Skocz do zawartości

Pytanie Alpine 3539


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem na allegro wzmacniacz alpine 3539, dziś po podłączenie plus kabelkiem 14 mm a minus 20 mm do mocowania podnośnika w kole zapasowym, po włączeniu świeci się dioda na czerwono? przy tym wzmacniacz gra. Głośniki jakie mam to slw 165 w wygłuszonych drzwiach gms i wątpię żeby to były ich pełne możliwości(tzn. lepiej grają niż seria, bass jest ale nie ma tego czegoś:)). Gdzie może być przyczyna złego podłączenia że świeci czerwona dioda? Bo to jest chyba wina nie najlepszego grania. Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ i – na pewno dobrze podłączyłem. Wzmacniacz był przykręcony do siedzeń i łapał - z nadwozia, granie teraz się poprawiło ale może mam za duże wymagania z grania przodu. Albo wina drzwi, auto to fiesta 2003 r. i tam boczek drzwi wewnętrzny jest plastikowy, ale wygłuszyłem je porządnie matą 05 gms i na to 02, wcześniej miałem hertze hsk nowe podpięte pod alpine 3549 i też było nijako:/ może wina radia ? choć subwoofer gra mi dobrze radio to kenio 7534u.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdzę pod innym radiem jak to będzie grać, sprawdzałem wszystko kable sygnałowe, podłączyłem nawet starego blaupunkta i nie było żadnej różnicy w porównaniu z alpinką takie same granie. kiedyś miałem z przodu tec xp6 pod jakimś crunchem i zwykłą alpinką z najniższej serii w kiepsko zrobionych drzwiach i grało to zdecydowanie lepiej. Może gniazda w radiu rca mogą być uszkodzone. A teraz gra mi to jak seryjne fordowskie głośniki z samego radia zero dynamiki a bas to jakieś tam pukanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś miałem z przodu tec xp6 pod jakimś crunchem i zwykłą alpinką z najniższej serii w kiepsko zrobionych drzwiach i grało to zdecydowanie lepiej
nooo daj zdejcia tych drzwi bo xp6 akurat to podstawowa seria a w dodatku nie naleza do tych które ruszaja nogawka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

podlacze sie pod temat bo nie ma sensu zakladac nowego.

 

Kupilem niedawno alpinke 3539 i chce ja podlaczyc pod przedni zestaw vibe Black Air 6. Mocy tej alpince na pewno nie zabraknie na ten przod, ale co z jakoscia?? Jest to jeszcze stara czarna seria alpine, wiec chyba nie bedzie zle??

 

jesli bedzie ostrzyc gore to tweetery podlacze pod alpine 3540 i bedzie juz mozna przyciszyc "krzykacze" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysiuct, tak tez i zamierzam zrobic :) tyle tylko ze nikt nie "wyjal mi waty z ucha" zeby dostrzegac smaczki w jakosci wzmaka, glosnikow i radia :zawstydzony: i nawet dzis jak usiadlem sobie w aucie, wlaczylem swoje gms-y... przezylem mile zaskoczenie, naprawde mi sie spodobalo jak one potrafia kopnac mimo malej mocy :) fakt, ze brakuje im srednicy, kiku, ale jak za te cene maja zadowalajaca jakosc.

 

mysle ze jak alpinka 3539 podlaczona bedzie do vibe ba6, przezyje kolejny szok zaskoczenia (milego)

 

jakie odczucia maja inni forumowicze na temat tego 3539, ale tylko ci ktorzy go slyszeli, nie interesuja mnie opinie "powielaczy opiniii"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie odczucia maja inni forumowicze na temat tego 3539, ale tylko ci ktorzy go slyszeli, nie interesuja mnie opinie "powielaczy opiniii"

 

ja go miałem podłączonego w mostku ( niby 400W@40hm, ale ma dużo więcej, podejrzewam że ok. 600W@4ohm przy 14V ),pędził jakościowego suba 350W@4ohm i szczerze bałem się kręcić gałką radia, powyżej 1/3 skali ... kopa ma, porównując do Stega K2.01 - naprawdę kosa i jakościowo tak samo rewelacja + ten klasyczny wygląd. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to ta głupia kostka od remote-a ... nie miałem jej ... i nie wiem gdzie ją dostać :)

Po kuracji "odmładzającej" będzie pędzić wymagające woofery, zobaczymy jak sobie poradzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja go miałem podłączonego w mostku ( niby 400W@40hm, ale ma dużo więcej, podejrzewam że ok. 600W@4ohm przy 14V ),pędził jakościowego suba 350W@4ohm i szczerze bałem się kręcić gałką radia, powyżej 1/3 skali ... kopa ma, porównując do Stega K2.01 - naprawdę kosa i jakościowo tak samo rewelacja + ten klasyczny wygląd. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to ta głupia kostka od remote-a ... nie miałem jej ... i nie wiem gdzie ją dostać :)

Po kuracji "odmładzającej" będzie pędzić wymagające woofery, zobaczymy jak sobie poradzi :)

 

 

co bedziesz tym pedzic?? :chytry: jesli mowisz ze jakosci mu nie brakuje, to tylko byle do srody jak przyjda vibe'y i zobaczymy co potrafi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co bedziesz tym pedzic?? :chytry:

 

zobacz wątek Stanca to zobaczysz :)

 

jesli mowisz ze jakosci mu nie brakuje, to tylko byle do srody jak przyjda vibe'y i zobaczymy co potrafi :)

 

jak by mi nie przypasował to by poszedł dalej w świat, a Steg by został ... a jest na odwrót jak widać w podpisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś Vibe BlackAir6 pod Philips'em DAP900...krótko co prawda bo wzmak szybko poszedł do zaświatów ale powiem tak...było dobrze i to nawet bardzo...jakości nie brakowało i dynamiki ale góra ostra dość była więc jak nie lubisz ostrzejszej góry to coś łagodniejszego polecam bo do takiego zestawu to nie wiem czy sama łagodna jednostka wystarczy...ja to miałem pod Alpiną 9835 i kenwood'em 8534 i z tym drugim było lepiej...pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...