Skocz do zawartości

Zewnętrzny DAC + DSP


Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie zrobiłem to tak (co prawda na razie do testów, ale tak planuję to zrobić finalnie). Przetestowane i działa (na Clarionie - przy okazji, to jest też tutorial dla mastah22 jak już wyciągnie swojego Clariona z szafy i będzie chciał podłączyć do niego coś nowszego :-)):

 

1.Rozbieramy wtyki starając się jak najmniej zepsuć.

post-11749-0-26812400-1567377787_thumb.jpg

 

2. Kupujemy adaptery Mini Toslink - Toslink.

post-11749-0-41415800-1567377792_thumb.jpg

 

3. Montujemy adapter we wtyku, tu już własna inwencja twórcza na stabilne umocowanie (jakiś klej etc).

post-11749-0-33253700-1567377797_thumb.jpg

 

4. Składamy całość do kupy i znów inwencja twórcza (klej, może koszulka termo na całość).

post-11749-0-74148500-1567377802_thumb.jpg

 

Co do cięcia przewodu i zakładania wtyku Toslink to pewnie też zadziała bez problemu, jeśli tu światełko przechodzi przez adapterki (które pewnie nie grzeszą jakością wykonania) i działa to pewnie i tamten sposób zadziała. Jest też opcja wlutowania gniazd Toslink do McIntosha, ale według mnie szkoda psuć taki sprzęt :-)

Pewnie można by też dolutować gniazdo Toslink na kabelku do wyprowadzeń w płytce wtyku (foto 3), wtedy wykorzystujemy tylko wtyk (połączenie elektryczne), a światełko nadają/odbierają już gniazda Toslink, ale wtedy będzie większy "pająk".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Chyba czas nad tym pomyśleć... Ale trzeba by się zastanowic co jest rzadszym znaleziskiem, czy DCA czy DPH...

 

Myślałem też żeby zrezygnować z toru tunera dla chociaż rca na aux.

 

Trochę szkoda mi zmieniarki żeby leżała bo to już lata, jeszcze trochę poleży nie będzie do czego wracac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czas nad tym pomyśleć... Ale trzeba by się zastanowic co jest rzadszym znaleziskiem, czy DCA czy DPH...

 

Myślałem też żeby zrezygnować z toru tunera dla chociaż rca na aux.

 

Trochę szkoda mi zmieniarki żeby leżała bo to już lata, jeszcze trochę poleży nie będzie do czego wracac

A tak konkretniej co i czego chcesz zrobić ?

I jak temat?

Jak zawsze , narobić dymu , a jak coś już trzeba zrobić własnymi raczkami  do delikwent zapada się pod ziemię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czas nad tym pomyśleć... Ale trzeba by się zastanowic co jest rzadszym znaleziskiem, czy DCA czy DPH...

 

Myślałem też żeby zrezygnować z toru tunera dla chociaż rca na aux.

 

Trochę szkoda mi zmieniarki żeby leżała bo to już lata, jeszcze trochę poleży nie będzie do czego wracac

Mogę Ci podesłać mój zestaw, zobaczysz jak to jest przerobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak konkretniej co i czego chcesz zrobić ?

 

Jak zawsze , narobić dymu , a jak coś już trzeba zrobić własnymi raczkami do delikwent zapada się pod ziemię .

 

CZAS najwyzszy wykorzystać zestaw z szafy.

9375 , DPH7100 I CDC 1235.

 

 

Przydało by się go rozbudować o zewnętrzne źródło. Pewnie skończy się BT na codzień. Wiem że to trochę nie wypada ale to samochód w którym podczas jazdy jakość cyfrowa nie jest raczej potrzebna.

 

Propozycja kolegi Intermis zakłada zrezygnowanie z któregoś z napędów, i choć w sumie jest dość racjonalna to zastanawiam się czy nie lepiej zrezygnować z tunera jak sugeruje Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla modelu 9255 był kiedyś rozrysowany wariant AUX przez złącze zmieniarki , nie wiem na ile jest to kompatybilne z gniazdem zmieniarki w DSP.

Procki serii "7" były bardzo słabe jakościowo , chyba nie warto w dzisiejszych czasach wracać do tego .

 

A na marginesie , odnalazłeś "czasy" w DPH 9300 :wink: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah22 jak na "bezczelnego" do procka podepniesz inne źródło do input po RCA i w radiu włączysz "cokolwiek" (tuner/płytę) to w tym momencie oszukasz system i odtwarzanie zacznie się z tego źródła. Jak pójdziesz dalej i zrobisz sobie prosty selektor źródeł to będziesz miał i tuner/CD i swoje źródło. Mało eleganckie rozwiązanie ale z tego co testowałem to działało.

 

Ale trzeba by się zastanowic co jest rzadszym znaleziskiem, czy DCA czy DPH...

DCA002 jeszcze są dostępne w USA po $20, więc w razie czego można poświęcić na przeróbkę żeby nie lutować toslinka w procesorze.

 

 

A na marginesie , odnalazłeś czasy w DPH 9300 :wink: ?

Co do czasów to chętnie bym się czegoś dowiedział jako posiadacz DPH9100 jeśli są jakieś sztuczki poza tym co w manualu opisane :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę jeszcze taką ciekawostkę na temat zmieniarek na przykładzie zmieniarki CDC634 - wersja z bez wyjścia cyfrowego oraz CDC635 - wersja z wyjściem cyfrowym. Starzy wyjadacze pewnie znają temat, ale może ktoś inny skorzysta. Kiedyś przeprowadziłem "śledztwo" i okazało się, że te dwa modele są właściwie identyczne, a jedyna różnica jest taka, że wersja z cyfrą ma wlutowane gniazdo, a wersja bez cyfry tego gniazda nie posiada, natomiast płytka do której jest lutowane gniazdo jest identyczna w obu modelach i w wersji bez cyfry miejsce na to gniazdo istnieje. Wystarczy przełożyć płytkę z gniazdami lub wlutować samo gniazdo (raczej nie do zdobycia) i zrobić otwór w obudowie lub przełożyć kawałek obudowy i ze zmieniarki CDC634 robi się CDC635. Dla mnie to fajna opcja bo kupiłem kiedyś fabrycznie nową CDC634 z której w kilka minut można zrobić CDC635. Podejrzewam, że w pozostałych modelach zmieniarek jest ta sama zasada.

post-11749-0-57039500-1587213749_thumb.jpg

post-11749-0-31070400-1587213756_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...