Skocz do zawartości

Renault Laguna lll - auto M A X A M'a


Mehow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie,co się tak spinacie.Widocznie tak było to zaplanowane.Z fotek widać że masa pracy jest włożona.

Jakby kolor się znudził zawsze tak dopracowane komory można trysnąć pod kolor słupków.

 

Mnie natomiast interesuje tw.Tak się złożyło że dokładnie ten sam włożyłem do yariski.Ja jestem pod wrażeniem tego przetwornika.Podchodziłem ostrożnie bo ostatni raz słuchałem go w marnej aplikacji i miałem obawy.Ciekawy jestem Waszych opinii o tym głośniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei:

  • podkreślam jeszcze raz - taka a nie inna koncepcja słupków to efekt wielu rozmów Michała i moich, jest to optymalne rozwiązanie kilku moich specyficznych wymogów;
  • zapatrywania na stronę wizualną zupełnie pomijam - szczęśliwie jest to moje auto, a mnie w tym aspekcie w pełni odpowiada. Mogę tylko dodać, że widziałem tego typu słupki w kolorze plastików (czytaj jasnym) i po pierwsze nie trafiają w mój gust, po drugie zaś - nie wyglądają dobrze z takimi przetwornikami jak moje;
  • odpowiadając na pytanie bury'ego - tak, właśnie dzięki pewnemu nowemu pomysłowi Michała na wykonanie tych legolandowych słupków udało się w nich zmieścić zalecaną przez Brax'a pojemność dla średniaka;
  • zaprezentowane zdjęcia przedstawiają jedynie wycinek ogromu pracy włożonej w to auto przez Michała, proszę się więc dwa razy zastanowić, zanim znów padnie pytanie z gatunku, czy wnętrze drzwi zostanie czy nie zostanie wytłumione ;)
  • za decyzję, że robimy zamknięte furtki w pełni odpowiedzialność ponoszę ja. W tym aucie niezwykle ciężko byłoby wykonać komory zamknięte o odpowiedniej objętości nie dokonując daleko posuniętych modyfikacji drzwi i tapicerki. Tego nie chciałem i podjąłem decyzję o takim a nie innym kompromisie.

Reasumując - póki co auto wygląda tak, jak zostało zaplanowane.

 

Michałowi należą się wielkie podziękowania za cierpliwość, dokładność i sumienność, z jaką zabrał się za projekt i wypracowanie złotego środka z jego właścicielem.

Również za innowacyjność w aspektach, których być może nie widać na pierwszy rzut oka, natomiast po prostu są tam, gdzie być powinny i gdzie być może mało kto by się ich spodziewał.

Szczegółami w odpowiednim czasie podzieli się Michał, jeśli zechce.

 

Natomiast sądząc po kierunku, w którym zboczyła dyskusja - niektóre inne, kolejne zastosowane rozwiązania również niekoniecznie zostaną ciepło przyjęte :)

O przebiegu prac Michał będzie w stosownym czasie informował.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast sądząc po kierunku, w którym zboczyła dyskusja - niektóre inne, kolejne zastosowane rozwiązania również niekoniecznie zostaną ciepło przyjęte :)

O przebiegu prac Michał będzie w stosownym czasie informował.

 

 

Eee tam, auto idzie spod dobrej ręki a i Ty ( z Naszych rozmów) dokładnie wiesz czego oczekujesz i chcesz.

Robicie auto dla Ciebie i to Tobie ma pasować (ameryki nie odkrywam), co do rozwiązań, rzucajcie kolejne przykłady z chęcią popatrzę.

Z pewnością na wiosnę będzie co posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja;)

 

Szybko auto zawitało. Myślałem, że poczekacie do końca.

 

Nie widziałem jeszcze auta na żywo, ale znając Mehowa to o jakość jestem spokojny.

Bardzo ciekawe połączenie klocków, Audisony super piecyki. Nie mogę się doczekać odsłuchów. Szkoda, że komór nie będzie, ale bez tego na pewno zagra jak trzeba.

 

Więcej szczegółów będzie po odsłuchach:)

 

Pozdrawiam

Robicie auto dla Ciebie i to Tobie ma pasować (ameryki nie odkrywam), co do rozwiązań, rzucajcie kolejne przykłady z chęcią popatrzę.

 

To wiadomo, i wiadomo też, że nie każdemu się dogodzi i każdy ma prawo do krytyki. Ale nie trzeba od razu wszystkiego tak rozkręcać, jakbyś był uzależniony od rozkładania wszystkiego na czynniki pierwsze. Nie podobają Ci się słupki, w porządku - ale jedna, dwie wiadomości na ten temat spokojnie wystarczają, żeby wszyscy to zrozumieli.

 

Zresztą MAXAM napisał, że jest zadowolony a to najważniejsze. EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiadomo, i wiadomo też, że nie każdemu się dogodzi i każdy ma prawo do krytyki. Ale nie trzeba od razu wszystkiego tak rozkręcać, jakbyś był uzależniony od rozkładania wszystkiego na czynniki pierwsze. Nie podobają Ci się słupki, w porządku - ale jedna, dwie wiadomości na ten temat spokojnie wystarczają, żeby wszyscy to zrozumieli.

 

 

A co tak na mnie naskoczyłeś? Nie tylko , ja odniosłem takie wrażenie a jedynie jako pierwszy wyraziłem swoje zdanie na ten temat. Reszta roboty jak i wykonanie bomba, co także przyznałem.

I sam zakończyłem ten temat gdy zobaczyłem ,że się rozwija( już bez mojego udziału) bo szkoda bić pianę o kawałek szpachli na słupku, skoro takie ciekawe auto się kroi.

 

A jak sobie radzą te audisony ze stożkiem Braxa, bez problemu go wysterowują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sobie radzą te audisony ze stożkiem Braxa, bez problemu go wysterowują?

To się dopiero okaże. Mało kto zna u nas właściwie te piecyki, a już prawdopodobnie nikt w połączeniu z Brax'em.

Natomiast prądowo powinny sobie poradzić - to małe elektrownie, stabilne w 0,5Ohm (niepotwierdzone oficjalnie 0,25Ohm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te forum juz tak ma ze nawet jak wszystko jest dopiete na ostani guzik , zawsze cos tam ktos cos znajdzie ... :wink: Na forum jest mase innych instalacji ktore maja mnsotwo wad i jakos nie robia takiego zamieszania...Ale kazdy ma prawo do wlasnego zdania i wlasnego projektu ktorego w tym przypadku nie mozna skrytykowac.Podoba mi sie ze tak jak sobie zalozyliscie tak zostalo to wykonane.Lubie przemyslane instalacje a ta takowa wlasnie jest :ok: A najbardziej sie ciesze ze auto jest z trojmiasta :] Bo tam takich aut ze swieca szukac..... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo!!!! Podoba mi się. Słupeczki dopieszczone aż miło. Drzwi super robota. Czekam na wiecej foto :D

 

PS witam w Macromowej Bandzie :wink:

 

 

 

 

 

 

To teraz sobie wyobraź zjazd chłopaków z jego okolic pod miejscówką u Mehowa... A tam 6-7-10 praktycznie takich samych słupków tylko z delikatnymi różnicami jeśli chodzi o głośniki...

Jakoś poczułbym się jak w supermarkecie a nie posiadacz czegoś wyjątkowego robionego dla mnie i ręcznie.

 

To można odwrócić w drugą stronę ze te są wyjątkowe. Tam będziesz mieć 6-7-10 a tak gdzie kolwiek nie pojedziesz jest 10 -20 klasycznych pełnych słupków tylko z delikatnymi róznicami.....tez jak w supermarkecie :wink:

 

Mi sie akurat podoba zarówno kształt jest wyszukany jak i kolor bo fajnie kontrastuje ze slupkiem ale i współgra z deską. Zreszta sam ostatnio myślałem o czymś takim u mnie w signum bo tez nie widziała mi sie klasyczna-typowa rzeźba w słupkach :D

 

Poza tym na ciemnym tle fajnie macromy sie odznaczają a na jasnym była by kicha.

 

 

Wykonanie i dbałość o szczegóły - MISTRZOSTWO ŚWIATA :ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To można odwrócić w drugą stronę ze te są wyjątkowe. Tam będziesz mieć 6-7-10 a tak gdzie kolwiek nie pojedziesz jest 10 -20 klasycznych pełnych słupków tylko z delikatnymi róznicami.....tez jak w supermarkecie :wink:

 

Nie chce mi się już wdawać w tą dyskusję. Dostałem już opier.... na PW od chłopaków z Trójmiasta, że tknałem Mehowa i jak śmiałem w ogóle cokolwiek powiedzieć na minus.Mimo ,że podkreślałem iż auto mi imponuje pod innymi względami.

Skwituję to jednym zdaniem. Najbardziej pożądaną przeze mnie formą wykonania instalacji CA jest jak największa perfekcja szczegółów (tej u Mehowa nigdy nie brakuje) lecz jak najdyskretniej, tak więc dla Ciebie słupki wklejone w kolorystykę czy tez obite jak podsufitka są minusem, dla mnie zaś to zaleta. Jak postawisz kiedyś auto na szemranym osiedlu i jakiś obsraniec w kapturku Ci wywali szybę w aucie bo mega odjechane słupki w kolorze Black-white rzuciły mu się w oczy i może warto wypatroszyć auto, bo będzie na działkę zioła, to wtedy porozmawiamy, kto ma rację. :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się już wdawać w tą dyskusję. Dostałem już opier.... na PW od chłopaków z Trójmiasta, że tknałem Mehowa i jak śmiałem w ogóle cokolwiek powiedzieć na minus.Mimo ,że podkreślałem iż auto mi imponuje pod innymi względami.

Skwituję to jednym zdaniem. Najbardziej pożądaną przeze mnie formą wykonania instalacji CA jest jak największa perfekcja szczegółów (tej u Mehowa nigdy nie brakuje) lecz jak najdyskretniej, tak więc dla Ciebie słupki wklejone w kolorystykę czy tez obite jak podsufitka są minusem, dla mnie zaś to zaleta. Jak postawisz kiedyś auto na szemranym osiedlu i jakiś obsraniec w kapturku Ci wywali szybę w aucie bo mega odjechane słupki w kolorze Black-white rzuciły mu się w oczy i może warto wypatroszyć auto, bo będzie na działkę zioła, to wtedy porozmawiamy, kto ma rację. :wink2:

Nie wiem co za obrońców ma Michał, lecz z pewnością nie zostali przez niego nasłani. Zaraz mam tu wyjdzie, że jakąś mafię w Trójmieście mamy?

Myślę poza tym, że jego praca "broni się" sama :)

 

Co do kuszenia amatorów cudzej własności - polecam najpierw zobaczyć na własne oczy na ile widoczne są tak wykonane słupki z zewnątrz.

Można się zdziwić :)

odpaliliście w końcu system?

Jak Michał napisał na samym początku - prace są w toku, planowane uruchomienie systemu to druga połowa przyszłego tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mam tu wyjdzie, że jakąś mafię w Trójmieście mamy?

 

No jak widać macie niezłych bandosów :D Ale to tylko dobrze świadczy o robocie Michała i Waszej paczce. :wink:

Bana do odwiedziny u Was nie dostałem, więc nie jest tak tragicznie... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...