Skocz do zawartości

Wybór radioodtwarzacza.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszlo sie pasc JVC KD-SH9104 z tego co mi sie w nim podobalo to wyswietlacz i pelna automatyka windy panela podczas grania, czyli ustawianie kata i takie bajery nasluch to niestety na standardach w BMW e38 to zaden nasluch wiec naprawde niewiem czym sie kierowac. Niemialem jeszcze stycznosci z high-end CA w moim wykonaniu. Mam tylko 2x lanzar max 12 na lanzarze Vibe 432 "1200W" plus kondensator lanzara 2f reszta standardy w 4 drzwiach.

 

Wy tu jestescie expertami ja dopiero zaczynam :P

 

Alpine CDA-7998R ale nowego to chyba juz niema w tej cenie :P

 

[ Dodano: 2010-03-26, 18:31 ]

Sry edycja juz niedziala niestety, a chcialem dodac ze poza tym co wymienilem JVC mial osobne wyjscie RCA na suba i dosc dobra kontrole nad nim, tzn przyciszanie i chyba 3 zakresy czestotliwosci. reszta to chyba tylko bajerki ulatwiajace obsluge ale tez byly fajne :P

 

Najlepiej to by bylo jakbyscie podali swoje typy do 1300zł o uzywanych raczej niema mowy bo mam pecha zazwyczaj do takich spraw :P a ja bym sobie postudiowal jakies opinie, opcje itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No spoko ale jednak 9887r nowy jest kilka setek wiecej niz mam przeznaczone na radio :kwasny:.

 

Clarion DXZ858RMP

Clarion DXZ788RUSB

PIONEER DEH-P8100BT

ALPINE CDA-9886R

 

i takie cos jak JVC KD-AVX44 czytalem ze niby pieniadze wyrzucone w bloto.

 

Sa jakies inne jeszcze opcje godne uwagi ?

 

I ze tak spytam jako laik, z procesorem lub bez jest to wielka roznica na niewypasionym sprzecie CA ? Czy aby wykorzystac juz procesor w jednostce centralnej trzeba miec kilka tys wlozonych w dobre naglosnienie sceny w samochodzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam taki sklep typowo CA w Opolu gdzie juz troche gratow kupilem a dzisiaj zadzwonilem czy maja cos godnego uwagi i powiedzial mi ze jak dzisiaj sie zdecyduje to mi go zalatwi za 1399zł bo oni robia jakies bardzo duze zamowienie i dostaja fajne znizki.

 

niewiem czy mozna nazwy sklepow tutaj podawac wiec narazie nie ryzykuje :hyhy:

 

A gwarancja tak wszystko w tym sklepie do zalatwienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co najwyzej to bede mogl sprawdzic czy dzialaja wszystkie opcje bo jezdze na standardach w drzwiach przod i tyl BMW e38 98 rok. Kombinuje wlasnie cos z boczkami zrobic zeby jakis zestawik wstawic inaczej odsluchu niebedzie chyba wogole na tych plastikowych pudelkach co mam w drzwiach :( A jak sie dopytywalem zadne chyba 13tki w miejscach standardowych niezagraja tak dobrze jakbym tego chcial. Wiec bede musial pewnie tak jak Jarecki wykombinowac jakies dorabiane panele na MDFie pod standardami w miescu gdzie aktualnie sa schowki, ale niemam pojecia jak sie do tego zabrac bo z tego co widzialem to juz zabawa w zywicy jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co najwyzej to bede mogl sprawdzic czy dzialaja wszystkie opcje bo jezdze na standardach w drzwiach przod i tyl BMW e38 98 rok. Kombinuje wlasnie cos z boczkami zrobic zeby jakis zestawik wstawic inaczej odsluchu niebedzie chyba wogole na tych plastikowych pudelkach co mam w drzwiach A jak sie dopytywalem zadne chyba 13tki w miejscach standardowych niezagraja tak dobrze jakbym tego chcial. Wiec bede musial pewnie tak jak Jarecki wykombinowac jakies dorabiane panele na MDFie pod standardami w miescu gdzie aktualnie sa schowki, ale niemam pojecia jak sie do tego zabrac bo z tego co widzialem to juz zabawa w zywicy jest.

Wpadnij w weekend do raciborza, u kumpla trochę poprawiliśmy przód. Szału nie robi, ale jest sporo na plus i co najważniejsze, wygląda wszystko na serię :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie tel od goscia ze sklepu ze radio jest wycieczka warta 1400zł i mam radio w domu. Podlaczone jak narazie pod standardy i syba w bagazniku i jak narazie moge powiedziec ze radyjko wypasione :rotfl: Ktos naprawde osluchany musialby je ocenic ale jak dlamnie opcja z automatycznym trojeniem to jest kosmos bardzo ladnie wyciagnelo nawet dobry dzwiek z tego co tam mam. Czasowki, odciecia normalnie sam bym napewno do tego dochodzil po wielotygodniowych dyskusjach na forum a tu 6min auto testowania i zrobione :hyhy:

 

Jesli ktos jest zainteresowany tym Pioneerem to moge dac namiary na sklep gwarancja dystrybutora na cala polske. Z tego co mi powiedzieli to chyba jeszcze 2 ostatnie im zostaly w takiej cenie czyli 1399zł.

 

To teraz chyba bede planowal zakupic cos w miejsca standardowe jakies dwa zestawy na przednie i tylne drzwi, moze zagra to lepiej jak to co mam teraz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie tel od goscia ze sklepu ze radio jest wycieczka warta 1400zł i mam radio w domu. Podlaczone jak narazie pod standardy i syba w bagazniku i jak narazie moge powiedziec ze radyjko wypasione :serce: Ktos naprawde osluchany musialby je ocenic ale jak dlamnie opcja z automatycznym trojeniem to jest kosmos bardzo ladnie wyciagnelo nawet dobry dzwiek z tego co tam mam. Czasowki, odciecia normalnie sam bym napewno do tego dochodzil po wielotygodniowych dyskusjach na forum a tu 6min auto testowania i zrobione :serce:

 

Jesli ktos jest zainteresowany tym Pioneerem to moge dac namiary na sklep gwarancja dystrybutora na cala polske. Z tego co mi powiedzieli to chyba jeszcze 2 ostatnie im zostaly w takiej cenie czyli 1399zł.

 

To teraz chyba bede planowal zakupic cos w miejsca standardowe jakies dwa zestawy na przednie i tylne drzwi, moze zagra to lepiej jak to co mam teraz :serce:

 

czyli użyłes tej opcji z mikrofonem

 

naprawde cena za to nowe radyjko to szok

 

Gratuluje zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak opcja z mikrofonem dla takiego laika jak ja jest naprawde dobrym rozwiazaniem nie jeden wprawny sluchacz pewnie by cos poprawil ale jak dlamnie to i tak jestem w szoku ze te moje Lanzary tak czysto zaczely grac :serce:

 

No ale graly czysto az do dzisiaj gdzie po okolu kilku meisiacach jazdy bez skrzyni dzisiaj wszystko podlaczylem porobilem testy radio sie ustawilo ale jak wyjechalem z garazy po okolu moze 1km wylaczyl sie wzmacniacz zgasilem radio wlaczylem i to samo chwile pogralo i znowu lipa. Sprawdzilem wszystko przewody zasilajace sygnalowe wszystko gra zadnych luzow odkrecilem wzmacniacz rozkrecilem i widze chyba dwa rezystorki w okolicy zasilania spalone R540 i R535 niewidac na nich paseczkow zadnych praktycznie a caly srodek maja tak brazowy jakby skopcony.

 

I teraz moje pytanie jest takie czy to sie moze stac znowu i w jakich okolicznoscia bo tak wozic go do naprawy co tydzien to troche meczace bedzie:) Wolal bym przyczyne usunac zamiast bawic sie wymiane ciagle i tych samych czesci. Wzmacniacz mialem juz raz w naprawie i sa tam jakies stare okopcenia. Ale porobie jakies foty tych miejsc co mnie niepokoja i zamieszcze na forum moze cos doradzicie :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze nie rozgryzlem tego radia

co pojade z intrukcja a mam intrukcje w j.polskim :-) nie moge dojsc ze wszystkim do ladu

 

np ostatnio odkrylem ze w tym pionku przynajmniej ja nie moge wylaczyc filtra HPF na zestaw przedni

co bym nie zrobil to moge go ustawic od 50-200Hz ale za cholere nie moge go wylaczyc

 

moze wiesz jak to zrobic

w instrukcji pisze jak go ustawic ale nie jak wlaczac i wylaczac

wchodze na ten filtr przyciskiem audio i juz jest ustawiony na jakas tam wartosc ale jak zrobic OFF

 

i nie bardzo wiem czemu sluzy opcja BBE jak ja mam wlaczona to sub chce rozwalic bude i nie wiem czy to jakies podbicie sztuczne czy dac to na ON czy na OFF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem Panowie co Wy widzicie w tej jednostce takie super-hiper-zajebistego :serce:

Jak dla mnie, to sporo przereklamowana jednostka, fakt fajny grajek, ładny wygląd, trochę bajerów, ale co z tego.

Wg mnie to radio najbardziej nadaję się do klocków nie tyle z półki hi-end, bo to w ogóle pojęcie względne, ale głównie pod systemy nastawione głównie na robienie zadymy w aucie.

Sporo bassu, sporo dynamiki, góra jak dla mnie żadna, zero z jakości.

Do "łojenia" to radio jak najbardziej ok.

Co do zaliczenia go na półkę hi-end, to raczej nie bardzo, no może poza ceną :serce:

W tej kasie naprawdę można wyrwać dużo lepszego grajka, używanego, a i na pewno Alpine CDA9887R z nówek, prezentuję się godniej niż ten Pionek.

Także jeżeli chcemy bawić się w coś naprawdę jakościowego, czystego brzmieniowego i konkretnie dobranego pod własne klocki, to skupmy się na modelach Nakamichi CD 400 lub CD 500, Denonach DCT, starych Phillipsach, na Sony C90R, Alpine CDA7990 lub 7998R, Clarionie 958 i starszych jednostkach tego producenta w wersjach CD :serce:

Ot to takie moje skromne zdanie, jak uzupełnienie tego tematu :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz mam zupelnie odmienne zdanie

to radio dostalo nagrode EISA i chyba nie tylko za bajery ale pamietam jak czytalem ze

takze za rozwiazania z modelu ODR

 

zreszta mi jego dzwiek odpowiada bardzo i nie bardzo mam zamiar Cie do niego przekonywac

 

dodam ze ja za to radio dalem 2000zł z gwarancja pl i nie zaluje tego zakupu a w tej cenie moglem spokojnie kupic wiekszosc wymienionych przez ciebie modeli - choc fakt ze znaczna czesc to uzywane

a jednak nie kupilem

 

Świadomie wybralem 88RS II i nadal twierdze ze teraz w cenach nowych radyjek do 1700zł nie ma ono konkurenta ale to tylko moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz mam zupelnie odmienne zdanie

 

Masz do tego prawo :serce:

 

to radio dostalo nagrode EISA i chyba nie tylko za bajery ale pamietam jak czytalem ze

takze za rozwiazania z modelu ODR

 

Wiem, że dostało taką nagrodę, ale widocznie wtedy nie było lepszych i ciekawszych propozycji na rynku.

Poza tym nagroda, nagrodzie nie równa.

Patrz choćby Alpine CDA9835R i porównaj do swojego Pionka :wstyd:

 

dodam ze ja za to radio dalem 2000zł z gwarancja pl i nie zaluje tego zakupu a w tej cenie moglem spokojnie kupic wiekszosc wymienionych przez ciebie modeli - choc fakt ze znaczna czesc to uzywane

a jednak nie kupilem

 

Ojj, zdziwiłbyś się gdybyś posłuchał dwóch oldów: Denona i Phillipsa, kupionych za 100 zł., a bijących tego Twojego grajka na łeb i szyję :serce:

Mnie szczena opadła jak usłyszałem co te jednostki potrafią i uwierz mi, nie dałbym za tego Pionka złamanego grosza, nie mówiąc już o 2 tys. zł. :wstyd:

Też zmieniłbyś zdanie gdybyś miał możliwość posłuchania obu grajków.

A tak na marginesie, to pisałem, że ten Pioneer jest odpowiedni do odpowiedniego doboru klocków.

Nie wiem co tam gra u Ciebie, dlatego nic więcej powiedzieć na ten temat nie mogę :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załamać ludzi chcesz? :hyhy: Jak coś za 150 zł może grać lepiej od pajoniera za 2 tysie z procesorami czasówkami itd.

 

P.S. DOBRZE garącego "olda" nikt nie odda za 100 zł :hyhy: jakbyś wiedział gdzie ...to bierę po sztuce z wymienionych za stówkę wszystkie :rotfl: od Denona po Philipsa :rotfl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załamać ludzi chcesz? :hyhy: Jak coś za 150 zł może grać lepiej od pajoniera za 2 tysie z procesorami czasówkami itd.

 

P.S. DOBRZE garącego "olda" nikt nie odda za 100 zł :hyhy: jakbyś wiedział gdzie ...to bierę po sztuce z wymienionych za stówkę wszystkie :rotfl: od Denona po Philipsa :rotfl: .

 

 

Pytaj cursora, on się bawi w łapanie okazji po 100-150 zł. za jednostki-oldy :hyhy::(

Bo w końcu to on udostępnił mi oba do odsłuchu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kontynuując dalej temat proszę o opinie n.t poniższych radioodtwarzaczy:

SONY CDX-GT929

SONY CDX-GT730UI

Sony CDX GT930UI

SONY MEX-BT5100

I na doczepkę bo też jest w podobnej cenie: BLAUPUNKT ROME EUROPA NAV56E

 

Proszę też o wyjaśnienie na co oznacza że radio posiada przetwornik 24bit a inne 1bit. Które jest lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...