Skocz do zawartości

Peugeot 206 by stanec


stanec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin z tego co mi wiadomo to pxa-h900 to stara f1 :) stanec zwrotki dotarly?

 

Wiem , rozpędziło mi się... Myślalem ,że wcześniej wyszła seria 9... z tych czarnych przed 800ką..

Co nie zmienia faktu ,że taka stara Fka (nie radio bo to już stary trup) ale procek mi się marzy....

 

truck do tego daca potrzeba zasilania symetrycznego

trzeba bedzie przerabiac

 

Czytamy, czytamy...

 

O coś takiego( nie wiem czy dokładnie ten model) Zewn�trzny DAC USB firmy Audinst :: PCLab.pl chodzi mi bardziej o przykład..

 

truck - a jak chcesz tym sterować? Palcem po odtwarzaczu w trakcie jazdy? :)

 

A przepraszam jak przełączasz piosenki na radiu? Ja nie używam pilota, leży w domu, więc ... paluch...

Płytę w czasie jazdy także zmieniasz nie raz? No chyba ,że aby wrzucić inną płytkę... Zatrzymujesz Ancy auto w imię zasad bezpieczeństwa... :wink2:

Ogólnie wiem ,że jest gotowe rozwiązanie tej kwestii do CA, ale jak dla mnie z ceną nie do zaakceptowania dlatego będę drążył ten temat.

Łukasz a nie znasz naprawdę zdolnego elektronika z DIY, który już robił dobrej klasy DACi do HA i podjął by się opracowania czegoś takiego do auta?

Jestem gotowy pokryć koszty rozwoju czegoś takiego i dopracowania, gotowego urządzenia, które potem mogę tutaj sprzedawać za koszt jaki poniosłem na opracowanie tego podzielony powiedzmy na 10 szt takiego cacka na podzespołach z górnej półki( aby było zrozumiałe, nie zarobić na tym a najpierw wyłożyć jeśli będzie potrzeba a potem rozbić koszt prób i błędów w gotowcu na powiedzmy 10 zainteresowanych osób)... :rotfl:

I tak wyjdzie pewnie sporo taniej niż 2 kzł , które kosztuje obecne opracowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 992
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A przepraszam jak przełączasz piosenki na radiu?

 

Moje 206 jak przystało na hajendowe auto ma sterowanie z kierownicy :) Adapter do Alpine też mam (tyko coś z emilem nie mogliśmy go uruchomić poprawnie :D ), więc póki co korzystałem tylko w połączeniu z fabrycznym radiem, ale teraz już podłączę do alpinki.

 

Płyt w czasie jazdy nie zmieniam - od tego jest zmieniarka, albo ładna pasażerka (niestety od dwóch lat wciąż ta sama, a u Was pewnie jeszcze starsze modele :wink: ). Gdybym miał otwierać klaser i szukać płyt, pewnie już by mnie, albo jakiegoś przechodnia, na tym świecie nie było.

 

Tak serio serio - co innego przyciski na radiu, a co innego grzebanie np. w ajfonie czy ajpodzie :) Odtwarzacze przeważnie są mniejsze, mają mniejsze przyciski, a w moim przypadku (ajfon) tylko dotykowy wyświetlacz.

 

W poprzednim samochodzie miałem uchwyt na ajfona tuż obok radia, a i tak zmiana utworu przysparzała dużo problemów.

 

Osobiście kombinowałem w stronę sterowania przez ainet, a do tego wyprowadzenie cyfry dla dźwięku, ale koszty takiego rozwiązania porażają... Optyk z ajfona, to wyższa szkoła jazdy - gotowe urządzenia są tylko do domu (duże i zasilane 220v), aż dziw że nikt nie zrobił czegoś porządnego do samochodu - zapotrzebowanie na forach us/de jest olbrzymie. Ktoś mi tu pisał, że chyba naka wyciągał cyfrę z ajfona, ale też chyba w wersji elektrycznej, a weź to jeszcze zamień na światło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin z tego co mi wiadomo to pxa-h900 to stara f1 :) stanec zwrotki dotarly?

Tak dotarły i już siedzą w aucie.

 

Co do zmiany płyt to ja mam taki klaser na 10 płyt na słoneczniku (z tego co widziałem dużo osób tak ma) i jakoś sobie radzę :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo za szybko/nerwowo jeżdżę :wink:

 

Sądząc ze zmian poczynianych w pugu typu "gleba" za jakieś parę lat będziesz statecznym "ojcem rodziny" jak ja i Bury, stąd Twoje problemy... My jeżdzimy efektywnie ale nie efektownie... :wink:

Bez fajewerków typu "laczki" spod świateł a i tak ręczę ,że na trasie powiedzmy Warszawa-Gdańsk znajdę się wcześniej i spokojniej niż 80% fanów "GTI"... :D

Bury jeszcze wcześniej, ale ja leję za swoje więc i spalanie się liczy, u niego "szef stawia".. hahah

No i płyty mam czas zmienić ,bez powodowania zamieszania czy zagrożenia na drodze... :hyhy:

 

Ty lepiej temat zakladaj i nie jezdzij po ulicach bo popłoch w Szczecinie wprowadzasz :P

 

"Się robi się" mu autko, to pewnie wypłynie jak fenix z popiołów.... I narobi zamieszania w Izbicku... Ale spokojnie chłopaki do czasu... Mam ambitny plan zakończyć hegemonię Radzia gdy już odpalę mambę na dobre... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[OT] ja również leję za swoje i to sporo (2.0 PB i dynamiczna jazda), a bycie "statecznym ojcem rodziny" jeszcze mi nie grozi (27 lat i póki co się bawię ;) )... swoją drogą - gleby nie ma, są usportowione amory, większe hamulce itp. kiedyś był golasem do pojeżdżawek, więc i tak można rzec, że statecznieję (albo mnie nie stać po prostu na pojeżdżawy, bo to wymaga drugiego auta :) ). A co do trasy - zapraszam do sprawdzenia się na Warszawa - Gdańsk, mało nie jeżdżę - pugiem 70tys. km w 1,5r a jak tylko była możliwość jechałem wygodniejszym autem z kimś w dłuższą trasę. W każdym razie - radzę sobie na trasie i nie jeżdżę jak debil - nie wyciągaj pochopnych wniosków. Po prostu nie odrywam rąk od kierownicy - nie lubię jeść, rozmawiać przez telefon jeśli nie jest głośnomówiący , zmieniać płyt itp. Traktuję jazdę bardzo serio i klnę jak widzę malujące się baby etc. Lubię przycisnąć, ale robię regularnie trasę 100km w jedną stronę, cały czas 90-110km/h :) [/OT]

 

Kończymy, bo nas stanec pogoni ;) Jak coś to zamiast usuwać można wrzucić to ot do mojego tematu ;)

 

Mam ambitny plan zakończyć hegemonię Radzia gdy już odpalę mambę na dobre...

 

:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ty jesteś bardzo opływowy jesteś :P ..... a już z felunkiem od dziadziaro +5 do respektu na dzielni +30km/h do bieżącej prędkości na blacie :rotfl:

 

wpadaj na spota bo muszę "peżocine" przelecieć w tą i z powrotem :hyhy:

 

Ps. Ja za 15 min. startuję coby się wszystkie tranzystory/rezystory i inne badziewia rozgrzały zanim dojadę ....... bo zimno na dworze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko "czester" nie nadarmo emotka na koncu :P

 

bylem posluchalem, Michal chory, jeszcze nic nie grzebal po wpieciu nowych "wywrotek" wiec ciezko powiedziec. Ja z racji tego ze u mnie wciaz trwa proces "grzania" i nie mam suba to na nadmiar basu nie cierpie :P :P wiec moje 1-sze wrazenie bylo takie ze slyszalem samo góre z srodkiem i bass, pozniej sie to troche zrownowazylo, zmieniajac coraz to inne kawałki , generalnie bardzo fajne granie, wymaga chyba jeszcze lekkich korekt bardziej juz z procka/radia. Nie wiem ciecia, zmiana "hypyefow" i "elpeefów" bo o ile do calosci pozniej sie przyzwyczaiłem to mialem troszke wrazenie ze jednak sub dominowal nad wooferami. Najchetniej to posluchałbym tego systemu bez suba, ale kolejka do auta byla spora i nie chcialo mi sie juz drugi raz czekac i angażowac Michała w wyłączenie pewnych opcji, moze nastepnym razem (bidnie wyglądał - i że mu sie chciało przyjechać w takim stanie :) ). Duze wrazenie zrobilo na mnie ukierunkowanie glosników w slupkach, ni w cholere ustawienie a gralo tam gdzie mialo grac to pewnego rodzaju ewenement jak dla mnie.

Szczerze mowiac jak na to patrze, to coraz mniej zaczynają mnie szokować mocowania sredniaków i tweeterów w nogach przy nadkolach jak to ma 8/10 samochodów z USA. Moze cos w tym jednak jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nadmiaru subbasu to prawda, bawiłem się nim w sobotę gdy byłem już chory i większość co słuchała mi o tym mówiła, więc wyreguluje go jak już wyzdrowieje, bo nadmiar subbasu nigdy u mnie raczej nie występował :wink: Także zrobi się parę korekt i powinno być si.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duze wrazenie zrobilo na mnie ukierunkowanie glosników w slupkach, ni w cholere ustawienie a gralo tam gdzie mialo grac to pewnego rodzaju ewenement jak dla mnie.

Szczerze mowiac jak na to patrze, to coraz mniej zaczynają mnie szokować mocowania sredniaków i tweeterów w nogach przy nadkolach jak to ma 8/10 samochodów z USA. Moze cos w tym jednak jest :wink:

 

Możecie troszkę rozwinąć tą kwestię?

 

Jak teraz Michał są zrobione słupki? Coś się zmieniło od czasu kiedy je widziałem?

 

Disaster: Jak sądzisz skąd taka "wiariacja" z umieszczaniem tak nisko głośników w USA? Czytałeś może na ich forum jak to tłumaczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak jak i u mnie, czyli "do tyłu, między przednie fotele", a nie krzyżujące się nad deską/przy głowie, chyba ta sama osoba maczała w tym palce... :wink:

 

Chciałem prosto na twarz, ale ustąpiłem wiedzy i doświadczeniu mądrzejszych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi na dole grają Ci stx ?? Powiedz jak one zgrywają Ci się z resztą systemu??

 

Woofery fajnie się zgrywają z systemem, są zrównoważone, szybkie, nie buczą, dobrze się sprawują w moich dużych drzwiach i grają przyzwoicie pod 50 RMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem chodzi mi o odniesienie się do poprzednich R6a, chodzi mi o różniecę w graniu. Wiem jak grały u Stanka r6a i wiem że dół miał mocny, było to coś.

 

Także pisał parę stron wcześniej na ten temat(czytamy.. ;) )...

Michał spytałem bo Disaster, pisał ,że jakoś "dziwnie" masz, więc myślałem ,że coś nowego się pojawiło jeśli chodzi o ukierunkowanie średniaka i tweeta, ale widzę ,że ta sama szkoła co i u mnie w babci...

 

Ps.Super wyglądają słupexy po flockowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...