Skocz do zawartości

Wybór radioodtwarzacza.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po chybionym zakupie JVC Avx-2 zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze radioodtwarzacza. Radio powinno spełniać kilka ważnych dla mnie funkcji:

 

1) Klasa Hi-End

2) 2 wyjścia RCA na wzmacniacz

3) 1 wyjście RCA na subwoofer

4) Sterowanie subwooferem

5) Rozmiar 1DIN

6) Podświetlenie czerwone/bursztynowe, białe lub niebieskie

7) MP3 nie konieczne

8) Nowe lub używane

 

Budżet? +/- 1500zł

 

Proszę o jakąś pomoc bo sam nie jestem w stanie dobrać nic sensownego. Udupiłem kilka stówek w to zasrane JVC i głęboko tego żałuję :(:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1) Klasa Hi-End

2) 2 wyjścia RCA na wzmacniacz

3) 1 wyjście RCA na subwoofer

4) Sterowanie subwooferem

5) Rozmiar 1DIN

6) Podświetlenie czerwone/bursztynowe, białe lub niebieskie

7) MP3 nie konieczne

8) Nowe lub używane

Ascetyczny "hi-end" czy na ...wypasie (zwrotki,czasówki etc. )?

 

Hmmm...co jest "nie tak" z JVC mnie również nie "podszedł" trwało zaledwie 2 czy 3 tygodnie nim doszło do mnie , że to...nie gra :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja...przeciwstawię temu Nakamicha :hyhy: CD400 jest:

Brzydszy :hyhy: , mniej skomplikowany w obsłudze :hyhy: , ma wszystko co chcesz ( nawet kolorki :rotfl: ) i...również gra.

 

P.S. Niestety ale regulację suba ma tylko ...Level :kwasny: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to co ja mam? ma sporo ustawień dźwięku wpływających na odwzorowanie sceny, np. czasówki (wiadomo podstawa), regulacja każdego głośnika osobno (!), ustawienia cięć górnych i dolnych, faza (normalna i odwrócona), korektor 3 wybranych przez Ciebie "miejsc" osobnych dla lewych i prawych kanałów. Jakbyś kiedyś był w moich stronach to zapraszam, dam Ci podłączyć pod Twoj sprzęt- zobaczysz jak by grało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że nie można z tych 3 wyłonić jednoznacznego faworyta.

 

7998R i 958r to radia z procesorem, mają m.in. czasówki, zwrotnicę aktywną 2way(2way + sub), ale prezentują różny profil brzmienia i jednoznacznie nie da się powiedzieć, które jest lepsze.

 

Naka nie ma procka i żadnych rozbudowanych ustawień, ale nadrabia dźwiękiem.

Najlepsze rozwiązanie to podłączyć radio u siebie i posłuchać. Lepszego rozwiązania nie znam.

 

Niestety ale regulację suba ma tylko ...Level

Po kij coś więcej? Są inne radia dla tych co lubią se po MENU polatać jak stoją w korku ... a inni po prostu w tym czasie słuchają muzyki :kwasny:

Czyli mam rozumieć, że ty zaliczasz się do tych pierwszych? :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to co ja mam? ma sporo ustawień dźwięku wpływających na odwzorowanie sceny, np. czasówki (wiadomo podstawa)......

 

można prosić o rozwinięcie..... dlaczego czasówki to podstawa? Nie miałem tego w poprzednim radiu, nie mam w obecnym i jakoś wcale mnie do nich nie ciągnie......... nie przecze ze to cos złego ale zeby od razu że to podstawa :kwasny: ? Tzn. ze radia bez czasówek są beeeeee i nie grają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee nie chodziło mi o to :kwasny: bo zaraz dojdziemy do niepotrzebnej dyskusji o tym co lepsze- pasywka czy aktywka itd... Czasówki to świetne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli chodzi o scene (szerokość i środek). Sam balans mimo wszystko bardzo ścisza lewą stronę i nie zawsze wtedy wychodzi ładna scena- przynajmniej u mnie. Być może to tylko kwestia zabawy z kątami tweetera.. Tak czy inaczej czasówka pomaga oderwać dźwięk od głośnika. Nie twierdze, ze jest to lepsze rozwiązanie... Mi pomogło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie wiadomo o reszcie setupu jak dość wzmaków to te dwa kombajny (czasowstrzymywacze :kwasny: ) jak czyste pasive to Naka .

 

P.S. jeżeli chodzi o klocki w miarę "świeże" bo jak jest ostrzejsze szukanie smaczków to można w lepszych poprzebierać :hyhy: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...