Skocz do zawartości

Mercedes W124


Mehow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

E tam, kto by chciał jeździć taką "taksówką"?............

 

EDIT.

 

Oczywiście żart. Mehow wie jak mi się te Mietki podobają.

A jego egzemplarz rzeczywiście jest wyjątkowo utrzymany. Takiej blachy ciężko szukać w wielu kilkulatkach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 201
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tak czy inaczej za mercami nie przepadam

 

pogadamy za 10 lat

 

btw jak obliczyles objetosc ?

 

Do odlewu (dolna część z żywicy) wlałem wode, przy okazji sprawdzając szczelność - weszło niecałe 3L

 

Górną część łatwo obliczyc na kalkulatorze... wewnętrzny obwód ścianek to 180cm/4=45. I dalej normalnie jakbyś obudowe liczył, czyli 45x45x4(wysokość ścianek)=8,1L

 

Czyli po wytłumieniu i wkręceniu głośnika powinno zostać te ca 9L. Jak wyjdzie 8 to tez nie bedzie tragedii. Na sam koniec (po wytłumieniu) wsypie dla pewności jakiegoś granulatu ze styropianu.

 

 

Znowu gwiazda? a co z Bejcą?

 

W zasadzie fajne auto gdyby nie ten silnik (TDS- kto zna, wie o co chodzi), co chwila cos sie z nim działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile litrów te komory ??

 

9L netto

A jaka może byc min objętośc komory pod wofer 16 ?

9L to dośc sporo.

 

 

Rzeźnik napisał/a:

btw jak obliczyles objetosc ?

 

Można inaczej jeżeli całoś mamy skręconą i aby mdf nie nasiąkł wodą. Duży wór na śmieci wkładamy w panel/komore i wlewamy wodę na full. wtedy mamy dokładną objętośc a przy obliczeniach zawsze jakiś błąd może się wkraśc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mehow, ja flocka bym już nie kładł w aucie w żadnym miejscu. Wygląda estetycznie itd ale fatalnie łapie kurz i nie czyści się tak łatwo jak skóra.

 

Zrobiłem jedne trójkąty na tweetery we floku to codziennie trzeba było je przeczyszczać chociaż ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mehow' date=' ja flocka bym już nie kładł w aucie w żadnym miejscu. Wygląda estetycznie itd ale fatalnie łapie kurz i nie czyści się tak łatwo jak skóra.

 

Zrobiłem jedne trójkąty na tweetery we floku to codziennie trzeba było je przeczyszczać chociaż ręką.[/quote']

 

Gdybym miał skórzaną tapicerke to nie zastanawiałbym się nad flockiem, i dlatego sie wacham bo skórzanych Paneli tam jakoś nie widzę.

Najładniejszy i tak jest goły mdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stal nierdzewna cięta strumieniem wody.

 

Jeśli chodzi o wykończenie to również zastanawiam się czy iść w strone maksymalnej integracji, czyli tak zeby laik na pierwszy rzut oka nie zauwazył ze tam jakiś panel jest dorabiany.

Lub utrzymać kazdy element zabudowy (panele, zabudowa sr/tw, i zabudowa suba) w jednakowym klimacie ale odznaczającym się od fabrycznego wystroju wnętrza.

 

Zobacze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mehow, jak już jesteśmy przy tym pierścionku. Jakie ma on zastosowanie w tej konstrukcji? By można było woofer przykręcać dowolną ilość razy bez rozwarstwienia MDFu?

 

To raz, a dwa... stabilność i tym samym zminimalizowanie przeniesienia rezonansu na całą konstrukcje. Oczywiście mówimy o niuansach ale jest to odczuwalne/słyszalne. Napewno bardziej niz kable voodoo.

I trzecia sprawa... ten pierścien ma 4mm grubości. I zauważcie że pod spodem mam mdf wycięty pod mocnym kątem. Czyli jest maksymalnie udrożniony przepływ powietrza za tylną częścią membrany, i to też pozytywnie odbija się na swobodzie grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mehow, thx za info

W Twoim wypadku wzmocnienie jest uzasadnione właśnie tym ściętym tyłem gdzie faktycznie trzeba to jakoś wzmocnić.

Mam nadzieje że uda mi się posłuchać tego systemu jak już wszystko będzie dopięte Choć nad morze daleko...

 

A co do wykończenia pod seryjny wygląd. Też jestem za tym ale wiem doskonale że montaż wszystko weryfikuje :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał skórzaną tapicerke to nie zastanawiałbym się nad flockiem, i dlatego sie wacham bo skórzanych Paneli tam jakoś nie widzę.

Najładniejszy i tak jest goły mdf

Może lakier? Jakie masz panele (elementy konsoli) w tym mieciu?

To mi wpadło do głowy - KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał skórzaną tapicerke to nie zastanawiałbym się nad flockiem, i dlatego sie wacham bo skórzanych Paneli tam jakoś nie widzę.

Najładniejszy i tak jest goły mdf

Może lakier? Jakie masz panele (elementy konsoli) w tym mieciu?

To mi wpadło do głowy - KLIK

 

Zarejestruję sie tam póżniej i poogladam bo teraz się nie otwierają fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki z tego wątku:

http://img714.imageshack.us/gal.php?g=12volt7.jpg

 

Kolejność się skopała.

 

Całe te panele w lakier to by mogło być lekko za dużo tego. Jest też cienka granica między fajnym wyglądem a kiczem w tym wypadku według mnie:)

 

Za to klapkę można by machnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...