Skocz do zawartości

ROBSONBERCIK Laguna Audio


ROBSONBERCIK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hello.

 

 


Ważne aby miał światło i wyście na analog

 

Ważne żeby nie ingerował w zera i jedynki. Niektórzy tą ingerencje nazywają -  JITTEREM .

Ja po prostu porównuje urzadzenie w skali 1;1 i słucham na ile odbiega po przejściu przez te wszystkie "konwertowania "

od oryginału lub podstawionego wzorca.

Konwertery  przyjmujące sygnał z usb  na Amareno ,CM6632  odpadło   a na placu boju obronił się tylko i wyłącznie  XMOS.

 

Może zrób tak jak ja .

Dzięki uprzejmości  sprzedawcy z Lubelskiego oddziału Mp3 Store   (tu pozdrawiam)  wypożyczyłem za kaucją urządzenie.

Musiałem rzecz jasna wgrać sobie sterownik do systemu w aucie ( windows 10) aby zobaczył konwerter jako kartę dzwiękową .

 

Wystarczyło kilka taktów ,  jeden utwór i już wiedziałem że to jest to.

Żeby nie było umówiłem się że jak mi nie będzie pasować to po 2 dniach oddam sprzęt.Miałem czas dokładnie testować.

Poszukaj w swojej okolicy takich możliwości dogadania się ze sprzedawcą. Posłuchasz sprzętu i się zdecydujesz lub nie.

 

 

W bezpośrednim porównaniu jakie w moim H.A zrobiłem to SMSL X USB dostał sygnał na wejscie usb i później   coax -em   do  mojego "domowego DAC-a."

Implementacja kości xmos w SMSL wypadła dźwiekowo trochę słabiej niż implementacja tej samej kośći bezpośrednio w tymże "domowym DAC-u ."

Płaczu i przepaści nie było .Ale dało się usłyszeć że jest "słabiej"

Jednak rzeczony DAC , jego płytka z wejsciem i z zasilaniem kości xmos to taki majstersztyk jednego z DIY -owców i nie dziwi mnie fakt występujących tu różnic na niekorzyść chińczyka.

W Lagunce X USB wpisuje się doskonale w klocki .

Może to zbyt mocne słowa ale porównałbym zmianę w prezentacji do przesiadki z Alpiny 9835 na jakiś F 1 czy inny ODR .  :rotfl: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Hello.

 

 

Po zbyt długiej przerwie w pisaniu trzeba się opamiętać.

Opiszę po kolei co i kiedy .

 

Rok 2015 obfitował w zbieranie doświadczeń ,"macanie po omacku", poszukiwania,rozczarowania i spotkania.

Swoje uszy skierowałem na sekcją średnio-tonową.

Po przetestowaniu moich możliwości okiełznania przetworników JVC/Ceratec dając im jeszcze jedną szanse próbowałem  kierunków i miejsc z których mogły by mnie jeszcze czymś zaskoczyć.

 

SJH6KDCNqBGMKNnPugFissfX1HKgM3dbMc8M76ap

 

 

 

Nie potrafiąc z nich więcej "wydusić" a głodny wrażeń dźwiękowych i najważniejsze napędzany chęcią wyłonienia przetwornika średnio-tonowego na którym wreszcie zakończę swoje słupki , rozpocząłem serię dziwnych wydawać by się  mogło działań .

 

 

Na pierwszy rzut poszły "tonsile jajka"  , szeroko-pasmowce  otrzymane od mojego niezłomnego kolegi i guru lampowego stworzenia Tomasza J.

 

zvBXIvF-KAUws2DzNaRWCNx8Tw7thH51ORWTz2BC

 

 

 

Pomyślałem aby jakieś domki dla tych papieżaków stworzyć. Wykorzystując możliwie najprostsze rozwiązania i to co jest pod ręką.

Tak tak - tekturę  :rotfl:

Sj-gcNGbWtOafW4qAapH7S25OzepprDF0FKNJovO

 

 

 

Po chwili jednak coś bardziej trwałego wpadło w moje łapki 

Ua1rngpvTG9zm1KiPvBla514jF0dxxGmu8w4OTZ1

 

 

nKKY7R9d40qBAcf4GSqVL_ccnAdO_5qvB3C_Xfxv

 

 

 

Trochę starań i pojawiły się budzące uśmiech - śledzie na podszybiu

 

 

 

 

TpHjWmqEb3Sui43L8LCWWGaN7RbFv76ltyYFTvTW

 

 

 

vTzKvVE6RqI2Etz-09T415AwanC264hGSI69fnH6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uzyskały nawet maskujące ubranka.

 

K0Cy1QYZOLZ7r8M59tXoJxawBZbihbE6FzfD7Bse

 

 

 

Efekt jak to często bywa nie zyskał aprobaty kolegów  na pewnym pamiętnym spotkaniu

gdy to w słoneczny dzień nawiedził nas znamienity gość Zmej , prezentując swego hultaja

oraz pyszne szaszłyki które przygotował .

 

pe6VeCTMi0L2STxvGb4yaELgbNNQGZe8oRdWcCZn

 

 

 

 

Miło spędzony czas ,rozmowy i testy zaowocowały że tym moje uszy zostały skierowane na kolejne przetworniki .

 

devO68hhzLbZj9kmDk4y5alg6w9le7SCbzw2Ei6q

 

 

 

 

 

Tym razem Ceratec   tylko  już wyglądający jak normalny głośnik.

Wypożyczyłem je od kolegi  Wolly  i z marszu , wykorzystując już mi znaną metodę   pojemników na żywność  dopasowałem do nich obudowy .

ydYAcaopeP9y3sV-E6QDRnAkKWR3mXg3HkwzULmF

 

 

XjJ1PgEb9a7r_TTkC8xah2sbtjCa8Ef8UUvrc-MP

 

 

 

Szybko uporałem się z trwałym montażem i ukierunkowaniem.

 

ygABVsBdH_bJl1G4Dj5zEsir0-UHh6gvwyLqc1sT

 

 

 

 

Po spędzeniu (ktoś by powiedział zmarnowaniu) czasu na takie zabawy ku uciesze przechodniów za nic nie mogących pojąć po jaką cholerę gość z Laguny wozi śledzie a następnie sałatki warzywne na słupkach , przetrenowawszy różne kierunki ,cięcia i już nie chcąc dalej brnąć w  opakowania po margarynie Rama

Zwróciłem okrągłe Ceratec-e  które jakoś w żaden sposób mnie nie zachęciły do dalszej zabawy z nimi.

 

 

Czas biegł efektów brak .Po co takie daremne zabawy ?

Jak nie spróbujesz i się sam nie przekonasz to co pozostaje - czytanie forum ?

O nie frajdy mi nikt nie odbierze , co sie pobawiłem to moje .

Proste przesłanie: 

 Nie czytaj o słuchaniu - tylko baw się i sam słuchaj !

 

Tak dotrwałem do roku 2016

 

Stwierdziłem krótko - dobra czas zrobić to jak należy.

Skoro jest już Dego w drzwiach to i  średniak  Dego z tej serii będzie pasował.

Przetworniki zakupione , podpięte i pozostawione  na ''wygrzewanie''.

 

VuszwXRf-zeI7YzSroLElo_WCgKBOX8dTTTJD4_W

 

 

Kolejne słupki ze szrotu i  porobione mocowania.

 

e-_RzLMQFXa7apfNuatpswaeBZKeZYUlVScD4hSu

 

 

 

 

 

 

 

Ustaliłem kierunki przetworników i z braku czasu przekazałem slupki do wykonania żywicowania i uzyskania kształtu koledze Łukaszowi .

Otrzymał moje szczegółowe wytyczne z których doskonale się  wywiązał.Pierwsza przymiarka ,ciasno ale weszły  :]

 

 

s43m1oBhTiwK-KeeZ06hve6mnIxL6OncZUWi2WmF

 

 

 

eRNd57w1h4GsP738PMhmfcRGzVoYQJWUyY6ZmV3X

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejne etapy dopracowywania i kształtowania słupków wykonywałem już własnoręcznie.

Wyklejanie wnętrza komory matą ,dopiłowywanie,szlifowanie .

Nie udało się rzecz jasna uniknąć pęknięć żywicy  i odpadającej szpachli  które oczywiście trzeba było ponownie naprawiać doprowadzając wymyślone kształty do akceptowalnej formy.

 

97Dq-f8VqHEyk0WenxmLnpDctJWqbSyMnDz_Vp9E

 

 

 

XS7gALMYSdQd0SOcV84YDGYzLFbVdq_zRgDH7GYj

 

 

 

 

R97r0urz2Xw98VMrGVVRaUcNzr0NnKpDqrU6489X

 

 

 

 

 

WjFBRJiiTFHNTJ-i6hcs8X521-hJlnSkiN8ySsck

 

 

 

 

 

 

Sporo pracy rozciągniętej w czasie .

Szczelne komory ,uzupełnione eksperymentalnie wełną do połowy dały największe od długiego czasu zadowolenie ,napawały optymizmem i świadomością dobrego wyboru.

Pojawiła się wreszcie szansa na zakończenie misji - słupki w Lagunie. :super:

 

 

 

Kolejne szlifowania i dopasowywanie doprowadziło do mojej pełnej akceptacji wyglądu .

 

-o5nNYP7lBQ3oG-6gTeZuUzY9fQtmCdw-M7wJ8qg

 

 

 

qiF97AHps2rYiSod_FYeYo8rvI2zh8UA7Bz60CHb

 

 

 

Stanąłem  też przed koniecznością  znalezienia  rzemieślnka mogącego  sprostać moim oczekiwaniom i 

wymaganiom dotyczącym obszyciu .

 

Jako materiał chciałem zastosować prawdziwą skórę jednak materiał ten nie gwarantował idealnego wykończenia  moich fikuśnych słupków  i wybór padł na tzw. Vinyl Syntetyczny materiał używany właśnie  do tapicerowania w autach , gwarantujący pewną rozciągliwość i poddawanie się materiału .

Samo znalezienie nie było takim  problemem. Dostałem namiary na osobę z polecenia mieszkającą  50 km ode mnie.

Ale jak    zobaczył  moje "kształtne " słupexy  to stwierdził:

 

"Це не буде легко, це не може бути добре робити , не я не буду."

 

 YYY znaczy: 

 

- nie można tego ładnie zrobić   i on się nie podejmie.

 

I tu mnie   :przestraszony:  :rozpacz:  :wsciekly:

 

Oczywiście w między czasie  szukałem innych wykonawców  i u innych w regionie byłem .Przejechałem w ten sposób 500 km i efekt był taki że albo półroczne terminy albo wynik pokazanych prac był daleki od tego czego oczekiwałem za wymienione kwoty.

 

Po 3 tygodniach dotarł do mnie wybrany materiał i postanowiłem użyć siły   :cisza:    argumentów   i przekonać pana Saszę aby mi pomógł  :help: .

Tym razem pojechałem po ambicji zdolnego tapicera z Parczewa i jakoś dał się przekonać.

A dostrzegając jego kunszt i widząc co spod jego ręki wyszło już innych tapicerów nie chciałem.

Nic nie obiecał ale robotę wziął. :D

 

Po 4 dniach zadzwonił ,pojechałem i ...

 

9FrtQthqjgAeFscivkRWkHze4OIy50mM-YuLD5G0

 

 

 

Rt2j1LVekHyBLP6UFFeViPpTpkN8W_TE057M_Yd_

 

 

 

 

0jL6nsifwbovyAJ7CeFzl3oyJoDoqybYphxODflJ

 

 

 

d5jNdTo_4q6qXWUN1Nt4FsuuvUfQb1XQZ6BapBDX

 

 

iNV1iY_XjpVUpQzcY4VxRn9_rNJTeUfMpgsyQatd

 

 

 

Szczegółowa i pro robota . Jak lubię  i za co warto zapłacić.

 

R1i8nTMOgj0l_p1hWqc35MSHkltNm60c8qwe08Lb

 

 

 

Tapicer stwierdził ze samo wykonanie szablonów zajęło mu 2 godziny. Nie święci lepią garnki jednak bezsprzecznie ten Pan ma do tego "dryg" .

Przeszycia wykonał idealnie tak jak prosiłem.

 

vcYUDMf5inj7x3ZWJ6j6FtI0UvGq4thEnUbpeJCl

 

 

 

bLaNRpPn6zhY1bCiP8EeJ6ivU1_Zt1kaNeXBTMZJ

 

 

 

 

 

pwgN7qQdr_wLw5bOcdMR1UpqLNrvC2RM2aCfy2oj

 

 

Pozostaje biżuterie srebrną zamówić u  forumowego master of rings.

 

Na dzisiaj tyle , kolejny opis – boczki , też vinylem wykończone i jak zawsze dużo zdjęć.

A następnie  także opis  - moja pierwsza skrzynka na suba  .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A dla odmiany mi się te słupki nie podobają
Nie chciałem tego pisać pierwszy ale też nie widzę niczego pięknego w ala skórze i szwami. Oczywiście szanuję zdanie innych bo każdy ma swój gust. Proszę nie brać tego za złośliwość lub zazdrość, zwykłem mówić/pisać co myślę.

Gratuluje zaparcia i trzymam kciuki za finalny efekt grania :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

 

 


A dla odmiany mi się te słupki nie podobają - wolałbym jasne w kolorze i z materiału taki jak podsufitka...

 

 

 


Nie chciałem tego pisać pierwszy ale też nie widzę niczego pięknego w ala skórze i szwami.

 

Długo biłem się z myślami  o  metodzie  wykończenia elementów  ,miałem na to czas.

Kolor  jasny vel  podsufitka też był na liście zresztą  flock , rajtuzy  i  inne pochodne także.

 

Jednak tapicerka wewnątrz   auta jest  z ciemnej  (matowa czarna)  eko- skóry i alcantary .

Dlatego flock odpadł.  Nie jest tak "reprezentacyjny" i generalnie -

 

koncepcja wzoru i spójność stylistyczna  to podstawa estetyki.

 

Naturalnym posunięciem był wybór tego  (vinyl)  rodzaju wykończenia inaczej wyszedł by  taki misz-masz.

Stanie się to oczywiste jak pojawi się kolejny opis boczków drzwi   :wink:

 

 

 

 


Proszę nie brać tego za złośliwość lub zazdrość, zwykłem mówić/pisać co myślę

 

Radku o ile Ciebie znam to mi do głowy nie przyszło pomyśleć o złośliwości z Twej strony.

Za to szczerość ponad wszystko ,mile widziana i pożądana   :wink2:

 

 

 

 


Gałę biegów mogłeś mu od razu zostawić

 

Tak chciałem ,ale nie wyszło. Zostało to odłożone do czasu prac nad tunelem  środkowym .W trakcie jego obszywania "gała" :rotfl:  zwieńczy dzieło  :rotfl:

 

 

 

 


Podobne są obszycia foteli

 

Bingo   - naturalny tok rozumowania   :ok:

 

 

 


Wszystko ładnie, piknie, ale Hajendowy śledzik z biedronki bije wszystko 

 

Z tym tematem jest związane pewne zdarzenie które urosło do rangi  anegdoty  :wink:  

 Kolega  z  pracy  o  "złotym kolorze " czupryny jak ujrzał na parkingu mój śledziowy bufet nie wytrzymał i szybciutko się u mnie zjawił .

Z pełną powagą rozpoczął wywiad  które to  głośniki są do auta dobre itd.  Oraz  że właśnie wczoraj zjadł na kolację

filety śledziowe od Lisnera . Z troską zaoferował  że jeżeli mam potrzebę i sobie życzę to chętnie mi odstąpi po nich pudełko.

 

Doceniając jego kunszt prześmiewcy i  widząc z jaką frajdą robi sobie ze mnie podśmie - ujki  ,

z niewzruszoną   miną i   jednym tchem  odparłem :

 

- świetnie i w ogóle dziękuję za koleżeńskie podejście jednak  plastikowe kubełka po śledziach od Lisnera mają tragiczny rezonans , definitywnie przekreślający je jako obudowy i  że w tej materii najlepsze na rynku  są tylko pudełka  Marinero .Koniecznie śledzie muszą być w sosie koperkowym. 

Więc jeżeli miałby takie  ze dwie sztuki to poproszę  :rotfl:  miałbym  w sam raz w tylną półkę  :rotfl: .

 

Zgasił uśmieszek,odwrócił się na pięcie i odszedł bez słowa  :kwasny:  na domiar tego pudełek po śledziach nie dostarczył do dnia dzisiejszego  :wsciekly: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...