Skocz do zawartości

Dobranie zestawu odseparowanego i subwoofera


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym się przywitać na forum, gdyż jest to mój pierwszy post. Jak to zwykle bywa zgłaszam się z problemem :kwasny:

 

W samochodzie posiadam zainstalowany już CarPC (oparty na Atomie, wyswietlacz dotykowy etc) i miałem tam podłączony fabryczny sprzęt Mazdy (tj 2 głośniczki) przez najtańszy wzmak dwukanałowy jaki znalazłem (Voicrafta)... Jako, że był to zestaw testowy na początek (chciałem sprawdzić czy będzie działać komputer etc) to przychodzi czas na zrobienie jakiegoś w miarę sensownego sprzętu...

 

Zakupiłem promocyjnie wzmacniacz czterokanałowy Blaupunkt EMA 460.

Schemat podłączenia głośników

Możliwości zastosowania głośników

 

Chciałbym podłączyć do tego zestaw odseparowany z przodu oraz skrzynię z subwooferem.

 

Z tego co wyczytałem i za potwierdzeniem kolegi muszę poszukiwać zestawu o impedancji 2OHM oraz Sub 2x2OHM.

 

Bardzo bym prosił o zaproponowanie tego typu zestawu w sensownej cenie (tzn nie chcę płacić więcej niż 1000zł, a najlepiej koło 700-800 za całość).

Proszę o informację też czy jest potrzeba montowania kondensatorów etc??

 

Nadmieniam, że sprzęt ten jest instalowany tylko dla odsłuchu w samochodzie (może czasami otworzę bagażnik na jakimś spocie, imprezie etc) i nie będzie brać udziału w żadnych konkursach etc :kwasny:

 

Dziękuję z góry za pomoc i mam nadzieję, że nie złamałem żadnych regulaminów :padam:

 

Dodatkowo proszę o utwierdzenie mnie w prawidłowym podłączeniu całego sprzętu:

 

Komputer podłączony do zewnętrznej karty dzwiękowej (pod USB)...

 

Karta dzwiękowa jak wiadomo musi być podłączona do wzmacniacza:

http://www.multi-markt.pl/allegro/images/p...IVE_SB_51_3.jpg

 

Rear zostawiam wolny.

 

Wzmacniacz mam 4 kanałowy więc:

 

Ch1 Chinch do Left chinch z karty

Ch2 Chinch do Right chinch z karty

 

??Ch3 i Ch4 zmostkowane do Jacka Sub z karty??

 

Następnie będzie zestaw odseparowany na przód

Woofer i Tweeter pod jedną zwrotnicę

Woofer i Tweeter pod drugą zwrotnicę

 

Następnie zwrotnica pod CH1

Druga zwrotnica pod CH2

 

i Subwoofer zmostkować pod CH3 i CH4??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

po 1 system musisz mieć 4 Ohm a nie 2, po 2 sub musi być mały 150W max i najlepiej 4 ohmy a nie 2x2

po 2 800 zł na co? co rozumiesz przez "całość"

po 3 Jack'a z wyjścia cemtral/sub musisz rozgałęzić na oba wejścia wzmacniacza ch 3 i 4

 

to tak w skrócie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość to zestaw odseparowany (tweetery, woofery i zwrotki), oraz subwoofer.

Czyli np.

Zestaw Helix Dark Blue 62.1 ?? I jakiś sub do tego....

 

 

Napisze coś więcej to może łatwiej będzie mi doradzić...

 

Posiadam Mazde Mx3 i na codzień słucham Power Metalu (melodyjny wokal i dość szybka praca sekcji rytmicznej). W skład całego zestawu chciałbym żeby wchodziły:

- Zestaw odseparowany na przód

- Subwoofer w skrzyni

 

Całość będzie połączona pod CarPC.

Na "składzie" posiadam wspomniany wczesniej wzmacniacz czterokanałowy Blaupunkt EMS 460 oraz badziewnego dwukanałowego VoicCrafta. Najchętniej użyłbym w całej zabudowie tego Blaupunkta... Może użyć go do napędzania przodu?? A do Suba zakupić nowy?? Lub wziąć Sub aktywny?

Tak jak wspomniałem wcześniej chciałbym przeznaczyć na sprzęt około 1000zł (może być więcej o pare stówek lub mniej :rotfl: nie pogniewam się)... Na kable i wygłuszenie będzie osobny budżet...

Jeśli chodzi o CA to chciałbym ładnego czystego brzmienia... Nie nastawiam się na głośność i bicie rekordów dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo widze, że też korzystasz z Mazdaspeed :rotfl: Milo widziec znajome twarze ;P

 

Zarówno głośniki jak i wzmacniacz nie muszą być nowe (chociaż nie chciałbym jakichś skatowanych ;/)... Mimo wszystko jeśli ten wzmacniacz nadaje się do czegokolwiek (choćby napędzenia pół głośnika) to chciałbym też go wykorzystać :hyhy: Bo po co ma się kurzyć?? :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ache to jaki zestaw polecasz??

 

Tak jak mówiłem z tym budżetem to jest sprawa dość umowna...

Jestem w stanie wydać i 5tyś na sprzęt tylko według mnie to się mija z celem...

Bo mimo, ze może i słon mi nie nadepnal na ucho to jednak audiofilem nie jestem (potrafie rozroznic po sluchu mp3 od Wava ;D)... A nie bede tez startowal w żadnych zawodach etc :)

Sądzę, że za te pieniądze tj. koło 1tyś zł +/- ileś stów można kupić coś sensownego, co będzie wystarczające dla zwykłego słuchacza (oczywiscie po wytłumieniu drzwi, bagażnika etc)...

 

 

Ogólnie rzecz biorąc Mazda jest dość mocno doinwestowana... Wsadzony jest już CarPC, pomalowane felgi, w środku zmienione fotele na przedliftowe, właśnie są u tapicera i są obijane skóry, tak samo podsufitka... Plastiki pomalowane w biel, a w kwietniu przyjezdzaja do mnie oryginalne dokładki od Eunosa Presso (Mazda MX3 na japonski rynek) oraz niklowane progi etc... Całość wykonana według własnego pomysłu i większość rzeczy własnoręcznie (tylko fotele oddałem :hyhy:)... Tak samo z zabudową bagażnika chce ja wykonac sam :D na zasadzie podwyzszonej podłogi gdzie schowane byłby komputer i wzmacniacz :) Ale to nie miejsce na to raczej :)

 

Ogólnie zależy mi na rozpoczęciu budowy i kompletowaniu sprzętu gdyż do maja chce skonczyc cały projekt :D Wtedy prawdopodobnie będzie wstawiany mocniejszy silnik :D i zacznie się tuning mechaniczny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zderzaki zmienione i felg teraz bede jakichs JDMowych 17" szukal, ale nie rozwijajmy tutaj tego tematu, bo zaraz wpadnie ktorys z Prezesow i pozamiata :) W Mxie na szczescie nie ma duzych ograniczen co do glebokosci glosnika.. Ja bym szukal jakiegos Morela Tempo.. Bardzo uniwersalny zestaw i nie potrzebuje mocnego pieca.. Przy dobrych wiatrach w 650 pln z piecem bys sie zmiescil.. Masz mozliwosc pociecia pasma osobno dla tweetera i woofera ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po uzgodnieniach z Ache doszlismy ( w sumie to on zaproponowal, a ja sie zgodzilem ;P) do takiego zestawu :

 

Wzmacniacz: INFINITY KAPPA 54A

Zestaw: Helix Dark Blue 62.1 (tutaj Ache mial opory ;P)

Sub: PHASE LINEAR THRILLER 2500 lub ROCKFORD FOSGATE PUNCH P1S48

 

Co o tym sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam vibe :rotfl:, a do tego mozesz np. kupic quadrala traffic krypton ze znanego serwisu aukcyjnego ma okolo 2 x 110rms... u mnie takie polaczenie sie sprawdzalo, od razu mowie ze to nie moj quadral jest wystawiony : ). I na pewno zamkniesz sie w 500 zl, a jak dobrze ponegocjujesz to i ponizej 450 zl

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...