Skocz do zawartości

Woofery do 3 way 20cm


stanec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Alleluja! Lepiej późno niż wcale. Może w końcu Panowie z DŁS (Doić Łosi z Siana) poczytali wikipedie :) Na tę okazję sprawie sobie chyba koszulkę DLSa :P

 

Kamyk Luzik :)

 

 

to tylko auto mistrza Świata w SQ... :zdrowko:

 

przymiarka robocza pod włókno...

 

 

delikatne wytłumienie dachu ;)

 

koniec tematu z mojej strony...pozdr

post-2992-013329700 1283518277_thumb.jpg

post-2992-042615400 1283518345_thumb.jpg

post-2992-051626900 1283518362_thumb.jpg

post-2992-080931500 1283518381_thumb.jpg

post-2992-056262800 1283518460_thumb.jpg

Edytowane przez pablo155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

co za roznica gdzie jest sub, skoro takie niskie czestotliwosci sa trudniej lokalizowalne. :)

Trudniej ale niestety nie jest to niemożliwe. W rzeczywistości (a w takiej materii się poruszamy) na "lokalizację" suba ma wpływ wiele czynników.

Nie twierdzę, że kickbasy 8" są konieczne do poprawnej integracji suba z kickiem.

Uważam, że jest to pomocne z racji na ich większy potencjał.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak je tniesz od dołu, czy są szczegółowe itd. :?:

250Hz 24dB/Oct z góry 2,5kHz 18dB/Oct

Nie chce Cie wprowadzić w błąd, wg. mnie są godne uwagi. Papierowa, karbowana membrana, dość ciekawe brzmienie - jak Ci się nie spodobają to wielkiej straty nie będzie a już na pewno taniej niż hi-end z pod znaku Dynaudio :P

 

pablo155 Bardzo się cieszę, że w galerii znalazły się fotki mat. W końcu jak mawiają reklama dźwignią handlu :) Ważne, żeby było "grubo" i na bogato :P

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem :

 

" ostatnio przyglądałem się nowej macie GMS-04 i w niektórych miejscach miała nawet 3,5mm !! jest bardzej plastyczna i lepiej się klei ."

 

Intryguje mnie to że w niektórych ??!!

 

No i druga kwestia że jest bardziej plastyczna no i LEPIEJ się klei!!

 

A jednak troszkę z tym niedomagała :rotfl:

 

Sorki za OT ale skoro poruszono temat mat to czuję się usprawiedliwiony.

 

Żeby nie było na elce tez ten sam tekst przeczytałem :zabawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem :

 

" ostatnio przyglądałem się nowej macie GMS-04 i w niektórych miejscach miała nawet 3,5mm !! jest bardzej plastyczna i lepiej się klei ."

 

Intryguje mnie to że w niektórych ??!!

 

No i druga kwestia że jest bardziej plastyczna no i LEPIEJ się klei!!

 

A jednak troszkę z tym niedomagała :rotfl:

 

Sorki za OT ale skoro poruszono temat mat to czuję się usprawiedliwiony.

 

Żeby nie było na elce tez ten sam tekst przeczytałem :zabawa:

 

 

 

Najmocniej przepraszam ,że maty są grubsze i się zajebiście kleją :lol:

Edytowane przez pablo155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie napisałeś że miejscami (sic) !!

 

No a jeszcze niedawno dałbyś się pokroić że klej w nich jest NAJLEPSZY :krzeslem:

 

Ciekawe co napiszesz za miesiąc :zdziwko:

 

 

Dan, temat dotyczył maty GMS-04 TAK ? i tego ,że należy ją lekko ogrzać żeby się ładnie nakleiła TAK ?

i to prawda .natomiast nowa GMS-04 znacznie lepiej się klei na zimno a po lekkim ogrzaniu robi się plastelinka prawidłowa itd ,

 

Nadal twierdzę ,że w budgecie zakup 0,5m2 za 60zł o grubości 2,5mm to jedno z najlepszych rozwiązań , a co ciekawe kolega kamyk dziś stwierdził ,że DŁS (dojenie łosia z siana ) i tu się zgodzę że przepłacanie za Dynamat itd. to dojenie Łosia z Siana :lol: skoro za połowę ceny można mieć 30% więcej :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helix P203 i 3litry? a po co aż tyle? słuchałem ich w coś koło 0,2 - 0,3l i dawały radę do 400hz.

 

Wasylwek - nie radziłem aktiv, prędzej czasówkę. A przy okazji aktiv można po prostu spróbować. A najbardziej to 2way, szczególnie z tymi przetwornikami co masz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alleluja! Lepiej późno niż wcale. Może w końcu Panowie z DŁS (Doić Łosi z Siana) poczytali wikipedie :) Na tę okazję sprawie sobie chyba koszulkę DLSa :P

 

Kamyk Luzik :)

 

 

to tylko auto mistrza Świata w SQ... :zdrowko:

 

 

Roku Pańskiego 07 na europejskich finałach zostało wystawione auto z koncentrycznym układem głośników

(midbas + średniak) , z kraju na Wisłą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanec na Twoim miejscu zastanowił bym się na tym co piszę Nakamichi.

Jak każde rozwiązanie ma to swoje zalety y wady:

+ brak korekcji czasowej tweetra i midwoofera;

- duża obudowa trudna do zabudowy;

+ możliwość bardzo niskiego cięcia midwoofer-a ( na poziomie 150 Hz) co może zaowocować tym, że będziesz mógł skorzystać w drzwiach z głośników subwoofer-owych np. Emphasera (są bardzo płaskie).

Oczywiście nadal ten 3-way będziesz mógł swobodnie ciąć.

Największym jednak problemem jest to, że w paśmie subniskotonowym bardzo trudno będzie opanować rezonanse w drzwiach. One wychodzą po pewnym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz1969 - Tzn. nad układem mid-tw koncentrycznym? Ale jak to się robi? To chyba by musiały być jakieś głośniki coaxialne np. 10 cm tj. kiedyś Powalla wspominał o jakiś Infinity bodajże.W słupku nie ma za dużo miejsca na robienie obudowy dla średniaka, można go ewentualnie wpuścić w deskę ale to już jest ingerencja, której chcę uniknąć. Plus jest taki jak mówisz, że można średniaka dosyć nisko ciąć, przy zwykłym średniaku kopułkowym nie trzeba robić obudowy ale też cięcie wypada wyżej. Do przemyślenia. Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pisałem o układzie koncentrycznym. Infinity do niedawna było jedyną firmą która miała rozwiązanie PlusOne dzięki któremu znacznie efektywniej przenoszone było pasmo nisko-średniotonowe. O tych głośnikach dobrze wypowiadał się nie tylko Powalla lecz również Stary Zgred ( to chyba nie z tego forum jego nick).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że właściciel tego autka się nie obrazi na mnie , bo wklejam fotkę poglądową tego coaxa morela w zabudowie baaaardzo zgrabnej i lekkiej (wizualnie).

http://obrazki.elektroda.net/25_1283542520_thumb.jpg

 

Ja również po "Gliwicach" kombinowałem nad podobnym rozwiązaniem ale ten tweeter Infinity nie pasował mi jak grał mi w japę (jazgotliwy lekko się robił).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, już wiem o co chodzi, takie coś można też zrobić tj. podał maxtz. A ja bym w ogóle tweeter dał tak, żeby wisiał w powietrzu na wysokości środka średniaka (np. przykręcić tweeter na blaszce do słupka, żeby właśnie w ten sposób zawisł). Plus jest taki, że nadal jest wybór co do śedniaka i tweetera bo w przypadku tego Morela jest się skazanym na taki zintegrowany zestaw (i co wtedy gdy np. gra średniaka nam odpowiada a tweetera już nie :?: ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanec :padam: piękny topic, masz już tyle pomysłów, propozycji i danych, że trzeba zacząć działać.

Co do tego, że zostawiasz sobie "furtkę" na samo bezstresowe roszadowanie firmami grajków to widać, że przejąłeś się tematem jesteś przebiegły, zapobiegliwy :hyhy: i nie oglądasz tylko obrazków w Faq-ach :P . Wróżę fajny efekt :ok: . Co do stadium "wciągania" przez zdradliwego zwierzaka wystartuj z jakimiś "godniejszymi" przetwornikami i naprzód.

GWARANTUJĘ Ci, że po jakimś czasie będziesz coś zmieniał-wymieniał już nie dla samej "lepszej gry" systemu ale ze zwykłej...zasady :lol: .

Co do

to tylko auto mistrza Świata w SQ...

Nie ma większego mirażu niż jakiekolwiek próby "bycia mistrzem" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wkleił Maxt może i efektownie wygląda, ale nie wiem czy to dobrze zagra. I wieszanie tweetera przed średniakiem również nie jest do końca trafionym rozwiązaniem.

 

Co do Morela i jego coax to jego charakter jest podobny na środku i na górze, więc albo to podpasuje jako całokształt albo nie.

 

Kwestia głośników jest ważna, bardzo ważna i ich wybór musi być solidnie przemyślany ale główną rolą jest zwrotnica która nada ton i harmonie systemu albo i nie.

Przy wyborze głośników/ogólnej koncepcji trzeba obrać tor na którym będziemy wiedzieli jak pojechać tak żeby się nie wykoleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie, które wkleiłem znalazłem kiedyś gdzieś w sieci tak więc nie jestem w stanie powiedzieć jak to zagrało a czy wygląda efektownie to kwestia gustu (mnie akurat nie za bardzo sie podoba) smile.gif

 

Co do coax-ów to ona przecież mają demontowalne tweetery tak więc co z problem wymienić na inny jeżeli średniak nam podpasuje msn-wink.gif

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wkleił Maxt może i efektownie wygląda, ale nie wiem czy to dobrze zagra. I wieszanie tweetera przed średniakiem również nie jest do końca trafionym rozwiązaniem.

 

Co do Morela i jego coax to jego charakter jest podobny na środku i na górze, więc albo to podpasuje jako całokształt albo nie.

 

Kwestia głośników jest ważna, bardzo ważna i ich wybór musi być solidnie przemyślany ale główną rolą jest zwrotnica która nada ton i harmonie systemu albo i nie.

Przy wyborze głośników/ogólnej koncepcji trzeba obrać tor na którym będziemy wiedzieli jak pojechać tak żeby się nie wykoleić.

 

Zwrotnica w takim układzie spełnia bardzo ważną funkcje , wkrótce powinien się ukazać opis tego auta na www.soundoff.pl .

Być może "Ojciec" pokaże się jutro w Katowicach.

Edytowane przez nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do coax-ów to ona przecież mają demontowalne tweetery tak więc co z problem wymienić na inny jeżeli średniak nam podpasuje msn-wink.gif 

 

 

No to może być ciekawie  :) Prosiłbym jeszcze osoby wtajemniczone o opisane wyższości takiego rozwiązania (współosiowego) nad tradycyjnym (średniak i tweeter oddzielnie). Domyślam się, że chodzi tu o spójność dźwięku...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to może być ciekawie  :) Prosiłbym jeszcze osoby wtajemniczone o opisane wyższości takiego rozwiązania (współosiowego) nad tradycyjnym (średniak i tweeter oddzielnie). Domyślam się, że chodzi tu o spójność dźwięku...

Może chodzić o wiele spraw, pierwsza z brzegu to możliwość zbudowania systemu w oparciu o powszechnie dostępny sprzęt ( jednostka ) , tak jak pisałem wyżej zagadnienie będzie opisane , trochę cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...