Skocz do zawartości

szerszen i jego ibi 6L


szerszen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam :)

teraz moze ja przedstawie swoj projekcik :)

jestem posiadaczem Seata Ibizy 6L.wiec od poczatku...jako jednostke sterujaca wybralem kenwooda kdc w8531.jestem z niego bardzo zadowolony...bardzo naturalna jest barwa dzwieku...jako zestaw odseperowany pokusily mnie rainbowy SLC kick basowe...dlaczego wybralem ten zestaw? dlatego ze szukalem cos do 600zl...myslalem nad morelami albo rainbowami sax...okazyjnie sie trafily nowki SLC przywiezione zagranicy i gosciu mi je sprzedal o wiele taniej niz ''chodza''po sklepach...naped do zestawu przedniego sluzy mi RF p4002...RF w polaczeniu z SLC daje niesamowite wyniki...fajny kick( w koncu wersja kick basowa :) ),jak trzeba rzuci miesem...gora z SLC jest ostra...chociaz jest jednostka (lagodna na gorze) to i tak ostrzy...zwroki umiescilem w dostepnym miejscu...drzwi czesciowo wygluszone dlaczego czesciowo?? bo ibi posiada juz zamknieta komore w postaci blachy...wiec wystarczyla warstwa stp na ta blache i jest git :) jeszcze musze uzupelnic jakas pianke pod tapicerke...wszystko chcialem zostawic w fabrycznych miejscach...wysokotonowki sa lekko skierowane na kierowce...udalo sie pod maskownica to zrobic :) wracajac do RF...kupilem go bez jednej blachy/maskownicy...wiec ja dorobilem uwaga z czego...blachy od placka :) ksztalt zrobilem i teraz planuje owinac/nalepic jakas tasma chromowa albo carbonem...dobry pomysl??moc na papierze RF to 2x100wat rms oraz 400rms@4ohm... w rzeczywistoci moc wynosci 2x120wat rms oraz powyzej 480wat rms...narazie stracza to rainbowom ale widac ze chca jeszcze :) co do tylu...zakupilem suba SoundStream RW 12''....bude jaka dostal ma pojemnosc 70L netto@36HZ :) bardzo ladnie schodzi,nie jest mulowaty...najpierw jako naped sluzyl mu SLA 1500...wiec nie popisal sie swoimi wyczynami...po krotkim czasie dostal nowy naped...Ground Zero 2350x...ok 1000wat rms@2ohm...klasa A/B...odrazu przetwornik zaczal inaczej grac :D jestem z niego bardzo zadowolony...jak i z SS tak i z GZ...bardzo ladnie mieli a jak trzeba to bardzo ladnie zagra kable to spawara 50mm2 pozniej rozdzielone jest na rozetkach po 20mm2...co do poprawki?? czekaja mnie kable rca...troszke na przednim zestawie lapie zaklocenia w postaci szumu...to mnie lekko denerwuje wiec musze zmienic na jakies porzadne :D eee... to chyba wszystko.prace wykonalem wlasnorecznie i jestem bardzo zadowolony z tego co zrobilem...z drzwiami pomogl mi sajgon :wstyd: na zdjeciach jest lekki syf ale dzisiaj albo jutro przejade wszystko odkurzaczem :D

 

 

pozdrawiam.

post-2041-1267867926.jpg

post-1-1267867926.jpg

post-1-1267867927.jpg

post-1-1267867928.jpg

post-1-1267867929.jpg

post-1-1267867930.jpg

post-1-1267867931.jpg

post-1-1267867932.jpg

post-1-1267867933.jpg

post-1-1267867934.jpg

post-1-1267867935.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 298
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam.

 

szerszen, ogolnie bardzo fajnie zrobione, bez zadnych tam wodotrysków, pochowane wszytsko pieknie ładnie (zestaw przedni) :) Co do tej blachy z placka, hehe dobry pomysl masz na ten carbon :) Co do instalacji.. Sprawdzałeś czy masz jakieś spadki napięcia ? A szum może być 'wywoływany' przez radyjko, albo jak piszesz RCA.

 

massiv88, gust każdy ma swój :):)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

massiv88, co do zwrotek to powiem Ci zeby je zobaczyc to trzeba sie schylic dosc mocno :) praktycznie nikt tego nie widzi :)sajgon moze potwierdzic :)

ruSki :), spadki jak wszedzie sa :/ czeka mnie wymiana kabla aku->alternator i wtedy moze bedzie git...myslalem tez o jakims malym kondesatorku zeby ustabilizowal napiecie...napiecie ''skacze'' do 13.6- 13.4V...przy czarnych nutach...wolalbym dac aku zelowke ale kurcze altek mi tego nie wytrzymie

 

[ Dodano: 2010-03-06, 14:07 ]

sanders156, pisalem ze odkurze dzis lub jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem tez o jakims malym kondesatorku zeby ustabilizowal napiecie...

 

mowiles ze zel zakupimy do mnie i do Ciebie :)

 

massiv88, zwrotek faktycznie nie widac :)

 

szerszen, posprzatac faktycznie by sie przydalo :)

teraz trza sie u mnie wziasc do roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko posprzatam bo mnie tez ten ''chlew'' przeraza :)sajgon, mowilem Ci ze altek mi tego nie wytrzymie :)

jak z jakością dźwięku ogólnie ?

przyjedz,posluchaj,ocen :) mi generalnie sie bardzo podoba...mojej instalki tylko narazie sajgon, sluchal i jeszcze tak na szybko...

 

[ Dodano: 2010-03-07, 12:45 ]

moj subek

post-2041-1267892119.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tam w zasadzie nie ma co robić, bo drzwi w pełni zabudowane, trzeba tylko dociąż pierścień-dystans pod woofer, przykręcić zwrotkę do blachy, podłączyć kable i gra dobrze, nawet bez wyklejania matami.

Jedyne, co trzeba zrobić, to wykleić boczek tapicerski, nawet bardziej wskazane niż samą blachę, bo trzeszczy okropnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, co trzeba zrobić, to wykleić boczek tapicerski, nawet bardziej wskazane niż samą blachę, bo trzeszczy okropnie.

wiem i dlatego chce zamowowic pianke i uzupelnic to...ale ja tego trzeszczenia nie slysze bo sub gra i w zasadzie jest bardzo glosno w aucie :/:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje ucho trochę tweteery klują po uszach, powinieneś pomyśleć nad zmianą piecyka na przód

 

No nie moge... wszyskie kobiety tak maja??? Chocbys tweeter na -12dB dal to i tak bedzie zle :/

 

y lepiej zbieraj na ślub a nie na sprzęt

 

Zmowily sie.. normalnie braterstwo jajnikow ... :)

 

Przepraszam za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...