Skocz do zawartości

Pioneer deh 80prs


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 259
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rozumiem co masz na myśli. Akurat te pytania sobie zadawałem, lecz zadawanie pytań nie sprawi, że nagle bede miał dodatkowe fundusze na procesor badz zlece fachowcowi zbudowanie zwrotnicy.  Nie wiedziałem jedynie jaki czas wychodzi na mono. Ale na dobra sprawe nie mialo to dla mnie znaczenia, wieksze znaczenie mialo, iż udało się suba przesunać do przodu i podłączyć 3way z łatwą możliwościa zmiany sprzetu. Bo z tego co kojarze, nawet pytalem o to tutaj i nie uzyskalem odpowiedzi. Dlatego jak zwykle zamiast teoretyzowac - działam :) Dzieki za odp :) Sub w obecnej konfiguracji udalo sie zgrac w wooferami, moze nie ma go na "desce" ale nie ma tragedii, nie wiem jak to działa, ale tak jak mowisz, nie jest to, to co bylo jak sub byl aktywnie z radia. Jednak wciaz wydaje mi sie, ze jako budzetowe rozwiazanie, na poczatek przygody z 3way jest ok i mam obecnie większe zmarwienia w 3way niż przesuniecie suba o dodatkowe 40cm bo tyle mu obecnie brakuje co jest dla mnie akceptowalne, byle nie bylo to buczydło odlepione od reszty   :)

Masz już odpowiedz jak zrobić to "lepiej " , nic nie ryzykujesz , nie dopłacasz nawet zeta a możesz zyskać .

Pozostaje jeszcze kwestia sumowania sygnałów przesuniętych w czasie w funkcji f , ale tu już też ziarno zostało zasiane , czekam na plony :wink:

Kumam przenosnie, wobec tego sprobujemy postawic 3way + sub z 80prs wlasnie w taki sposob. Dzieki

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

No tak w 75 % , bo skąd pewność , ze tego suba w tym kanale jest tyle ile trzeba , skoro nie sumujemy z lewym ?  :wink2:

Kurcze czyżbym znowu postawił pytanie :zakrecony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już odpowiedz jak zrobić to "lepiej " , nic nie ryzykujesz , nie dopłacasz nawet zeta a możesz zyskać .

Pozostaje jeszcze kwestia sumowania sygnałów przesuniętych w czasie w funkcji f , ale tu już też ziarno zostało zasiane , czekam na plony :wink:

No tak w 75 % , bo skąd pewność , ze tego suba w tym kanale jest tyle ile trzeba , skoro nie sumujemy z lewym ?  :wink2:

Kurcze czyżbym znowu postawił pytanie :zakrecony:

przecież rodzielacz musze kupic! :rotfl:  :rotfl: pozostało posłuchac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Opisywałem już kiedyś to zagadnienie , nie każdy musi sie tym zgadzać , ale takie rozwiązanie zdaje się najbardziej poprawne w przypadku gdy kołderka jest zbyt krótka aby zakryć nasi palce u nóg .

Bylo u mnie kilka zmian i zabralem sie na suba. No i generalnie poległem, dlaczego? Prawy woofer musi byc odrobine opozniony, a niestety jest blizej niz sub (prawe srednie i tweetery sa dalej niz prawy wf). Co sprawia, ze nie jestem tego w stanie zrobic zgodnie ze sztuką. Kazde dolozenie opozenia sprawia ze sub jest jeszcze dalej. Dopiero lekkie przesuniecie fazy powoduje ze gra lepiej, tylko jak dobrze rozumiem, teoretycznie dokladam mu jeszcze wiecej w ten sposob "czasowki"? Jakby sytuacja byla taka, ze woofer prawy jest dalej niz sub, byloby to mozliwe. 

 

 

 

no i teraz pytanie czy jest sens walczyc z plynna regulacja fazy na mono? Moze jakbym obrocil faze(na kablach) i sprobowal zlapac w okolicach 160-170 stopni to by to pozwolilo zgrac? Czy zle kombinuje? Rozumiem obrocenie fazy o 180 stopni to 10ms. Czyli 340cm, idac tym tokiem, 1 stopien to 3,4cm opozienia?

 

Wciaz mnie tez zastana co wychodzi faktycznie ze wzmaka:

L woofer powiedzmy 45 cm opoznienia, P woofer 6,8 cm opoznienia

na wzmaku (xetec p2) jest znaczek sumy (E) czy to oznacza ze sygnal jest 45+6,8=51,8 opozniony? 

a moze (45+6,8)/2=25,9 cm opoznienia?    :)

 

Chyba, ze np puscic flat na tweeterach i z prawego ktory jest najdalej ukrasc sygnal a np tweetery podlaczyc przez konda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczysz sobie  żartować , robisz problem z 6,8 cm dla suba . Tylko nie pytaj dlaczego :wink2:

Nawet nie pytam względem czego mierzyłeś .

żadnych żartów:D w koncu udalo mi sie przod zgrac ze soba rozsadnie mam wrazenie, ale kazda zabawa faza powoduje inne granie przodu. Na fazie 0 nie gra to ok, dlatego teoretyzuje i staram sie wymyslic jakies rozadne rozwiazanie. Bije sie w piers i wczesniej ( jak byly kopulki md140 ) nie bylo to tak slyszalne. Nie wiem czy srednie dzialaja jak membrana bierna czy cos, ale wyraznie slyszac inne granie. Dlatego chce to w koncu zgrac :)

Na jednym rca jest zbyt mala moc, ale dokupie Y wtedy moze efekt bedzie lepszy. Dlatego tez pytalem oto co tak naprawde wychodzi ze wzmaka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...