Skocz do zawartości

Citroen C5, czyli wasylwek znowuż kleci granie.


wasylwek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Po ponad 4,5 letnich przeprawach, mielenia kupy komponentów (apetyt rośnie w miarę jedzenia :wink: ) uważam dzieło za...ukończone :super: .

Jest..."tupet", impet, mega pierdnięcie i...wreszcie pokonałem Ś.P. nissana.

 

Co się naprodukowałem przy montażu tych woferowych potworów to moje. Jak zwykle datasity swoje a jak dostaniesz fizycznie do rąk zawsze coś nie pasuje :wsciekly:  mieścił się ale do prowadnicy kiedy opuściłem szybę trzeba było jeszcze dziada "wypchnąć" o koło 0,7 cm do przodu. Ogarnąłem kuwetę walczyłem o kazdy milimetr szyba jeździ za magnesem grajka dosłownie na papier :wink2: .

Grajki nierozgrzane jeszcze ale dają już takie namiastki banana, że nawet forumowe malkontenty powinny mnie wreszcie nie besztać, wszystko jest zgrane, sklejone po prostu poezja.Ogłaszam sukces na miarę Wasyla.

 

Wczoraj musiałem się udac na Kaszuby do garażu (bo jak mawia italiano pod blokiem na kolanie to ja se mogę) przez godzinkę jechałem bez...woferów i kolejny raz nic nie dzieje się bez przyczyny czas poświęciłem a szukanie czyli dostrajanie i szczęściem wyszło mi, że musiałem dość inaczej pociąć pasmo średniaka pracował dość mocno za bardzo do góry (było 4kHz) bez woferów strasznie to wyszło na chwilę obecną dokonałem misz masza. Moimi uchami wuszło mi, że trzeba było zrobić straszna "dziurę" w paśmie  średniak chodzi w tej chwili od 800 do 2,5 kHz a tweter dokleił się na wartości 5kHz w górę.

Wofry będe jeszcze dogrzewał ale na chwile obecna idą od 63Hz do 600 . Najgorzej jest z subem kilerem zabójcą pracuje w paśmie 20-50 Hz ale sa nagrania kiedy najlepiej kiedy 50 zamieniam na 40 ale sa tez takie kiedy na 40 go ewidentnie brakuje. Ot życie.

Co do czasów coś poprzestawiałem (nie pamiętam dokładnie) ale doprowadziłem do stanu , że balans musze już robić tylko +1 w prawo kiedy przedtem musiało to być +2 czasem nawet +3.

 

Udało mi się ukończyć subwoofer na stan docelowy poupinać kable iprzy okazji (Radek :wink2: ) kabel go zasilający suba to już 2,5mm2 , żeby nie było. Nie czułem potrzeby wyrzucać moich...kostek elektrycznych (to takie zboczenie pod przyszła pasywną zajawkę) wszystko styka i niech na razie tak pozostanie.

 

Pozostaje:

Ukierunkować twetery idealnie z licem średniaków i po raz setny obszyć dziady :wink:

Obszyć na nowo jednym kawałkiem trójkąty ze średniakami.

 

Wymyśleć coś z osadzeniem maskownicy na wofery (tu liczę na Wasze pomysły i pomoc) na razie "wyprofilowałem" taśmą ale tak w sumie to nie mam jeszcze docelowego planu :wsciekly: .

 

No i jak to z chorobą, to nie koniec bo bakcyl czuwa...pasywnie na Nakamichi CD700, Abyss'ie na przodzie z FSA na lewym kanale i Zapco Studio 300 na subie.

Czyli zabawa trwa  :rotfl:

Sugestie, bardzo mile widziane!!!

Ave

 

 

post-3187-0-26865800-1509018754_thumb.jpg

post-3187-0-02363600-1509018763_thumb.jpg

post-3187-0-93399300-1509018774_thumb.jpg

post-3187-0-61019900-1509018783_thumb.jpg

post-3187-0-44721600-1509018802_thumb.jpg

post-3187-0-29343300-1509018820_thumb.jpg

post-3187-0-56124700-1509018832_thumb.jpg

post-3187-0-79847700-1509018842_thumb.jpg

post-3187-0-90468900-1509018860_thumb.jpg

post-3187-0-19965800-1509018881_thumb.jpg

post-3187-0-72001300-1509018893_thumb.jpg

post-3187-0-59704300-1509018903_thumb.jpg

post-3187-0-26333900-1509019056_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć?

Gdzie zginie mi połowa "dźwięku".

Czy masz na myśli braki mocy po spasywieniu?

 

Wracając do tematu muszę jeszcze "wymatować" od nowa zrobione drzwi. Maty już czekają. Niestety w ciszy podczas jazdy ewidentnie "słychać" stamtąd zewnętrzny świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wygrzebałem się już z etapu łamania piszczeli . No ewentualnie (w większości nagrań, kiedy dostroję się do jednej płyty i zarzucę inną oprócz gałki głośności czuję potrzebę regulacji suba ale to już akurat nie wina stroiciela a realizatora.

Dół jest sporym atutem teraz będę walczył z "książkowym" ułożeniem sceny na szczęście przy tym patefonie to tylko kwestia wciskania guzików.

Jazda zacznie się kiedy osiągnę to na ODRku i będę dążył do analogii w pasywce.

 

Ze wszystkich głośników jeden powiadasz... tonalnie i owszem i nawet mi się to już co nieco udało.

Ale jeden i choćby zwyczajna stereofonia? Toć to przeczy nie tylko fizyce ale i logice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma samoprzylepna zbrojona... Taki mój patent na impregnację bo malować czy tam lakierować już nie było czasu . Spełnia rolę a i pewnie lepiej uszczelnia styk dystans-wofer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siergiej też go męczył, był pierwszą osobą na świecie która je "dostała" na testy, tylko on miał zewnętrzną część membrany z porcelany z napylanym pyłem diamentowym, koszt kpl ok 8000zł, jednak po długich walkach odpuścił i wrócił do pierwotnych porcelanek, których pobił kilka sztuk...

 

Jednakże walcz Wać Pan, bo z tego co moje uszy jeszcze pamiętają, auto Siergieja na porcelanie zasilane ARC'ami i ODRem (właśnie P90) było jednym z najlepszych aut jakie miałem okazję słuchać, szczególnie zapamiętać szło kick i kopa jakie dawały woofery, po finałach w DE niemiaszki inaczej zaczeli podchodzić do basu a przeszli na kicka.

 

Tylko nie zacznij za dużo kombinować, Siergieja też to zgubiło, jego kombinacje z piecami, rozbudowaną pasywką czy na koniec XES już tylko dołowało to auto, w tej chwili to najdroższy okaz by nie powiedzieć "unicorn" ze sprzętem - wepchnięty w krzaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co Tyś się Tomaszu odzywał  :rotfl: .

 

Co prawda siłą rozpędu już się na 99% zdecydowałem dokupić jeszcze mniejszego Accutonga na tweter (zasięgałem opinii i kilka pomocnych dusz podpowiedziało, że 25-tka jest nieco bardziej "wyrazista" od 30-tki) dlatego to już postanowione, że zrobię sobie prezent pod choinkę.

 

Ale przez Ciebie znowu się na to się natknąłem (już to drzewiej widywałem :wink: ) ale teraz to już całkiem realna zajawka:

http://www.ebay.pl/itm/Accuton-BD25-6-258-CELL-DIAMOND-TWEETER-DRIVER/172854227200?hash=item283eea3100:g:cJoAAOSwACZZr-h9

http://www.ebay.pl/itm/Accuton-BD30-6-458-CELL-DIAMOND-TWEETER-DRIVER/172854227911?hash=item283eea33c7:g:pyUAAOSwCCVZr-il

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...