Skocz do zawartości

Woofery do 3 way 20cm


stanec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 ohm czy 4 ohm bez różnicy, tylko nie wiem jak z kontrolą nad wooferami przy mniejszej impedancji. Raczej będą montowane w komorę drzwi, więc mogą być woofery o dużym VAS. Miałeś styczność z tymi X-ION-ami? Jak one grają i czy również jakościowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 ohm czy 4 ohm bez różnicy, tylko nie wiem jak z kontrolą nad wooferami przy mniejszej impedancji. Raczej będą montowane w komorę drzwi, więc mogą być woofery o dużym VAS. Miałeś styczność z tymi X-ION-ami? Jak one grają i czy również jakościowo.

 

 

Tak słyszałeM je pod pod CP 4/400 ,i Bardzo.ok bez cięcia od dołu , bez cięcia od dołu można by pomysleć nad nimi, a jaka reszt do tego ma być ? jaka średnica i góra ? jaka jednostka do tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Na razie wszystko w proszku i powoli będzie systematycznie kompletowane. Jednostka ta co w podpisie czyli Eclipse, reszta będzie dobierana (okablowanie mam). Co do mat to zostały mi z poprzedniego auta 2 maty Dynamat Extreme i dwie maty GMS-05 Loudmass ale zobaczymy czy da się je jeszcze użyć. Będzie również sub w późniejszym czasie, więc woofery nie będą musiały schodzić mega nisko, lepiej jakby miały mocnego kicka i miały zapas przy głośniejszym graniu (jak np. R6a jako przykład).  Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie tapicerki drzwi nie wchodzi w grę, poza tym na słupkach jest dosyć dużo miejsca i są dosyć oddalone (na pewno są trochę dalej niż w Golfie 3), więc tam będzie można coś zorganizować (ale z komorami 3l może być problem). I czy naprawdę aż tyle one potrzebuję? W końcu to średniak a nie woofer, więc z 0,5-1 litr powinno im styknąć w zależności od ilu Hz będą grały ale nie miałem z nimi styczności, więc tylko gdybam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak słyszałeM je pod pod CP 4/400 ,i Bardzo.ok

To na twoim miejscu bardzo bym się cieszył skoro takie połączenie, szczególnie CP w roli napędu sytemu przedniego Ciebie zadowala.

Wydaję mi się jednak że koledze chodzi o zbudowania w miarę jakościowego sytemu. Raczej nie do "młucenia" bo do tego to i CP nawet nie nadaje się zbytnio ;)

 

Ciekawe jak xiony poradził by sobie z wychwytywaniem pewnym "smaczków" w dolny pasmie za które był by odpowiedzialne w 3way. Zadanie niby proste, ale duża większość wooferów ma z tym problemy niestety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na twoim miejscu bardzo bym się cieszył skoro takie połączenie, szczególnie CP w roli napędu sytemu przedniego Ciebie zadowala.

Wydaję mi się jednak że koledze chodzi o zbudowania w miarę jakościowego sytemu. Raczej nie do "młucenia" bo do tego to i CP nawet nie nadaje się zbytnio ;)

 

Ciekawe jak xiony poradził by sobie z wychwytywaniem pewnym "smaczków" w dolny pasmie za które był by odpowiedzialne w 3way. Zadanie niby proste, ale duża większość wooferów ma z tym problemy niestety ;)

 

 

pewnie ,że ma ale moim adanim albo robić coś wysoko albo średnio a dobrze , a AS pewnie że popmuja ostro ale średnicy i detali z nich nie uraczysz zbyt wiele ,a CP wcale nie najgorzej radzi sobie na dole , ja powiedziałem że jako zasilenie dołu było ok ,

Edytowane przez pablo155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zależy mi na jakości ale też ma być z jajem i potrafić przywalić, więc chcę generalnie iść w mocny jakościowy system nie koniecznie za gruuuuubą kasę (słucham różnej muzyki jak chyba każdy i są kawałki Laury Pausini czy Seweryna Krajewskiego jak również Linkin Park i jakieś techno). Woofery używki tak powiedzmy do 450 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img705.imageshack.us/img705/217/w35j.jpg

Taki montaż średniaka to idealny sposób.... na kastrację głębokości sceny i jej odległości od słuchacza :)

Chociaż w sumie lepiej go "trzymać" blisko midbassu bo to kopułka :)

 

Recepta już gotowa, jak kolega Pablo "GMS" 155 mówi, że maty dobre są to nic tylko kupować i przyklejać na te dłuuugie drzwi w 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no zapędzacie się panowie Carpower i Audiosystemy i ...szukanie królika :wstyd:

 

Stanec kolejny raz sie powtórzę :padam: pointeresuj się Beymą ale nie M6 tylko W6 w 3 wayu będzie super a kwotowo się w nówkach zmieścisz. Gra trochę delikatniej od ASów (tak pany w końcu się ułożyły i juz coś tam o nich można) a z tymi dwoma porównanie mam .

Beyma ma kopa ale lekkość i delikatność też w porównaniu do tych "tłuczków" :rotfl: co mam teraz.

Jest bardzo efektywna zdecydowanie lepiej "najada" się mniejszymi watami więc i tu zyskac możesz bo 2 x50 zacnych u nich się spokojnie sprawdziło.

Co do średnicy i góry to taki softowy, lekki polot bym u Morela szukał coś tam ostatnio słuchałem i tak bym to widział mogłoby być ciekawie .

Co do zasubowania (gdyby docelowo basu zabrakło :ph34r: )będzie okazja :wink: zdobyć "mięczaka" co da radę w tak małym furaku.

 

Po kolejnych roszadach ja idę w agresywno-chłodne granie i moich klocków nie polecam bo garją zupełnie inaczej niż Ty kombinujesz (mam nadzieję, że łapię co chcesz złapać).

---------------------------------------------

Kamyk prawdę Ci powie :ok: , skubany juz wiedział a ja ...goniłem :mur: , mam tak średniaki i jest szeroko jak smok (saksofony na dworze elegancko) ale zdecydowanie za blisko dobrze sie tego słucha ale z...tylnich kanap :lol:

Rzeźbię teraz inaczej a na razie słucham 2 way :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to człowiek do końca sam nie wie co chce ale mniej więcej tak to wygląda. Co do średnicy i góry pasma to nie lubię grania kluchowatego, lubię jak jest dosyć szczegółowo (ale bez przesady) i ważne też, żeby system był muzykalny, nie męczący ale tego się nie da po klockach raczej określić bo na to wpływa cała instalacja. Powoli będę coś modził i zobaczymy co będzie z tego wychodzić.

 

Biorę każdą propozycję pod uwagę, także jakbyś mógł wasylwek coś jeszcze skrobnąć na temat porównania tych W6 do HX Phase ( bo takie chyba teraz masz). Są wytrzymałe czy raczej szybko "wymiękają"? Jak z jakością dźwięku?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Taki montaż średniaka to idealny sposób.... na kastrację głębokości sceny i jej odległości od słuchacza :)

Chociaż w sumie lepiej go "trzymać" blisko midbassu bo to kopułka :)

 

Recepta już gotowa, jak kolega Pablo "GMS" 155 mówi, że maty dobre są to nic tylko kupować i przyklejać na te dłuuugie drzwi w 3d.

 

 

He He .., może jak najdalej średnica od tweetera i woofera , w tedy scena będzie bardzo głęgoka , napewno :padam: a z fazami będziesz walczył rok :super::super: :super :

a maty bardzo dobre ,

 

AA i w każdym aucie taka sama aplikacja może ma byc =>=>

Edytowane przez pablo155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje kombinacje dużo gorzej dobrać (szeroko rozumiane) zgranie średnicy z woferami niż średnicy z tweterami.

 

Sensu bym totalnie nie widział w całej przygodzie CA jakbym wszystko wsadził i by ...grało, bez żadnej gonitwy :przestraszony: .

 

a z fazami będziesz walczył rok

zaczasuje się(radio ma do tego słuszne) i bedzie ok. :hyhy:

 

a maty bardzo dobre

Niezłe, niezłe :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

He He .., może jak najdalej średnica od tweetera i woofera , w tedy scena będzie bardzo głęgoka , napewno :padam: a z fazami będziesz walczył rok :super::super: :super :

 

Skoro moja wypowiedz wprowadziła Cię w tak dobry nastrój to na fali tego chichotu polecam Ci ->Interactive frequency Chart + Sound localization + trochę "rozkminki".

Efekty mogą być baaardzo ciekawe i pouczające :)

 

Pozdr.

Edytowane przez Kamyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk :ok: nie chciałbyś przypadkiem ..."postroić" mojej fury ? :padam:

 

Co do Beyma kontra AS to pisałem dość sporo poszukaj w moich postach.

Głowna zaleta to mniejsze wymagania co do pieca (choć też lubi "oberwać" ).

Ale z doświadczenia wnioskuję i radzę (chyba dobrze) kup bez pierścienia fazowego do 3 way.

 

Stanec ten średniak to "gigant" (nie masz za wielkiej tej fury) zajrzyj do elmuzu (dystrybutor beymy) maja tam fajne średniawki 75mm sam je chciałem ćwiczyć.

 

Sredniak Beyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk :ok: nie chciałbyś przypadkiem ..."postroić" mojej fury ? :padam:

Daj spokój :) Jam zwykły szary żuczek - ledwo ponad 100 postów to co ja tam wiem :)

Poza tym pasywki nie ruszam (fe!) :)

A tak na serio na spocie się zobaczy.

 

Ad rem: stanec , z mojej strony mogę polecić Ci Monacor SP-60/4. Jak dobrze poszukasz to kupisz za mniej niż 40zl/szt, ja jestem z nich zadowolony.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcyś też mi radził "czasowstrzymywacze" i active.

Jednak konskwentny będę, jeszcze moich wszystkich kondziołów nie zużyłem :hyhy: .

Posłuchasz kopa ultra :wink2: tego ...niekoniecznie sceny bo tej ...nadal szukam :hyhy:

 

Aha trochę mat trzeba będzie znowu..."zanabyć" bo mi poluzowały te moje tłuczki co nieco :zawstydzony: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro moja wypowiedz wprowadziła Cię w tak dobry nastrój to na fali tego chichotu polecam Ci ->Interactive frequency Chart + Sound localization + trochę "rozkminki".

Efekty mogą być baaardzo ciekawe i pouczające :)

 

Pozdr.

 

co ma lokalizowanie źródła w niewiadomym środowisku i przy nieznzanych odbiciach ? teoria a praktyka to jak się okazuje w praktyce druga strona medalu.teoretycznie to można sobie dumać dumaacć.......

 

pozdr

post-2992-082891700 1283516492_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i by było :) Gdyby nie fakt, iż zwykle wozimy go w bagażniku oraz to, że wprawia on w wibrację panele tapicerki, przez co jego lokalizacja staje się łatwiejsza (co jest niepożądane).

Jeżeli wierzyć teorii Efektu Haasa to mocne midbassy z przodu mogą tylko pomóc w integracji basu niskiego ze średnim.

Pozdr.

 

no jak. pominmy to ze sub wprawia w ruch inne 'akcesoria' w aucie.

napisales, ze im nizej tym lokalizacja trudniejsza a zaraz potem podajesz argument ze suba wozi sie w bagazniku.

czyli jakby chcesz napiszac ze trudno jest z subem bo jest w bagazniku.

to jak w koncu? co za roznica gdzie jest sub, skoro takie niskie czestotliwosci sa trudniej lokalizowalne. :)

 

moim zdaniem bas mozna rozwarstwic tak samo latwo jak srednie (3way/2way). jedno i drugie rowno denerwuje kiedy wystepuje. :)

 

co do midbasow, to niedosc ze dobrze by byly mocne w dodatku bywa ze lepiej do zgrania z subem gdy beda wyzej ciete.

ale mocne to nie znaczy 20cm.

 

ta teoria haasa w sumie bywa obserwowalna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img339.imageshack.us/img339/9127/d1se.jpg

Zdecydowanie za mało mat "wygłuszających" - to nie może być instalacja "SQ" pełną gębą. To zwykły Low-End jest :P

 

do tematu : pewni znani producenci w democarze na 2010r zrezygnowali z montażu średnicy ponad deską , chybe że chcesz DLS-owi udowodnic inna rację :) pozdr

 

Alleluja! Lepiej późno niż wcale. Może w końcu Panowie z DŁS (Doić Łosi z Siana) poczytali wikipedie :) Na tę okazję sprawie sobie chyba koszulkę DLSa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasylwek - te niby średniaki wyglądają jak większe tweetery hmm... nie drogie są, więc można wziąć je pod uwagę. Kamyk, tak wiem, że ćwiczysz te Monacory, bardzo tanie, ale możesz skrobnąć o nich coś więcej? Jak je tniesz od dołu, czy są szczegółowe itd. :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak tak to Tang-bandy (57mm) nie musisz brać śpikulców mają ich tam trochę w produkcji. W tej chwili mam mniejsze średniaki niż twetery :rotfl: .

Właśnie z nimi "gonię" po samochodzie i szukam oddechu tego stwora :super:

 

http://obrazki.elektroda.net/26_1283458608_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...