Skocz do zawartości

Nietypowe kable do zrobienia RCA


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na przewodach Hollywood są narysowane strzałki, są one tylko w jednym kierunku.

Czy to oznacza że powinny być skierowane ku wzmacniaczu czy ku radiu, czy też może nie ma znaczenia??

Ogarnij się :) są to przewody kierunkowe , więc strzałka wskazuje kierunek sygnału :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

w temacie - od siebie mogę polecić zestaw Sommer Spirit XXL i wtyki Neutrik/Rean NYS352

 

mam to obecnie, miałem w poprzedni aucie, nic nie łapią,nie świszczą itp - przewód uczciwy :) cenowo moze i trochę drogi (12PLN/metr), ale na prawdę godny polecenia

 

jeśli chodzi o wtyki to tak jak napisał kolega wcześniej - trzeba je starannie zarobić/zalutować i nie ma z nimi żadnych problemów

 

po wrzuceniu kabli w oplot ochronny i starannym zarobieniu wtyków - fabryka lepiej nie wypuszcza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co macie do tych neutrików ;) ja tam z nimi nie miałem problemów nigdy

 

co do spirita to rzeczywiście sztywny po włożeniu w oplot, ale jak się go poukłada to później ładnie się "zastyga" w odpowowiedniej pozycji ;)

 

teraz będę robił kable od procka do wzmaków i kupiłem wtyki takie które polecałeś w jednym z tematów po 4 PLN sztuka, "profesjonalny.prełowy,wtyk na kabel czy jakoś tak opisany na all.." ;)

 

pierwsze wrażenia - dobra jakoś wykonania, ładnie siedzi w gnieździe, bardzo ładne wizualnie, zbaczymy jak z lutowaniem i w akcji :)

 

są takie mega fajne i solidne, nakamichi po jakieś 11-13PLN/sztuka, ale do mojego zastosowania za długie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może w pierwszej kolejności miały wyglądać a dopiero potem wzięli pod uwagę ergonomię ;)

 

reasumując :

 

polecam http://allegro.pl/wtyk-rca-chinch-zloty-do-montazu-na-kabel-i3125965585.html (dobry stosunek jakość cena, krótkie a to często ważne w CA, ładne ;) )

 

http://allegro.pl/wtyk-rca-chinch-vitalco-do-montazu-na-kabel-i3064355606.html a to te giganty, o których pisaliśmy z Lukaszem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 8 lat później...
23 godziny temu, sslawekk napisał:

Cześć Panowie! Ma ktoś może rozrysowany jakiś schemat albo opis, gdzie i co z tego rysunku http://i135.photobucket.com/albums/q151/Megalomaniac1989/DIY_Cables/Picture1-1.png

ma być podłączone do rca? Pozostałe linki z tego tematu już nie trybią niestety...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sslawekk napisał:

Mam wzmacniacz 4kanałowy Zapco z wejściami Symbilink i chcę podłączyć pod nie procesor Helixa, czyli po stronie proca muszę mieć Rca.

To nie jest takie oczywiste , nie na wszystko jest "przejściówka " . Złącze w Zapco to wejście sygnału zbalansowanego , do tego potencjalnie są tam tez zasilania +15V i -15V .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ........

Skoro są to wejścia to pin 5  +Lch  dajesz na "gorący RCA L ch .

Analogicznie pin 6 do goracego RCA R ch .

Pin 3 obudowa RCA  L ch , pin 4 obudowa RCA R ch .

Dodatkowo niezbędne jest podłączenie Ring - GND do każdej z obudów złącza RCA .

Zatem potrzebujesz kabelka 2 żyły w ekranie dla każdego kanału przy czym ekranu używasz do połączenia GND .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17102585534815541378001186524101.thumb.jpg.b139d72c1e01eaaf89617fe5000f6b89.jpgOk, bardzo dziękuję za odpowiedź, rozrysowałem to sobie, Panie Józku proszę spojrzeć, czy poprawnie zinterpretowałem Pana opis.

Przesyłam też zdjęcie wzmacniacza, jest tam przełącznik Balanced/Unbalanced. Jak w przypadku zastosowania takiego dorobionego kabelka ma być ustawiony? Na Unbalanced?

s-l1600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, nakamichi napisał:

Złącze w Zapco to wejście sygnału zbalansowanego

O kurcze nawet nie widziałem, że takie robili.. Super.

Aż się prosi w helixie przerobić sekcję out aby była balanced.

 

Szkoda, że CA technologicznie jest w lesie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Various napisał:

O kurcze nawet nie widziałem, że takie robili.. Super.

Aż się prosi w helixie przerobić sekcję out aby była balanced.

 

Szkoda, że CA technologicznie jest w lesie :(

Kiedyś mniej było std , zatem liczniejsze sposoby realizacji . dawniej w zasadzie nie było wyjśc wysokopoziomowych , a przynajmniej nikt ich tak nie klasyfikował / nazywał . Bo oczywiście były o wysokim poziomie do 8 V i znikomej impedancji wewnętrznej w rasowych jednostkach .

Przy małych odległościach chyba przerost formy nad treścią , więcej można utracić niż zyskać . balans jest sposobem transmisji a nie zmianą jakościową , chyba , ze dysponujesz wzmacniaczem w identycznej konfiguracji tzn dwa wzmacniacze w jednym kanale dla jednego głośnika . Było kiedyś auto realizowane taką technika , ale to było dawno i dawno zostało zapomniane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...