Skocz do zawartości

Dobranie zestawu odseparowanego i subwoofera


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wygląda solidnie :] , ale nie ma go w sklepach :) cena tez pewnie kolo 1000 zł na 2 takie 2000 :D

 

[ Dodano: 2010-03-14, 11:32 ]

Hmmm, na papierach ma niską skuteczność, czy taki w Br tez zrobi robote i bedzie potrafić fajnie miękko schodzić ?

 

 

Papiery nie grają a a z cena to przesada , mnie dwa jeden nowka drugi uzywka razem na allegro kosztowaly 900zł

 

 

Wracajac do kwesti Vibe pod piecykiem 50wat , to sluchalem ale nie pod 50watami tylko pod 35wat i 85wat i na probe chwile pograly pod ponad 200watami , ze pod 35watami z alpiny graly poprawnie to jasne ale przester pojawial sie dosc szybko gdy dostaly 200wat zaczely pompowac poteznie powietrze orzywily sie i oczywiscie bylo sporo glosniej

 

 

Co do subow jakich ten wzmak nie pociagnie to nie mam zamiaru sie rozwodzic bo kazdy z was stara sie miec odpowiedni zapas mocy jak i jakosci na subie a ten wzmak tego nie da , jest malo przyszlosciowy dlatego uwazam go za zły wybor , mocniejszego suba niz 120-140 wat bym nie podlanczal pod niego , chyba ze sie muyle i jest to konkret piec i nie ma nic wspolnego z podobnymi rocznikowo produktami JBL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do subow jakich ten wzmak nie pociagnie to nie mam zamiaru sie rozwodzic bo kazdy z was stara sie miec odpowiedni zapas mocy jak i jakosci na subie a ten wzmak tego nie da , jest malo przyszlosciowy dlatego uwazam go za zły wybor , mocniejszego suba niz 120-140 wat bym nie podlanczal pod niego , chyba ze sie muyle i jest to konkret piec i nie ma nic wspolnego z podobnymi rocznikowo produktami JBL

JBL'e z serii Power i Decade z tych lat to nie jest wcale taki zły sprzęt. Dopiero później koncern Harman Kardon poszedł na masówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanders156 napisał/a:

Co do subow jakich ten wzmak nie pociagnie to nie mam zamiaru sie rozwodzic bo kazdy z was stara sie miec odpowiedni zapas mocy jak i jakosci na subie a ten wzmak tego nie da , jest malo przyszlosciowy dlatego uwazam go za zły wybor , mocniejszego suba niz 120-140 wat bym nie podlanczal pod niego , chyba ze sie muyle i jest to konkret piec i nie ma nic wspolnego z podobnymi rocznikowo produktami JBL

 

JBL'e z serii Power i Decade z tych lat to nie jest wcale taki zły sprzęt. Dopiero później koncern Harman Kardon poszedł na masówkę.

 

 

No ok skoro tak to zwracam honor , ale nadal mysle ze jak juz kupowac wzmaka to mozna go bylo troche lepiej dopasowac mocowo , sam sie przekonalem nie jedno krotnie ze moc to nie najwazniejszy wyzncznik jest jest istotny , zakochalem soe w starych alpine ale jednak jezeli sie oczekuje tego zeby troche nogawki polataly to trzeba w przod wpompowac sporo mocy , moj przod dostaje 80wat i mimo ze gra zadowalajaco to jak dostal 200wat to grl lepiej :) I w gruncie chodzi mi tylko o to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie o jakosc chodzi :) Wiec wzmak z tego co gadalem z Ache i innymi milymi osobami na tym forum wlasnie pod to byl wybierany... Sprzet raczej (z naciskiem na nie) nie bedzie juz rozbudowywany... Bo nie mam takiej potrzeby :) Na forum zapisalem sie wlasnie w celu pomocy w wybraniu sprzetu ladnie grajacego, ktorego nie bede musial ruszac bo cos mi trzeszczy

 

Pozdr... I jeszcze raz dzieki dla Ache i innych osob, ktore sie wypowiadaly w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tyle dostały, to nie zdążyłyby zacharczeć, od razu by się spaliły.

Te tweetery nie mają więcej jak 4W RMS

_________________

 

No dobra w pasmie jakim graja dostaja moze tyle, jak to normalnie podlaczone tweetery :)

Proponowałbym przejrzeć noty jakiś tweeterów. Chociażby tonsilowskich i zwrócić uwagę na parametr "moc za/przed zwrotnicą". Żadna z tonsilowych kopułek nie ma więcej jak 3W RMS przed zwrotnicą. Za odpowiednią zwrotnicą, mamy moc zestawu z jaką może ten głośnik pracować(np. 80W). Podobnie jest w przypadku większości tweeterów(wyjątkiem są drivery estradowe). Nie da się wycisnąć większej mocy z cewki nawijanej drutem o grubości włosa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...