facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

:)

Zdjęcie

OT o piecach SONY

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
295 odpowiedzi w tym temacie

#261 aeron

aeron
  • Użytkownik
  • 4740 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 20:27

Ja bardzo chętnie :)

Miło będzie poczytać coś zapewne na poziomie

Jeżeli co drugi twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać :)

Phoenix Gold Team Member :D

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:)

#262 lklukasz

lklukasz

Siwy Dżony Brawo

• Użytkownik
  • 6431 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 20:31

Skoro udim junior to taki rewelacyjny piecyk to czemu Łukasz nie wsadzisz go do siebie .......pozbędziesz się Dlsa i po problemie.... ?

Czekam jak bedzie wyprzedaż luxmanow :wink:
Poza tym czeka na mnie jeszcze jeden taki srebrny i czeka :)

Mam gdzieś obszerniejszy tekst który chcialem kiedys Wam puścic dla ostudzenia gorących emocji , ale jakos temat sam sie urwał.
Moze chcecie teraz na spokojnie się z tym zapoznać ?

Ja bardzo chetnie
Juz mi sie nie chce... :(

#263 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 4737 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 20:36

Ja bardzo chetnie

Tam mogą byc tez indywidualne odniesienia do zachowań poszczególnych osób , a nie bedę tego przerabiał .

Chyba , ze nie weźmiecie tego pod uwagę :wink2:  i skupicie sie na technicznych aspektach .

Byle do przodu

#264 lklukasz

lklukasz

Siwy Dżony Brawo

• Użytkownik
  • 6431 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 20:38

Ok
Poproszę o przesłanie na mail
lklukasz@o2.pl

#265 TomoMadej

TomoMadej

Tomek

• SCA Team
  • 5190 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 20:38

Tam mogą byc tez indywidualne odniesienia do zachowań poszczególnych osób , a nie bedę tego przerabiał .

Chyba , ze nie weźmiecie tego pod uwagę :wink2:  i skupicie sie na technicznych aspektach .

Wedle uznania, ja chętnie przeczytam.

### Piszę poprawnie po polsku. ###

#266 kiell

kiell
  • Użytkownik
  • 211 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 20:39

Czekam jak bedzie wyprzedaż luxmanow :wink:
Poza tym czeka na mnie jeszcze jeden taki srebrny i czeka :)
Ja bardzo chetnie

Niedoczekanie twoje  :rotfl:

#267 Vincent

Vincent
  • Użytkownik
  • 629 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 20:41

Także bym z chęcią poczytał nowej wiedzy nigdy nie za mało :)

DVA 9861Ri, PXA-H700, Helix HXA1000, Xtant X604, Tania 2 kanałóweczka :P Hi-vi S1, PB 3xl-60c, RF RFD2212 

Jeden lubi jak mu bass łeb urywa a inny jak mu nogi śmierdzą...hehee :)

#268 Gość_groH_*

Gość_groH_*
  • Gość

Napisano 23 wrzesień 2014 - 20:43

x5

#269 dan124

dan124

Szyderca

• Użytkownik
  • 13047 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 20:43

Wrzucasz tu czy tylko na emila?

Chętnie posłucham systemu lepszego niż AMA do 350 złotych na nowych głośnikach z możliwością odkupienia
Odwilż ,odwilż oby wszystko nie popłyneło

#270 lklukasz

lklukasz

Siwy Dżony Brawo

• Użytkownik
  • 6431 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 20:48

Niedoczekanie twoje

Mam nadzieje, ze piszesz o tym pierwszym
Juz niedługo bede obserwował akcje :wink:
Drugi juz leży :)

#271 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 4737 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 20:48

Wrzucasz tu czy tylko na emila?

Jeśli gdzieś to tylko tu , tylko nie chcę trzeciej wojny forumowej .

Tekst powstawał na goraco do zaistniałych w danym czasie wydarzeń i dzis moze miec inny wydzwiek .

Byle do przodu

#272 lklukasz

lklukasz

Siwy Dżony Brawo

• Użytkownik
  • 6431 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 20:51

Jeśli gdzieś to tylko tu , tylko nie chcę trzeciej wojny forumowej .
Tekst powstawał do goraco do zaistniałych w danym czasie wydarzeń i dzis moze miec inny wydzwiek .

Wiec skupimy sie tylko na technicznych aspektach tekstu

Zachowania słuchaczy nie beda komentowane

#273 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 4737 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 20:55

Zachowania słuchaczy nie beda komentowane

Raz kozie

Ponieważ Chłopaki nie odpuszczają i dalej prowokują , to trudno trzeba zdać sobie sprawę z kilku faktów .
Tu linki do pierwszych dostępnych w sieci testów monitorów jakie wypluwa wyszukiwarka .
Sa tam widoczne charakterystyki zestawów głośnikowych w typowym pomieszczeniu, podobnych jak te których uzyliście do odsłuchu.
Ja łatwo zauważyc nieliniowośc w zakresie basu tych zestawów w przedziale od 150 Hz do 20 Hz wynosi ponad 10 dB .

Oczywiście istnieją tez konstrukcje wybitne , wyjatkowo wyrafinowene technicznie gdzie wykorzystano do max możliwości przetworników i strojenia kolumn .  Być moze równiez jest to przetwornik produkowany jedynie do tej konstrukcji
LInk
1.http://audio.com.pl/...w-805-diamond:1
2.http://audio.com.pl/...ectra-1008-be:1
Te zabawki to zupełnie inny poziom technicznego zaawansowania i zbudowane przez osoby lub koncerny z wieloletnim doświadczeniem i dysponujące doskonałym zapleczem produkcyjnym i pomiarowym . Sa to tez sprzęty z zupełnie innego przedziału cenowego ,stanowiące absolutną czołowkę w tym zakresie. Ich ceny oscylują wokół 16 tys zł.
Ale i dla nich można dość jasno wyznaczyć granice możliwości 50-45 Hz od dołu i nierównomiernośc 5 do 6 dB w zakresie 150 - 45 Hz . Mam nadzieję ze Łukasz ma tyle zdrowego rozsądku , aby nie porónywać swoich kolumieniek do tego rodzaju produktów. Z drugiej strony czytająć wszystkie jego wypowiedzi, w tym ostatnią, nie mogę niczego wykluczyć ;-)).

Czy wiecie na jakim poziomie jest nieliniowośc odtwarzacza Nakamichi 700 , od dołu  0,2 dB a od góry nie przekracza 0,5 dB . Tyle i tylko tyle . Jest to jeden z najlepszych wyników jakim legitymują się żródła w CA.
Jeżeli znacie inne wyniki pomiarów tej jednostki, to poprosze o informację ;-))
Powiedzcie jak na podstawie odsłuchu w tym zestawieniu , możecie oceniac mozliwości sprzętu z tego segmentu jakościowego jaki prezentuje 700, lub pozostale żródła . Jak możecie się tak stanowczo wypowiadac o zakresie który jest w ten sposób zdeformowany przez kolumny. I na koniec , jak doszliście do wniosku , ze to własnie odtwarzacz o takich parametrach , jest tym co w nalezy zmodernizować / zmodzić ? skoro kolumny powodują zafałszowanie dzwięku na poziomie dziesieciokrotnie wyższym.
Czy jest możliwe , abyście słyszeli to , czego te kolumny w  praktyce nie przenosiły ?
Zbiorowa niemoc , czy hipnoza ?
A moze to braki w osłuchaniu i podleganie sugestii jest tym, co jest w stanie wytłumaczyć ten stan rzeczy.
Po co mi dobre kolumny , ja mam swój gust , jak byłem na wystawie to mi nie grało , nikt mi nie będzie mówił jak mam sluchać ;-)) Brawo Panowie , widze ze jedynym dopuszczalnym dziś sposobem równania , jest równanie w dół .
To co tutaj przytoczyłem , nie jest wiedzą tajemną, to sprawy ogólnie dostepne np prasie, trzeba tylko po to siegnąć .
Było tez o dostępnośći informacji na zagranicznych forach , duzej ilośći i prostym sposobie na ich pozyskanie.
 Ale skoro jest tak dobrze , to skąd jest taka "mina" ?
Przykład z Krynicą tez nikogo nie pobudził do refleksji , a szkoda bo był o tym , ze zmysły czasami bardzo nas oszukują ;-)) .
W zamian za to zaglądanie komuś pod pierzynę ,insynuacje indywidualnej korzyści i podobne wycieczki.
Gdyby z tego punktu rozpatrywać to co zaszło , to tez można znaleźć to i owo .
Pierwsze tego rodzaju spotkanie , zorganizowane niby spontanicznie , od razu sprzęty z obsolutnie najwyższej półki , czy klasyki . Od razu ich "niedostatki" i cudowna recepta na zmianę , przy tak słabym , by nie nazwać tego prymitywnym systemie odsłuchowym .
Rozwalamy mity , naga prawda o całym tym Hi -Endzie ;-))
Raczej ciśnie sie na usta pewne stare przysłowie o narzędziu ogrodniczym i pewnej gwieździe wokół której, kręci się nasza piękna planeta. Kierunek jej obrotu , tez zapewnie wkrótce się zmieni , o czym jako pierwszym żródle przeczytam na tym forum. Specjaliści juz nad tym pracują .
Dan do tej pory miałem o Tobie odmienne zdanie , zamiast polaryzować dyskusję dodawałeś oliwy do ognia , aż po wypowiedzi z pogranicza sarkazmu.
 Albo wiesz jak gra ten Twój Kenwood albo nie wiesz .
 Czy potrzebny był Ci do tego ten test , czy tez nadal jestes pewny tego co o nim wiesz?
Jezeli jesteś tego pewny , to dlaczego nie zastanowiłes sie co doprowadziło do takiego wyniku, ze wypadł tak "blado ".
Chyba, ze wystarczyło zdawkowe , tak wyszło i juz , może kiedyś będzie lepiej,tylko to chyba trochę za prosto.
Jest też jasne , ze tego rodzaju błąd odciska swoję piętno na wszystkich odsłuchiwanych w tych warunkach sprzętach i dotyczy większości wynikających z nich wniosków.
Nic tez dziwnego w rezygnacji z testowania w takich warunkach kolejnych odtwarzaczy , które zostaną w ten sam sposób potraktowane i "ocenione".
Nie wszystko musi zawsze być referencyjne , ale do oceny mozliwośći pewnego rodzaju "klocków " potrzebne jest znacznie więcej niz zapał ;-)).
Jeszcze raz napisze jasno , fajna inicjatywa , fajna zabawa z audio i kolejny kroczek do rozwoju swojego audio . Ale po lekku , stopniowo , kroczek po kroczku , bo ten szczyt jest jednak dość wysoki i chyba nie da się zdobyć w pierwszym podejściu.
Dotyczy to w tej samej mierze sprzetu jak i predyspozycji .

Byle do przodu

#274 tbrek

tbrek
  • Użytkownik
  • 2990 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 22:12

Minuta ciszy nabrała innego wymiaru.

Brax Matrix ML Series + P-SIX .....

#275 dan124

dan124

Szyderca

• Użytkownik
  • 13047 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 22:34

Odniosę się do części,spotkanie spontan każdy zabrał to co chciał to raz.

Kenwood wiem jak gra,pamiętam że byłeś mocno za tą propozycją.

Dokładnie w tamtym zestawieniu wypadł blado.

Co dolewania oliwy to znam kilku równie dobrych w tym.

Jeszcze raz podtrzymuję to co wtedy napisałem.

W tamtym zestawieniu takie wyciągnołem wnioski.

Chętnie posłucham systemu lepszego niż AMA do 350 złotych na nowych głośnikach z możliwością odkupienia
Odwilż ,odwilż oby wszystko nie popłyneło

#276 lklukasz

lklukasz

Siwy Dżony Brawo

• Użytkownik
  • 6431 postów

Napisano 24 wrzesień 2014 - 00:05

Minuta ciszy nabrała innego wymiaru.

Ty byś chciał w chwile odpowiedzieć na post składający sie ze złotych myśli z ostatnich pól roku :P :wink:

#277 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 4737 postów

Napisano 24 wrzesień 2014 - 00:13

Ty byś chciał w chwile odpowiedzieć na post składający sie ze złotych myśli z ostatnich pól roku :P :wink:

utworzony 12 marca 2014, 19:06:28

zmodyfikowany 22 marca 2014, 19:42:08

I kolejne pół roku poszło w agrest .

Odczytanie prostego wykresu nie powinno zająć wiecej niz 10 sekund .

Byle do przodu

#278 slawa88

slawa88

...

• Użytkownik
  • 1596 postów

Napisano 24 wrzesień 2014 - 04:25

Bardzo dobrze że to wszystko ujrzało światło dzienne. Swoje wnioski można wyciągnąć.

7998R--- Genesis q90x ---- Tec ls165 --- Morel Supremo Piccolo  ---- MB Q 250.

#279 BULII

BULII
  • Użytkownik
  • 1634 postów

Napisano 24 wrzesień 2014 - 10:34

... a na mnie są jakieś akta ? :hyhy:

................ to co chciałem to mam ..................

#280 lklukasz

lklukasz

Siwy Dżony Brawo

• Użytkownik
  • 6431 postów

Napisano 24 wrzesień 2014 - 14:01

... a na mnie są jakieś akta ?

sa... szukaj pod hasłem: KILER :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych