Skocz do zawartości

Peugeot 206 by stanec


stanec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 992
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z Sewerynem podobny temat jak z Danielem, więc jego (Seweryna) omijam szerokim łukiem :D Na razie będę to sobie stroił samemu aktywnie i zobaczymy, jak nie będę zadowolony to może poproszę takiego znajomego z Zielonki o pomoc  :wink:  

 

Przy okazji mam pytanie bo gdzieś wyczytałem, że w przypadku systemu 3 way stosuje się (być może nie zawsze albo w ogóle) coś takiego, że średniakom odwraca się polaryzację w stosunku do woofera i tweetera?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Sewerynem podobny temat jak z Danielem, więc jego (Seweryna) omijam szerokim łukiem :D

 

uuuu to widze ze wiecej ofiar było...... :P

 

Na razie będę to sobie stroił samemu aktywnie i zobaczymy, jak nie będę zadowolony to może poproszę takiego znajomego z Zielonki o pomoc  :wink:  

 

ale On chyba nie zna Eclipse'a to nie wiem czy Ci pomoże :P:rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuu to widze ze wiecej ofiar było...... :P

 

 

ale On chyba nie zna Eclipse'a to nie wiem czy Ci pomoże :P:rotfl:

 

U mnie nie było na szczęście zniszczonego sprzętu ani wnętrza auta, tylko poprostu zwrotnica źle wykonana.

 

 

Co do strojenia to chodzi mi po głowie zwrotka pasywna na tweeter i średniak a reszta cięta z radia ale to dalsze plany jak już będą klocki poskładane :) Bartek, będziesz miał już na spocie MP 5.16 :?: Chętnie ich posłucham.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, będziesz miał już na spocie MP 5.16 :?: Chętnie ich posłucham.

 

Jasne, od soboty juz jezdzą w samochodzie i sie grzeją a noc zostawiam farelkę włączoną z nadmuchem na nie zeby proces wygrzewania trwał ciagle :P:rotfl: A szczerze mowiąc to juz mają za soba ok. 11-13h przebiegu i jest coraz fajniej. Badz co badz Xtant sobie z nimi niezle radzi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mam pytanie bo gdzieś wyczytałem, że w przypadku systemu 3 way stosuje się (być może nie zawsze albo w ogóle) coś takiego, że średniakom odwraca się polaryzację w stosunku do woofera i tweetera?

Wszystko na odsłuch ale też to zauważyłem, sam mam odwróconą tak jak często zmienia się polaryzację na subie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem UP6i za czasów Golfa 2 jak równiez Moerele Dotech Ovation 6, Tempo nie miałem. Trudno jest mi je porównać, ponieważ wtedy dopiero zaczynałem się w to wszystko bawić i nie zwracałem jeszcze na wszystko uwagi a po drugie miałem problem z montażem wooferów (źle zaaplikowany panel MDF), przez co były problemy z basem. Generalnie woofer Morela grał miękko, ciepło, przyjemnie, o zejściu nie powiem, dosyć mocne. Woofery z UP6i bardziej ostre w 2 way (trochę krzyczały), można było im dać bardziej w palnik, też raczej miękkie granie mniej przyjemne niż Morel. Emphasery grały z nich zdecydowanie najbardziej twardo, duży wykop, sporo basu ogólnie,potrzebują bardzo mocnego pieca, wymagają również wąskigo pasma grania około 60Hz do 180Hz, powyżej grają już słabo, brak dobrej średnicy i trochę zamulają w tym paśmie z racji konstrukcji, przez co do 2 way się w ogóle nie nadają, do 3 way też tak średnio, jedynie jako mocne kicki z uzupełnieniem średniego basu przez inny woofer. Słuchałem Tempo 5 u TomoMadej i tam ogólnie gra to cieło, właśnie tak przyjemnie dla ucha. Powiedz czego Ci brakuje w Tempo? Ja bym posłuchał woofera z Dotechów, te z UP6 trochę też z jakością kuleją ale co kto lubi.

 

Co do FR-ów Stefana to byłem u niego wczoraj odsłuchać system (a najbardziej mnie interesowały średniaki) i RF-y widziałem ale ich na razie na testy nie brałem,jako, że pewnie w tym tygodniu pojawią się u mnie R6A i zobaczymy jak zagrają. Co do zejścia z woofera to nie jest to priorytetem, od tego jest sub, ale Emphasery np. miały go za mało a R6A raczej trochę więcej ale też mają kopa i zdecydowanie lepszą jakość. Posłuchamy zobaczymy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanec! Jakie tempo 5? Widziałeś u mnie 13cm? No wiesz co...

Słuchałeś na moim Juniorku poprzednim, tamten miał ciut wysuniętą średnicę i cieplutko grał. Teraz poprawił się dół głównie za sprawą poprawy aplikacji, a całe pasmo stało się bardziej detaliczne i bardziej trzymane w ryzach, a to za sprawą mojego 50HC. Nie wiem w sumie jak z radiem, nigdy nie podpinałem u mnie innego.

Edytowane przez TomoMadej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do was pytanie, co najczęściej może wpływać na buczenie/zdudnienie wooferów  :?: Sprawdzałem czy to czasem nie średniaki i są to jednak woofery. Zjawisko to występowało i na Emphaserach i na pożyczonych od Bartka PHD oraz teraz na R6A. Prawdopodobnie jakiś problem z drzwiami ale nie mogę dojść, co jest tego przyczyną, może duże drzwi  :?: Styropian chyba nie pomógł za bardzo w ich zmniejszeniu :zawstydzony: ale przynajmniej będę miał ciepło w zimę.

Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jakiś problem z drzwiami ale nie mogę dojść, co jest tego przyczyną [...] Styropian chyba nie pomógł

Dziwna sprawa. Być może lepiej byłoby zastosować wkłady ze świńskiego pęcherza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest dudnienie w co osobiście wątpię to odkręć głośniki i wstaw bezpośrednio za woofery na chwilę watolinę (sporo) taką jak stosuje się do wypełniania subwooferów.

Jeśli przestanie dudnić to jest dudnienie i potrzebne są dwa generatory (mam) i dużo czasu (z tym trudniej) aby dokładnie określić częstotliwości dudnienia oraz znając przyczynę zlikwidować ją lub jej skutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że wygłuszenie masz dobre to raczej wina zbyt dużej pojemności... ewentualnie może to być Twoja autosugestia :D

 

Nie jest to na pewno moja autosugestia, inne osoby też słyszały buczenie i jest ono w niektórych utworach bardzo wyraźne. Niby drzwi są zrobione dobrze, ale może gdzieś popełniłem błąd. Zastanawiam się jeszcze nad tym styropianem, czy on czasem nie ma jakiegoś negatywnego wpływu (jako, że to praktycznie samo powietrze to litrażu nie zmiejsza ale może go dodatkowo zwiększa  :krzeslem:  :?: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...