Skocz do zawartości

Mercedes W124


Mehow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 201
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ha! Już znam tajemny plan! Na otworze zostanie rozpostarta skóra z zadka pawiana a na skrzyneczce z MDF będzie siedział szaman z Kamerunu który będzie bębnił w rytm Moloko! :zdziwko:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem nowe autko i tym samym wielką motywacje do nowego projektu. Mowa o starym poczciwym W124. Dużo na naszych ulicach tego jeszcze jeżdzi ale egzemplarz, który fartem udało mi sie nabyć wyróżnia się z tłumu stanem; 88rok, fabryczny lakier na kazdym elemencie i środek w stanie zadbanego 5cio latka. Uwielbiam ten klimat 80tych lat :)

 

Kilka słów o planowanym systemie; 3 way na RS801+P203+RS806, tw/średniak cięte pasywnie, wf aktywnie, jednostka P9+DEQ9. Przód pędzony P400 i 1xP10 w BR pędzony P200.

 

Na pierwszy strzał poszły panele. Na szrocie zakupiłem sobie drzwi coby ułatwić sobie pracę:

 

 

 

 

 

Przy autku dłubię sobie w wolnych chwilach, o postępach będę informować.

 

 

odgrażałeś sie i widze jest baleron ... :) i do tego w męskim silniku

 

Pozdrawiam i wygodnego baleronowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pierwszy zonk zaliczony. Odpaliłem to ustrojstwo 2 dni temu i... no jest niedosyt. To nie jest to czego oczekiwałem.

Pomysł z pozoru wydawał się trafny a w praktyce sie nie sprawdziło. Jak juz to miałem w aucie to zacząłem kombinować... odwróciłem głośnikiem do przodu i to już było bardzo ok. No ale totalna pomyłka wizualna w tym momencie.

Więc ufol idzie na odstawke w kąt jako eksponat. Już pomijam fakt oświecenia w chwili montazu tego czegos ze pozbyłem się totalnie wszystkich schowków, a jednak papierosy gdzies muszą leżec pod ręką :)

 

http://audiomanufaktura.pl/_pictures/0001400/0001204.jpg

 

No i teraz zaczęło się testowanie. Jakie będzie "the end" w kwestii basu to sie jeszcze okaże.

Wczoraj wrzuciłem 38WX w BR, podpiąłem pod 700rmsu... no i ten daje rade.

Przy czym... merc, jeśli chodzi o sedany 123, 124, 126, wcale nie jest taki szczelny jakby się wydawało. Pamiętam ze w beczce (W123) jeżdziłem z MDS10 w BR i nie było zadnego problemu z basem z kufra.

 

WX robi robote konkretną, emocje przezyte podczas odsłuchu bezcenne... ale to bydle potrzebuje 80L netto a kufer musi zostać pusty.

No nic będziem myśleć :)

 

Wypraszam sobie krytykę pod adresem wyglądu kufra na tą chwile... tak to wygląda podczas testowania/wertowania subów :)

 

http://audiomanufaktura.pl/_pictures/0001400/0001205.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pierwszy zonk zaliczony. Odpaliłem to ustrojstwo 2 dni temu i... no jest niedosyt. To nie jest to czego oczekiwałem.

Czego konkretnie brakowało :hyhy: może zamiana głośnika na inny pomoże :zalamany: Bo ogólnie to szkoda tego pomysłu :)

 

kufer musi zostać pusty.

No nic będziem myśleć

Daj coś konkretnego w półkę w końcu (gdzieś mi się obiło o uszy) ten projekt to i tak "wieś tańczy i śpiewa" :):rotfl::hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sięten hifonics z serii X sprawuje ?

 

Wiesz co, powiedziałbym ze przeciętnie, ale radzi sobie z tym focalem bdb.

Najlepsze co sie przewinęło przez moje uszy jesli chodzi o prowadzenie bassu to Brax 2000.2 GE i do tego się odnoszę pisząc "przeciętnie".

 

 

No i pierwszy zonk zaliczony. Odpaliłem to ustrojstwo 2 dni temu i... no jest niedosyt. To nie jest to czego oczekiwałem.

Czego konkretnie brakowało :?: może zamiana głośnika na inny pomoże :hyhy: Bo ogólnie to szkoda tego pomysłu :)

 

Miałem w tym P10, Rainbow Hammera i JLa 10W0. Z kazdym to samo. Bas nijak nie chciał się zgrac z przodem. W chwili kiedy dołączałem suba scena siadała i stała sie rozmazana- bardzo dziwne wrazenie. Manewrowałem opżznieniami w zakresie od 0 do 200cm ale to na niewiele sie zdawało.

No i ogólny właściwie totalny brak dołu. Po dołączeniu suba jedyne co dało się zauważyć to to ze był bardziej tłusty.

 

Nie wiem, nie potrafię tego wytłumaczyc bo najwyrazniej jeszcze jestem za głupi na to.

 

kufer musi zostać pusty.

No nic będziem myśleć

Daj coś konkretnego w półkę w końcu (gdzieś mi się obiło o uszy) ten projekt to i tak "wieś tańczy i śpiewa" :):rotfl::rotfl:

 

Tak, myślę ze na półce sie skonczy i jednak dalej bede próbował brnąć w BR po doświadczeniu z Focalem. Tak czy siak kilka wersji mozecie się jeszcze spodziewać.

 

Tobie też ? :)

 

Aż zarejestrowałem się na forum

 

na którym udziela się ten oryginał

 

no i niestety aż taki biały kruk to to nie jest ;P

 

Tragedii nie ma ale.....

 

Do ORYGINAŁU duuużo mu brakuje.

 

pokaz pokaz, musze to zobaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trumnowóz czytaj wieśniacko-mafijny:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a5907fa2b6786d27.html

 

Jaki wydech w "oryginale" no i po złych stronach oznaczenia :hyhy::):rotfl:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/366dcb239fc78bce.html

 

no i piękna Chińska kierownica :rotfl:

 

A jak tam gęsto się tłumaczy :?:

 

Czemu oryginał a tyle zjeba..ych rzeczy ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem , ba mam, bo sprawdzenie to 5 minut , takie jazdy z subem gdy odwracam go aby grał w tylną klapę (normalnie gra w kierunku jazdy) . Jakby surround się włączał i również czasówki nie pomagają , więc nie kombinuję dalej w tym temacie ...a według wszelkich prawideł (mitów) na forach dźwięki poniżej powiedzmy tych 80hz są bezkierunkowe :)

 

PS: przypominam że to było w moim ...heh "klasycznym" już VWT4 :hyhy: ...cholera alu muszę zmienić bo mam ze scorpio a to się kłóci z "klasycyzmem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trumnowóz czytaj wieśniacko-mafijny:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a5907fa2b6786d27.html

 

Jaki wydech w "oryginale" no i po złych stronach oznaczenia :hyhy::):rotfl:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/366dcb239fc78bce.html

 

no i piękna Chińska kierownica :rotfl:

 

A jak tam gęsto się tłumaczy :?:

 

Czemu oryginał a tyle zjeba..ych rzeczy ma.

 

nie wymaga komentarza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mały update coby wszyscy wiedzieli czego na spocie słuchają.

Z deczko sie cofnąłem ale to celowo;

 

Żródło- standardowa cda 9813

Helix P203+MB Quart QM 19 HX pasywnie @ Sony XM4525

HERTZ HS165 w panelach + Ralph Mantel BX10 w BP @ Sony XM4045

 

Masa z budy, brak kondzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde właśnie borykam się w mojej 190tce z problemem takim, że schodzi woofer całkiem nisko, ale trochę ospały, wolny... Kicka malo jest w sumie i mnie to wkurza. I nie wiem w czym rzecz. Chyba właśnie dlatego, że gra z całych drzwi woofer, a nie z zamkniętych paneli, ale kurde nie bardzo mi się uśmiecha znowu iść z masą w górę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wczorajszym spocie miałem przyjemność posłuchać Michała furki.

 

Wysokiej klasy system, tym bardziej, że stworzony z budżetowych klocków. Góra jak dla mnie lekko za jasna, ale jest dużo detali, scena oddalona, głęboka, dosyć szeroka. Mimo niewielkiej (teoretycznie) mocy z xm4045 woofery i sub wymiatają. A grają w jeszcze nie do końca zrobionych komorach i skrzyni (za dużo pojemność).

 

100w RMS w mostku na sub, w sedanie, w którym za kanapą jest zbiornik. Rewelacja.

45w RMS na woofer (a właściwie małe suby 165cm) też wydawałoby się mało.Jednak nie jest:)

 

Także nie potrzeba 1kilo na sub i 200rms na stronę do grania, jak ktoś potrafi to dobrze zainstalować.

 

Gratki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...