Skocz do zawartości

Peugeot 206 by stanec


stanec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wcale nie trzeba uzywać tego pierscienia żeby głośniki sie trzymały. Montujesz na wcisk ( można też wkrecić głośnik jak kto woli) przez co zmniejsza ci się bałwanek na słupku ( taki pierscien jednak zajmuje troszkę miejsca i psuje talie słupkom)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 992
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wcale nie trzeba uzywać tego pierscienia żeby głośniki sie trzymały. Montujesz na wcisk ( można też wkrecić głośnik jak kto woli) przez co zmniejsza ci się bałwanek na słupku ( taki pierscien jednak zajmuje troszkę miejsca i psuje talie słupkom)

 

Zgadzam sie z tym bałwankiem, troche upierdliwy patent wymyślili, bo utrudnia czasami montaż, ale przynajmniej śrub nie widać.

Z tym montowaniem na wcisk to rozumiem, ze pierścień z mdf-u dopasowany tak zeby speaker właził z oporem? Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 6 miesięcy temu...

Mały upgrade w temacie zrobię, obecnie są przymiarki do budżetowego systemu (w porównaniu do poprzednich wersji), system 3 way bez suba (zobaczymy z czasem czy się sprawdzi). Jako że w aucie od pół roku nic nie grało to wypadałoby coś wrzucić aby plumkało :-)

 

Na dole siedzą Revelatory, na średniaku będzie też Scan-Speak i na górze Swans TN28. Słupki wykorzystam stare po Supremo i Helixie C2M. Piecyk to Alpine z serii V12.

 

Grało to chwilę w 2 way pod Alpine 9833 (które wyleciało), ale jednak zmieniam koncepcję, za bardzo się przyzwyczaiłem do 3 dróg :wink:

 

 

Fotki:

 

 

https://docs.google.com/file/d/0B9REvTDUFf0AakotZ19fVW10Q00/edit?usp=sharing

 

https://docs.google.com/file/d/0B9REvTDUFf0AR2Rla3RqTGg4Nlk/edit?usp=sharing 

 

https://docs.google.com/file/d/0B9REvTDUFf0ARGRRQXloSUVqd1E/edit?usp=sharing

 

https://docs.google.com/file/d/0B9REvTDUFf0AQ0wyVUdORGF1R2s/edit?usp=sharing

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki średniak?

Bez suba na Revelatorze nie jest za chudo na dole?

 

Będzie Scan Speak z serii Discovery, model 10F w komorze około 1 litr.

 

 

 

Za chudo nie sądzę...

Ale zamulisz go Stanec bez cięcia, pójdzie do dołu ale kosztem średnicy.

 

 

Za średnicę odpowie średniak a cięty od dołu jest dosyć nisko i stromo (woofer). Do mojej muzyki, którą głównie słucham i do mojej głośności odsłuchów (nie słucham bardzo głośno) na razie się sprawdza (realnie schodzi w okolice 30Hz, oczywiście ze spadkiem i bez ciśnienia z dobrego suba, ale na to byłem gotowy  :wink:  ). Padło na niego bo w moich drzwiach jak na razie radzi sobie najlepiej z tych co były.

 

 

Według mnie słabizną zalatuje piecyk

 

 

Wcale nie jest taki słaby, ani pod względem kontroli (raptem 40W na kanał a sobie dobrze radzi z wooferami) ani pod względem brzmieniowym. Z czasem go lepiej posłucham i będę mógł coś więcej napisać, ale pierwsze wrażenie pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wziąłeś pod uwagę ,że słuchając trochę głośniej będziesz nim jechał na granicy przesteru? Mam na myśli piecyk? Weż dorzuć do tego co masz jakąś dwukanałówkę potnij go aktywnie a górę zrób w biampie na zwrotce z tego pieca co masz... Przynajmniej ja bym brnął w tym kierunku.

Zapowiada się fajne granie w rozsądnym budżecie.

Ta uwaga odnośnie napędu dla revelatora bierze się z moich zabaw, wrzuciłem M50ki do zielonej i mimo ,że mają jakieś tam 60-70 waciszy na kanał i to zdrowych, revelator jakoś dychawicznie się sprawował, dostał w plecy z 50 więcej i trochę mu się poleprzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nim znudzisz to wpadnij i Ci coś może innego udostępnię

 

Oki, dzięki za propozycję  :wink:

 

 

Też niekiedy przechodzi mi przez myśl ten średniak. Dałbyś go kiedyś posłuchać w swoim systemie?

 

Tak, jak wstępnie się to ogarnie to zapraszam.

 

 

A wziąłeś pod uwagę ,że słuchając trochę głośniej będziesz nim jechał na granicy przesteru? Mam na myśli piecyk? Weż dorzuć do tego co masz jakąś dwukanałówkę potnij go aktywnie a górę zrób w biampie na zwrotce z tego pieca co masz... Przynajmniej ja bym brnął w tym kierunku.

Zapowiada się fajne granie w rozsądnym budżecie.

Ta uwaga odnośnie napędu dla revelatora bierze się z moich zabaw, wrzuciłem M50ki do zielonej i mimo ,że mają jakieś tam 60-70 waciszy na kanał i to zdrowych, revelator jakoś dychawicznie się sprawował, dostał w plecy z 50 więcej i trochę mu się poleprzyło.

 

 

Z tym masz jak najbardziej rację, zobaczymy jak będzie sobie ten piecyk radził po dłuższym odsłuchu przy moim słuchaniu. Jeżeli faktycznie będzie brakowało  prundu dla nich to się rozejrzę za jakimś piecykiem do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ,że się wynurzyłeś :) Bo już myślałem ,że Nam ksiądz poszedł do zakonu na amen. :D

Widziałem na giełdzie Audio Arta w fajnej cenie, jak znalazł na wooferki. Jedyne co mogę skromnie doradzić od siebie, to z racji , ze revelator gra miękko i ciepło, szukałbym jakiś jasno grających dwóch kanałów do niego, aby tą jego "kluchowatość" zrównoważyć ostrzejszym piecykiem. Np nie wyobrażam go sobie grającego pod DLS lub Audisonem, bo to już byłyby totalne flaki z olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...