Skocz do zawartości

Nietypowe kable do zrobienia RCA


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry ale nawet nie jestem w stanie tego powtorzyć bo ni chuchu nie wiem jak to napisac nawet. Cos o jakiejś rożnicy potencjałow czy coś tam coś tam bo że wzmak (tutaj Xtant) może zgłupieć ze nie widzi od swojej strony masy ani ekranu podłączonego na obudowe wtyku i zeby go rozchulać to go trzeba skąd innąd ale nie z wyjścia zbalansowanego wziąć....... ej normalnie jakbym chiński czytał

Z tego co zrozumiałem, to ekran, czy przewód o potencjale masowym, nie łączysz przy RCA z xtanta, a więc do wzmaka dochodzi jedynie sygnał obu połówek, ale nie ma punktu odniesienia jakim jest masa i tę musisz podać dodatkowo wzmacniaczowi.

Czy we wzmacniaczu masz może styk dodatkowy oznaczony jako GND(RCA lub coś w tym rodzaju)?.

 

Po kolei. Kabel symetryczny(czyt. zbalansowany) działa na nieco innej zasadzie.

Wyobraź sobie, że normalnym kablem sinusoida leci normalnie przewodem gorącym, a zimnym wraca(tak się przyjeło )

W przypadku kabla symetrycznego, ta sinusoida jest tak jakby rozdzielona na pół. Dodatnie półówki lecą jednym przewodem, a ujemne drugim, a zerem tutaj jest masa.

 

Dlatego jest ona konieczna też od strony wzmaka.

 

Jak już joseph Ci napisał, kabel symetryczny to 2 przewody w jednym wspólnym ekranie, a więc kabel, który masz za bardzo się do tego nie nadaje(ten 4ch), za to ten shellera jak najbardziej.

 

tak tak to zrozumiałem. Kabel wiem jak przygotować . Od strony radia. Sa 2 zyły sygnałowe i na nie idą 2 RCA (plus i masa) i (minus i masa) do tego ten wspolny ekran od strony radia rozdzielam i łacze z obiema masami wtyków od strony radia. Natomiast od strony wzmaka to kabel sygnałowy odpowiadający za polaryzację dodatnią łącze ze srodkiem wtyka natomiast sygnał odpowiadający za polaryzację ujemną idzie na obudowe wtyku. Masa i ekran nie łączymy z wtykiem od strony wzmaka.

 

No i taki kabel jutro/pojutrze sobie zrobie :)

 

Natomiast nie rozumiem tego (cytuje Josepha): :):zdziwko::)

W "normalnym " podłaczeniu wzmacniacz poprzez przewody sygnalowe ustala ten sam potencjał ma masach radia i wzmacniacza ( czesc analogowa ). W przypadku gdy stosujesz połaczenie symetryczne przez RCA to nie masz styku aby wykonać takie połaczenie mas . Dlatego mozesz ja podać do kolejnych wolnych gniazd RCA np poprzez połaczenie tam ekranu , który jest podlaczony u zródła . Oczywiście te RCA gdzie podlączysz ekran , nie mogą być ustawione w tryb Balans .

 

co jest prawdopodobnie odpowiedzią na Twoje pytanie cursor

Z tego co zrozumiałem, to ekran, czy przewód o potencjale masowym, nie łączysz przy RCA z xtanta, a więc do wzmaka dochodzi jedynie sygnał obu połówek, ale nie ma punktu odniesienia jakim jest masa i tę musisz podać dodatkowo wzmacniaczowi.

Czy we wzmacniaczu masz może styk dodatkowy oznaczony jako GND(RCA lub coś w tym rodzaju)?.

 

dodatkowo schemat Xtant'a http://www.xtant.com/archives/html/techSup...dfs/603xIns.pdf

 

[ Dodano: 2010-03-16, 10:43 ]

no i stała się jasność, już wiem o co chodziło Joseph'owi :)

 

Niech no tylko Sheller przyjdzie aż sie palę do roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Natomiast nie rozumiem tego (cytuje Josepha): :):zdziwko::)

W "normalnym " podłaczeniu wzmacniacz poprzez przewody sygnalowe ustala ten sam potencjał ma masach radia i wzmacniacza ( czesc analogowa ). W przypadku gdy stosujesz połaczenie symetryczne przez RCA to nie masz styku aby wykonać takie połaczenie mas . Dlatego mozesz ja podać do kolejnych wolnych gniazd RCA np poprzez połaczenie tam ekranu , który jest podlaczony u zródła . Oczywiście te RCA gdzie podlączysz ekran , nie mogą być ustawione w tryb Balans .

Myślę, że trochę powinien Ci wyjaśnić ten schemat połączeń w systemie Symbilink firmy Zapco

http://i135.photobucket.com/albums/q151/Megalomaniac1989/DIY_Cables/Picture1-1.png

Jak widać, oprócz sygnałów P+ P- L+ i L- jest też połączenie mas wzmacniacza i źródła.

W przypadku podłączenia przez 2 pary RCA "zabezpieczone" mamy 4 pierwsze sygnały natomiast masę trzeba dodatkowo podłączyć - prawdopodobnie tak jak piszę Pan Józef.

 

Pozdr.

Kamyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Kamyk, druty juz zrobiłem:

 

wczoraj zrobiłem (w nocy kable w końcu) :rotfl: mam nadzieje ze poprawnie

Poniżej zdjęcie:

http://img707.imageshack.us/img707/1459/img2605c.th.jpg

 

 

Po lewej stronie wtyki do wzmaka (polaryzacja "+" do srodka wtyka, '-' na obudowe), drugi wtyk to tylko ekran na obudowe

 

Po prawej stronie do radia sygnał "+" i pół ekranu na jeden wtyk, sygnał "-" i pół ekranu na drugi wtyk.

 

musze znalezc chwile zeby to podłaczyc i zobaczyc efekt.

 

[ Dodano: 2010-03-23, 16:24 ]

no wlasnie przed chwilą podłaczyłem sprzet po sygnale zbalansowanym i no wlasnie, efekt subiektywnie zaje*isty.

Musze sie ustawić z jakąś bardziej doświadczoną osobą w odsłuchu zeby posłuchać tych samych kawałków w trybie Zbalansowanym i Ubalanced.

 

Moim zdaniem po balansie pojawiło sie wiecej dynamiki i dzwięk nabrał takiej no wiem jak to wyrazić słowami..... lekkości?. Łeb mnie napier****** od rana a mimo wszystko bardzo milo mi sie słuchało muzyki w aucie nawet troszke głosniej.

 

Nie wiem albo jest to subiektywne odczucie i jest lepiej albo mi sie wydaje. Dlatego ktos osłuchany by sie przydał.

Kwestia nie ze czegos brakuje tutaj albo tweetery zle ustawione, bardziej pod kątem która opcja (Balanced vs. Unbalanced) w odczuciu osoby słuchającej wypada lepiej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 11 miesięcy temu...

Gotham Gac-1 Ultra Pro

 

http://www.gotham.ch/en/index.php?section=docsys&cmd=23_details&id=251

 

Koło 8-9zl metr ale świetny kabelek :) Mam na nim podłączone piece od procka a wcześniej leciał od radia do pieca na TW. W tej cenie i nawet trochę wyższej nie ma co szukać lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo szukam oszczędności i raczkuję w temacie.

Kabelki umiem sobie polutować bądź poskręcać więc szukam kabelki na metry dobre końcówki. Temat o końcówkach już przeczytałem więc wiem co nie

Pewnie o tym że neutriki za 5zł im się urywają bo nie potrafią poprawnie ich zarobić. 

http://www.audiofan24.pl/galerie/n/neutrik-rean-352-bg_486.jpg <--- takie końcówki mam i jeszcze żadna się nie urwała.

Do tego mam prcaba MC305 na midbas, klotza my206 na wysokie i nie pamiętam ale chyba cordiala cmk222 na subie. Osobiście najlepszy dla mnie z tych wszystkich był klotz. Ale dwa wyżej wymienione również są niczego sobie biorąc pod uwagę że za 1m klotza(w PLN) masz 2m procaba :) Żaden z nich nie sieje i nie zbiera syfu. Tylko to są kable mikrofonowe ale to chyba nie przeszkadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Cober, myślę że Twoje rozwiązanie jest bardzo dobre lecz przekroczy mój budżet.

8zł za metr razy 5m x 5szt = 200zł za same kabelki plus 10wtyczek ~250zł plus kw.

 

Dawid  - te neutriki już mam w domowym użytkowaniu, są super i nawet mojej połówce się nie udało zepsuć (a ona ma dar do tego).

kabelek Klotza również w podobnej cenie jak gotham.

 

bury - raczej to zakupię, jak dla mnie amatora w zupełności wystarczy jak już zachoruję na cacy wtedy zainwestuje w jakieś porządniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bury - raczej to zakupię, jak dla mnie amatora w zupełności wystarczy jak już zachoruję na cacy wtedy zainwestuje w jakieś porządniejsze.

 

Rozchodzi się o te kabelki http://allegro.pl/hollywood-pro-625-przewody-kable-sygnalowe-rca-5m-i3100653230.html ?

hollywood-pro-625

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są takie hollywoody w jednym leonie tylko że pojedyncze nie potrójne i jak się przy radiu odepnie woofery to łapią niesamowite śmieci przy włączonych tweeterach i subwooferze. wszystko wskazuje na winę sygnałówek więc osobiście nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne u siebie w Leonie i mimo to że kawałek jest jeszcze zwinięty pod kanapą (bo jest za długi tymczasowo :P) to nigdy nie miałem z nim najmniejszego problemu. Czy odłączony któryś z wtyków jest czy cokolwiek a grzebałem trochę przy nich itp to złego słowa na nie nie powiem. No i w jednym kabelku masz full :) z mojej strony duży + dla nich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...