Skocz do zawartości

Kondek 1F na kazde 500wat


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zatem mając żarówkę samochodową ładujemy kondensator i ta żarówka powoli gaśnie

 

wyciagam nowa zarowke z pudelka, podlaczam do zaciskow kondka i ona nagle z nikad zaczyna swiecic po czym wygasa? czy jak to wykonac? powaznie pytam bo nie wiem a tak zrozumialem to co napisales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

WASYLWEK jak sie nie myle napisał ze nie jest prawidłowo łaczyc dwa akumulatory rownolegle o innych pojemnosciach

 

 

mógłby ktos to wyjasnic?

 

tyle osob ma jakis mniejszy aku jako buforek i co teraz????

 

I pojda do piekla...(sorry nie mogłem sie powstrzymać)

 

Bądźmy poważni. To co tu mówimy to czyste "teoretyzowanie", ponikąd małe banialuki ot takie picie piany :/ .

Niemniej jednak Ohm i Kirchoff obowiązują czasem należy (niekoniecznie trzeba) uwzgledniać ich prawa, cursor to wspaniale wyjaśnił a mi sie szczerze mówiąc nie chce uzasadniać.

Jak mam być konsekwentny to bateria małych elektrolitów takich powiedzmy po 100µF powiązana w jedną "mega baterię" bedzie lepsza od "wielkiego" kondzioła 0,5 F (nawet od Braxa) dlaczego bo wypadkowa Rwew bedzie mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'trzyma napięcie'

Naładowany kondensator zostawiamy na noc i rano sprawdzamy napięcie na zaciskach, w dobrym kondensatorze napięcie nie powinno spaść o więcej niż 10% od napięcia ładowania. Im lepszy dielektryk (mniejszy kąt stratności tg delta) tym mniejszy prąd upływu i mniejsze ESR (ESR jest zależne między innymi od kąta stratności dielektryka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...