Skocz do zawartości

Woofer z wykopem :D


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 305
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czytalem gdzies, ze kulawa srednica..

Z pozoru tak i do pewnego momentu nie mogłem tematu ogarnąć. AD-ki tnę u siebie wyżej niż Ty ciąłeś CS-y, tweetki także mam wyżej cięte niż u Ciebie. Moim zdaniem opinie o kiepskiej średnicy biorą się z głównie z braku właściwego zestrojenia systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kwasny: jak to nie ostatnio u mnie słuchałes , wiem ze to nie gra dołem ale sie nad tym popracuje :wink2:

 

Widzisz i po odsluchaniu ich u Ciebie zlamanego grosza bym za nie nie dal :P Musialbym wrzucic je do siebie i wtedy bym mial pewnie jakies lepsze zdanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dego Master jeżeli nie mówimy o "talarach", świetny kick, świetna średnica.

Macrom EXT mw6 - kick również świetny, gorzej z niższymi rejestrami, średnica również mi się podobała.

Genesis Studio w16, dużo dołu, dobry kick - wzwyż szybko się kończy ale do ok 1,5-1,8khz idzie coś ucinać.

Kappa Perfect 6.1, świetna dynamika jeżeli mówimy o komorach zamkniętych, z średnicą też nie mają problemu.

 

Zapomniałem....jeszcze AS phase 165 - brutalne woofery z dobrym zejściem oraz mocnym kickiem. Nie podobają mi się w setach dwudrożnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem opinie o kiepskiej średnicy biorą się z głównie z braku właściwego zestrojenia systemu.

 

Calkiem prawdopodobne.

 

jesli chesz nie ma problemu moze sie nawet jakos dogadamy wrazie czego, jak cos to wal na PW

 

Bylo dzisiej wpasc do IKEI, mialem furtki rozgrzebane.. Odezwe sie jeszcze :)

 

Dego Master jeżeli nie mówimy o "talarach", świetny kick, świetna średnica.

 

Duzo dobrego slyszalem, ale wlasnie kasa, kasa..

 

Macrom EXT mw6 - kick również świetny, gorzej z niższymi rejestrami, średnica również mi się podobała.

Genesis Studio w16, dużo dołu, dobry kick - wzwyż szybko się kończy ale do ok 1,5-1,8khz idzie coś ucinać.

 

Poszukam, poczytam :)

 

Kappa Perfect 6.1, świetna dynamika jeżeli mówimy o komorach zamkniętych, z średnicą też nie mają problemu.

 

Slyszalem je w jednym BMW w komorach.. To jest dla mnie bajka.. Ale wlasnie komory i te sprawy mnie przerazaja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i warto zastanowić się nad tymi komorami, powiem tak byłem sceptycznie nastawiony do tych perfect'ów. Może i trochę snobistycznie podchodziłem do tematu. Po dyskusjach z Szymonem skusiłem się na te wooferki. Postawiłem komory wyszło ok 10 litrów na czysto, i powiem że nie żałuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lazlem ino TT6, ale pewnie cena mnie zabije

 

Musisz szukać Brax Graphic Pro TT 1

Cena to około 1 tys ale czasami można je taniej kupić

Te co znalazłeś na forum to model wyżej albo nowsze, tera nie pamietam dokładnie

 

TT1 i TT6 to zupełnie różne konstrukcje, łączy je to że oba modele są archiwalne.

 

TT1 i HT1 (pszczółeczka) to topowy model braxa sprzed 2008 roku.

TT6 i HT6 to "budżetowy" model braxa sprzed 2008 roku.

 

oba systemy wyróżniają się tweeterami, oba bardzo udane i godne polecenia. HT1 do tego stopnia jest udany i pożądany na całym świecie że Fischer postanowił wznowić ich produkcje, pozostałe komponenty dostępne są tylko w świecie używek.

spośród całej czwórki najsłabszy jest woofer TT6, w mojej opinii jest to najgorszy klocek jaki kiedykolwiek fischery wyprodukowały, dla mnie nieudany eksperyment z sisalem. Odpowiednią jakość uzyskali dopiero przy matrixach 6.1 i 6.1pp czyli połączeniu braxa TT1 (konstrukcja kosza) i TT6 (materiał membrany)

 

 

jak ma być głośno i czysto i w normalnych pieniądzach to jescze raz daje swoje typy AD W600 lub ślimaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no do tej pory jezdzilem z subem ale od kilku tygodni, musialem zrezygnowac i poki co jezdze tylko z przodem i na dole wlasnie mam MP 5.16 zasilane Xtantem 2200ix . Zjechalem troche z cieciami bo byly 60Hz@18db a teraz bez suba sa na 50Hz@18db , jednym slowem rzeźnia. Powiem szczerze ze z kazdym tygodniem te woofery mnie zaskakuja, no tak napier****** basem ze masakra (zresztą z Danielem sluchalismy na spocie teraz K-PAX (OST) ) i dawały konkretnie. A tak wygladają niepozornie i caly czas mam przed soba moment w ktorym zmieniałem swoje poprzednie PHD FB PRO na te MP 5.16 jak biednie wygladaja. Ale to co potrafią to inna sprawa. Koledzy odsluchujacy setup (prawie wiekszosc ma u siebie 3-way'a - wiec moze to juz przyzwyczajenie) ze góra i dól wporządku ale jeszcze trzeba by bylo popracowac nad srednicą bo z nich da sie to wyciągnąc.

Nie do konca wiem jak do tego podejsc czy chodzi o podciagniecie ciecia LPF w góre na wooferze (i jak zawita sub to HPF pojde na 60Hz badz lekko wyzej) i pozytywnie to sie odbije na srednicy, czy jednak rozwazac opcje z dodaniem sredniaka (ale troche szkoda, w tych glosnikach zabijac to co mają dobre - srednice). Wracajac do meritum to ja swoj glos rowniez oddalbym na slimaki (MP 5.16) prują jak głupie....

post-1931-0-36023900-1324297821_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos juz sie klaruje w temacie. Twoj post dobitnie pokazuje, ze nie ocenia sie nic po wygladzie. U mnie sredniaki nie wchodza w gre.. Za wygodny jestem i nie chce mi sie slupkow rzezbic i zwrotek zreszta tak samo.. U mnie jest full activ :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca wiem jak do tego podejsc czy chodzi o podciagniecie ciecia LPF w góre na wooferze (i jak zawita sub to HPF pojde na 60Hz badz lekko wyzej) i pozytywnie to sie odbije na srednicy, czy jednak rozwazac opcje z dodaniem sredniaka (ale troche szkoda, w tych glosnikach zabijac to co mają dobre - srednice)

Leć z wooferem przed tapicerkę!

Sam przed zmianą na MP 5.16 będę próbował conieco jeszcze wycisnąć z Helixów pod tym kątem, zobaczymy czy przełoży się to na odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...