Skocz do zawartości

Peugeot 206 by stanec


stanec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 992
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Może trzeba pomyśleć o zwykłym, chamskim :kwasny: założeniu ...

owiewek takich "Team Heco" na ten przykład : Owiewki

 

nie rób tego w żadnym wypadku, w mojej 106 zrobiło się głośniej, bo szyba nie dociskała do żadnej uszczelki tylko do plastikowej owiewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolf , wytrzymałość tych śrub około 100cio krotnie przekracza wytrzymałość nitów (wiem co to są za śruby, sam kupowałem z obu stron są podkładki (z tyłu o średnicy ponad 2 cm). Nakrętki samohamowne.

Co do daszka to będzie montowany na 100% , już Stanec-kowi to mówiłem :zawstydzony: .

Swoją drogą ciągle mu jęczę i marudzę że to źle a tamto inaczej a On publicznie mi dziękuję :hyhy: .

PS

Jak bym od A do Z miał przygotowywać takie drzwi to jest to koszt według mnie około 700 zł za parę choć wolał bym przerzucić woofery w miejsce kieszeni w drzwiach ale to też nie jest takie łatwe tam im zrobić miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta mat.. (a w zasadzie to gów..o CA) w ogóle nie spływa. Jest to produkt który nie uelastycznia się pod wpływem działania suszarki. Pod wpływem opalarki najpierw cały się poparzyłem i przerwałem wtedy dalszy test. do wytłumiania drzwi nie nadaje się absolutnie natomiast pomiędzy pierścienie i mdf oraz pierścienie i głośnik tak (nie spływa gdyż stosuję to od jakiegoś czasu).

został on wycięty przez Stanec-a i skręcony a potem ja wziąłem to w "swoje łapki" położyłem na stole, wziąłem klocek drewniany i .... zacząłem w to nawalać młotkiem. Po tym zabiegu Stanec dokręcił śruby. Czy się u niego sprawdzi .... można będzie się przekonać po roku, u mnie się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc, że się u Ciebie to sprawdza masz na myśli, że jeszcze nie spłynęło, czy daje to może nawet jakiś efekt?:>

Zadaniem tego jest tak jak uszczelki przede wszystkim uszczelnić połączenie dwóch nie zawsze ściśle przylegających powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaniem tego jest tak jak uszczelki przede wszystkim uszczelnić połączenie dwóch nie zawsze ściśle przylegających powierzchni.

 

 

Ale co ty chcesz uszczelniać jak drzwi i tak są dziurawe?? Wydaje mi się że to trochę szukanie dziury w całym. A jeśli ja miałbym czymś uszczelniać ten woofer i pierścień - wyciąłbym uszczelki z stp splen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze piszac o uszczelnianiu chodzi przedewszystkim o polaczenie powierzchni metalowej drewniana , na drewnie jak i stali moga wystepowac nie rownosci a jak nawet nie wystepuja ( a pewnie nie wystepuja ) to co jest zlego w przedobrzeniu , chca chlopaki spac spokojnie to niech spia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję moją ostatnią wypowiedź:

 

"Obecnie mata i oringi są wywalone bo oczywiście boczek nie chciał się zmieścić na woofer"- obecnie nie ma ani tej maty ani oringów tylko sam panel, więc proszę się już o to nie sprzeczać  :P Najpierw chcę załatać otwory technologiczne co by woofer już mógł sobie grać.

Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ty chcesz uszczelniać jak drzwi i tak są dziurawe?? Wydaje mi się że to trochę szukanie dziury w całym. A jeśli ja miałbym czymś uszczelniać ten woofer i pierścień - wyciąłbym uszczelki z stp splen.

Oczywiście masz rację, że Splen lub inne materiały mogą być lepsze od tego co ja zastosowałem. Nie ukrywam tego, że zastosowałem u siebie akurat to co miałem pod ręką i według mnie spełniało kryteria technologiczne które przez taką "uszczelką" postawiłem.

Druga część odpowiedzi jest niestety bardziej złożona ale pokrótce naświetlę problem.

Drzwi samochodu staramy się zrobić szczelne na wzór obudowy zamkniętej kolumny domowej lub studyjnej jednak .....

nawet najdroższe kolumny zamknięte nie są całkowicie szczelne pomimo tego, że dość niskim kosztem dało by się to uzyskać.

Z założenia kolumna typu closed nie powinna być całkowicie szczelna lub inaczej ma być szczelna w miejscach gdzie powinna i nieszczelna w miejscach gdzie nie stanowi to negatywnego skutku na grę kolumny. :zawstydzony:

Nie upieram się, że moje rozwiązanie jest idealne ale z drugiej strony nie zaobserwowałem negatywnych skutków takiego montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...