sredniakiem puscic na 2 kanałach a nie na 4'ech..... wtedy sie znajdzie miejsce na suba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już brakuje kanałów na subwooder.

 

 

Pozostaje tuba aktywna :D

 

 

Zeby nie robic totalnego OT to chce powiedzec ze projekt mi sie podoba , tez kiedys myslelem o czyms mocnym w drzwi ale jednak co sub to sub , jak ktos lubi to zadne drzwi mu tego nie dadza co dobry subik.... Ale zycze spelnienia w projekcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z subem jest tak, że na razie go nie będzie, zobaczymy jak się spiszą te wooferki. Jeżeli z kopem będzie dobrze a gorzej z zejściem to pomyślę też o subie ale to nie jest priorytet. Miejsce na kolejny piec się znajdzie, ostatecznie gdzieś na tylnym oparciu. Obecnie miałem wooferki pod Kenwood KAC-1021 i minus jest taki, że nie mam ich jak uciąć od dołu a w SS znów są filtry ale obecnie coś w nim szwankuje i są dziwne zniekształcenia i wzbudzenia (do weryfikacji za jakiś tydzień). 

 

Według mnie lepiej grały pod Kenwoodem mimo braku filtrów (grały od dołu od zera) a u góry są obecnie tymczasowo cięte na 200 Hz/6dB/oct a średnie tak samo 200Hz/12dB/oct od dołu (muszę się jeszcze pobawić ustawieniami na stronie Eclipse, gdzie będę mógł sobie wybrać dowolne częstotliwości cięcia).

 

Ale z ostateczną opinią wstrzymam się do czasu naprawy SS i załatania do końca drzwi.

Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepiej grały pod Kenwoodem mimo braku filtrów (grały od dołu od zera) a u góry są obecnie tymczasowo cięte na 200 Hz/6dB/oct a średnie tak samo 200Hz/12dB/oct od dołu (muszę się jeszcze pobawić ustawieniami na stronie Eclipse, gdzie będę mógł sobie wybrać dowolne częstotliwości cięcia).

 

Myślę że warto się pobawić. Obecne ustawienie cięć dobrze nie rokuje i nie trzeba tutaj pomiarów :niepewny:

Nie miałem tego woofera w rękach i daleki jestem od wysnuwania jakiś tam teoria, ale czy aby na pewno mu służyło zbocze 6db/oct ?

Edytowane przez Gilotyn@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...