Skocz do zawartości

Przerobienie zwrotnicy na bi amping


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm a może będziesz potrzebował audiomaniaka ale może z ....Gliwic . Takiego wielkiego praktyka , bo w sumie wspominałeś o kimś takim. Takim który z system za 200zł namieszał na zawodach ... po odpowiednich modyfikacjach oczywiście :cwaniak:

 

Będę szczery - nie obiecuję sukcesów i szkoda byłoby mi aby ktoś gnał kilkaset km a wrócił do domu z niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Będę szczery - nie obiecuję sukcesów i szkoda byłoby mi aby ktoś gnał kilkaset km a wrócił do domu z niczym.

 

A sądzisz, ze ktoś komuś coś obiecuje.

Było dawno temu , zbudowany był cały system, w skład którego wchodziły tez głośniki, za wspomnianą kwotę. Od kilku lat ten model głośników nie jest juz oferowany w handlu.

Edytowane przez nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No to wroce do swojego tematu bo wymyslilem cos innego mianowicie zamiast przerabiac zwrotke pomyslalem o zakupie drugiego kompletu ale wszycy wiemy jak zadkie sa hertz space a zwrotka przynajmniej z nazwy zostala zastosowana tylko w tym modelu moje pytanie jest takie czy ktos kto mial ja w rekach jest w stanie powiedziec czy moze inna zwrotka hertza jest identyczna zeby mial wieksze polec o poszukiwan ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wroce do swojego tematu bo wymyslilem cos innego mianowicie zamiast przerabiac zwrotke pomyslalem o zakupie drugiego kompletu ale wszycy wiemy jak zadkie sa hertz space a zwrotka przynajmniej z nazwy zostala zastosowana tylko w tym modelu moje pytanie jest takie czy ktos kto mial ja w rekach jest w stanie powiedziec czy moze inna zwrotka hertza jest identyczna zeby mial wieksze polec o poszukiwan ??

 

Skoro chcesz osobną zwrotkę to nie taniej wyjdzie skopiować i zrobić samemu tor dla woofera lub tweetera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem :P No to jest pomysl raczej jak kombinowac to z torem woofera ( mniej ewentualnych zniszczen ) ale czy taniej wyjdzie.... jak nie uzyje byle jakich komponentow to chyba moze nie wyjsc taniej niz zakup uzywanych zwrotek

Tu przestroga , nie można "jednotorowo" wykorzystywać zwrotnic dwudrożnych o nachyleniu zboczy 12 lub więcej dB . Taki wariant tez wymaga ingerencji w zwrotnicę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Tak ale to zwrotka 3way oparta o zestaw HSK a moja to 2way od zestawu Space choc musze przyznac ze ostatni coraz bardziej po glowie chodzi mi 3way narazie tylko w kwesti przemyslen ale chcialem wlasnie sredniaka od Hertza dodac do swojego zestawu a schemat zwrotki moze sie przydac przy budowie , wiec jak najbardziej dzieki koilejny krok i moze niedlugo przyjdzie motywacja zeby sprobowac cos nowego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wyświetl postUżytkownik powalla dnia 19 czerwiec 2010 - 14:01 napisał

Sprawdzenie tego zajmie Ci mniej czasu niż klepanie w klawiaturę ... lutownica w dłoń i do dzieła (wyniki opisz tu oczywiście).

 

Zanim napisałem zrobiłem test.. w bezpośrednim odsłuchu pojedynczego woofera w drzwiach dołączając i odłączając kondensator w zwrotnicy (czyli zmieniając rząd zwrotnicy) nie słychać różnic w stromości czy różnic w głośności tonów średnich. Ale tłumaczę to sobie tak, że to co słyszę jest już na tyle daleko od początku zbocza, że różnice są pomijalne. Większy wpływ ma pewnie na okolice przed nachyleniem zbocza a to niestety na tą chwilę są rejony dodatkowo wzmacniane przez brak boczków drzwi i powiedzmy, że takie sobie wytłumienie.

A dodatkowo ciężko mi obiektywnie stwierdzić pogorszenie "jakości sceny" bo wraz z tą zmianą toru niskotonowego dokonałem zmian toru wysokotonowego i razem to poprostu gra bardziej tonalnie ale gorzej "stereofonicznie"

 

Użytkownik stroozyk edytował ten post 19 czerwiec 2010 - 15:59

 

Tak ale to zwrotka 3way oparta o zestaw HSK a moja to 2way od zestawu Space choc musze przyznac ze ostatni coraz bardziej po glowie chodzi mi 3way narazie tylko w kwesti przemyslen ale chcialem wlasnie sredniaka od Hertza dodac do swojego zestawu a schemat zwrotki moze sie przydac przy budowie , wiec jak najbardziej dzieki koilejny krok i moze niedlugo przyjdzie motywacja zeby sprobowac cos nowego

[/quote

 

 

Panowie ,a może zamiast tworzyć kolejny wątek na forum zrobili byśmy poznańskiego spota.

 

Rademall'owi bardzo szybko wyprostowałem pogląd ,że jednak słychać różnice w nachyleniu zwrotnicy. Więc innym z tym mogę też pomoc.

Mam dwa auta, jedno na pasywce jedno całkowicie aktywnie.

Znam dwie osoby które by też wpadły...

Popisać na forum można ,ale nic nie zastąpi konfrontacji.

 

 

 

Przepraszam nie dotczytałem ze to czerwcowy wątek

Edytowane przez wau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odgrzeję kotleta... Mam pytanie, czy ktoś jest w stanie poratować mnie prostym schematem, jak rozdzielić taką zwrotę na tri amp? Albo bi amp, z tym, że tweeter i średniak razem a woofer osobno...

http://img208.imageshack.us/img208/194/zwrotavibe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie widac sciezek to nie bardzo

a nie da sie jej jakos rozebrac?

 

A cewki zawsze mozna zmierzyc bo kondy i rezy sa opisane

 

ja to widze tak:

najwieksza cewka- ciecie woofera z gory

najwiekszy kond- ciecie sredniaka z dolu

zolty kond to ciecie tweetera z dolu

 

najwiekszy w sensie pojemnosci

 

reszte trzeba dopasowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wkleic foty sciezek z tylu .

Z tym może być problem, ponieważ póki co, nie jestem w stanie zrobić zdjęcia spodu i zastanawiałem się, czy można zrobić schemat patrząc tylko na elementy zwrotnicy... Najwyżej odnowię temat, jak już będę miał foto spodu.

Raczej nie , trzeba widzieć ścieżki .

Z cewkami będzie problem jak nie mają nic napisane

jak nie widac sciezek to nie bardzo

a nie da sie jej jakos rozebrac?

 

A cewki zawsze mozna zmierzyc bo kondy i rezy sa opisane

 

Pierwsze co widać bez rozbierania , to listwa podłączeniowa . Posiada zbyt małą liczbę zacisków aby zrealizować taki lub bardziej zaawansowany rozdział .

Za filtrację "16" odpowiedzialna jest cewka rdzeniowa i proponuje wylutowanie jej i budowę tej sekcji niezależnie, na zewnątrz. Kondensator odpowiedzialny za filtracje tego zakresu jest podłączony równolegle pomiędzy zaciski + i - wyjścia WF , tak samo można/proponuję przenieść na zewnątrz.

Stworzy to fizyczne warunki do ew dalszego rozdziału MID- TW , a z całą pewnością pozwoli na zasilenie w BI ampingu sekcji woofera i sekcji srednio-wysokotonowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...