Skocz do zawartości

Połączenie


MixhaL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kup dobre glosniki a nie jakies pierdziawy i po problemie.

 

A tak pozatym to po 1 bxi nie zasili ci dobrze 8x15" po 2 buda wyjdzie przeogromna ok 1000l aaa no i chyba zdajesz sobie sprawe ile to bedzie wazyc i jaki to bedzie mialo wplyw na twojego suva.

 

Kres przy ktorym powiem że już głośniej i mocniej nie chcę.

To masz sporoooooooo za malo mocy juz na etapie samych planow, mowa o bxi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Ciebie pytnanie. Co skłania Cię do takiej ilości subów? Słyszałeś kiedyś dobrze zasiloną 18"-stke (2,5kw i więcej)?Wiadomo,że 8x15" ma ogromne SD ale gdzie ty to zmieścisz? do jednej 15" w br to minimum 80L,czyli na 8 sztuk 640L netto :D . Jak już bym się bawił w takie coś to kupił bym 4x yakuza 15. Problemu z zapięciem w 1ohm nie ma tylko z 3kw by się przydało :D

 

Kiedyś miałem 18" ale nie o takiej mocy, natomiast obecnie posiadam 2x RE SX15 i uważam że jest to zdecydoanei lepiej niż 1x18" ze względu na SD i na SPL dodatkowo powiem że sprowadzałem sobie mocniejszy alternator z usa aby uzyskać ciągłą moc a nie chwilowy pierd a pożniej jechac na przestarach jak wiekszosc którzy maja altek 70A ale w bagazniku siedzi 3kW a wzmak daje zaledwie 700 przesterowanego rmsu...i z całą pewnością stwierdzam że jest to mi za mało nie jest źle ale mogło by być lepiej.

Dlatego też w planach mam zakupić na poczatku 8 pionków i zobaczyc jak to zagra, później miałem dokupić drugi altek i zrobić druga instalacje pod drugiego wzmaka i dokupic kolejne 8 pionow ale wywalajac juz tylna kanapę.

Liczyłem że jeżeli uda mi sie w miare tanio zakupic 8x15" zamiast pionków nie bede musial robic drugiej instalacji gdyz SD 8x15" będzie niewiele mniejsze niz 16x12 dzieki temu została by mi tylna kanapa i troche kasy w kieszeni.

Na obecną chwilę tak wyglądają moje plany.

A pionki nie sa takie złe jak piszecie, tutaj zaledwie 4 pionki:

Głosniczki za poniżej 1000zl, mysle że w tej cenie będzie ciężko znaleźć coś co zagra mocniej ale czekam nadal na propozycje.

 

ige co do mocy opisałęm w planach więc chyba wszystko jasne, co do ciężaru to nie ma to dla mnie znaczenia, silnik 3.5l wiec bezproblemowo wszystko to uciagnie zresztą auto nalezy do klasy wyzszej niz np honda crv wiec ja sie tym przejmuje najmniej, najwekszy problem obecnie to głosniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też w planach mam zakupić na poczatku 8 pionków i zobaczyc jak to zagra, później miałem dokupić drugi altek i zrobić druga instalacje pod drugiego wzmaka i dokupic kolejne 8 pionow ale wywalajac juz tylna kanapę.

Wybaczcie ale dla mnie to już chore :D:D

ja bym to nazwał PASJA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MixhaL, ja tylko napisałem swoje odczucie :D Sam mam tą pasję ale żeby zrobić dobrze, czysto grające auto a nie bassowóz :D Wydać kupę kasy żeby gięło blachy to sorry no chyba że kiedyś w dbdrag zamierzasz startować to inna sprawa :/

 

P.S. Wiem wiem, pisałeś że na zawody tego nie robisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MixhaL, ja tylko napisałem swoje odczucie :D Sam mam tą pasję ale żeby zrobić dobrze, czysto grające auto a nie bassowóz :D Wydać kupę kasy żeby gięło blachy to sorry no chyba że kiedyś w dbdrag zamierzasz startować to inna sprawa :/

 

P.S. Wiem wiem, pisałeś że na zawody tego nie robisz :D

 

slucham D'N'B wiec powod mam dobry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos juz wspomnial a ja powtorze - zastanow sie nad 4 x JAKOSC a nie 8 x PIERDUPIERDU. Zakupione z głowa finansowo przedstawia się tak samo, zajmą mniej miejsca, waga mniejsza, nie skatujesz zawieszenia tak szybko, spalanie mniejsze itp itd. Muzycznie osiagniesz to samo..tyle ze lepiej. Ja rozumiem ze filmiki z YouTube gdzie 18" FLI trzesa witrynami sklepowymi robią wrażenie..ale nie czarujmy się - kosztowało to wiele, wiele pracy, sporo kasy, i okupione zostało sprowadzeniem walorów użytkowych samochodów do zera. Wsadzić 50 głośników do samochodu i buczec jak startujący 737 nie jest problemem. Sztuka zrobić to lepiej z 4 glosnikami :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie zacytowac podpis Patryka "cursora" raczej się nie obrazi ? :D

"Widzę ją, kiedy oczy zamykam,

Słyszę ją, kiedy cisza trwa,

Bo to jest taka moja muzyka,

Co im ciszej, tym ładniej mi gra.

 

Żyj szybko, kochaj mocno, umieraj młodo...."

 

Ale to Ty czynisz sobie autko...poddanym a z gustami się nie dyskutuje z PASJĄ tym bardziej.

Ze swojej strony co wiedziałem (z mej skromnej wiedzy) przekazałem.

 

Satysfakcji z grzebaniny życzę i mimo wszystko...trochę Cię rozumiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slucham D'N'B wiec powod mam dobry

 

:hyhy: Tu mnie zabiłeś. Planujesz zakup 8x 12" pioneerów,które są mułami do potęgi N-tej i chcesz na nich "słuchać" Drum'n'Bass? No to gratulacje. Tak się składa,że jestem fanem tego gatunku i w aucie helon12 pod 1,8kw nie dawał rady w DNB pod względem szybkości. Za to w dubstepach dawał rade zwłaszcza wersja 15. :P Na twoim miejscu szukał bym wmiare szybkich 10" jak to ma grać drumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie 18" FLI trzesa

chyba fi :hyhy:

 

MixhaL, nadal uwazam ze nie zasilisz dobrze 8 glosnikow jakichkolwiek wymienionych w tym temacie. Wszystko fajnie powieszchnia sd i takie tam, tyle ze praktyka czesto pokazuje ze w rzeczywistosci czesto jest zupelnie inaczej.

 

ps. Panowie darujcie sobie uwagi w stylu kto jak bardzo jest chory itp bo kazdy robi co lubi i jak mu sie podoba, jak ktos tego nie rozumie to poprostu niech nie czyta bo napewno autorowi tematu nie zalezalo na takich smetach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w takim przypadku bralbym 4 mocne i szybkie 15" i juz wtedy bedzie problem z zasileniem tego...

 

wymiana altka murowana jak nie dokladka drugiego

 

4x 15 to juz szok jesli dobrze wystroisz budy i tak jak juz wspominali to dluga droga

 

z tym sie zgadzam :hyhy:

Ja rozumiem ze filmiki z YouTube gdzie 18" FLI trzesa witrynami sklepowymi robią wrażenie..ale nie czarujmy się - kosztowało to wiele, wiele pracy, sporo kasy, i okupione zostało sprowadzeniem walorów użytkowych samochodów do zera. Wsadzić 50 głośników do samochodu i buczec jak startujący 737 nie jest problemem. Sztuka zrobić to lepiej z 4 glosnikami :P

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć dobry, szybki bass do DNB i wielkie sd to kup mivoca awx 18" ( 500 RMS i 98dB Spl w/m 4 ohm ). Przy 4 sztukach masz akurat 1 ohm i 2kw a głosniki spokojnie biora na klate po 600 watów/szt.

Mam takiego jednego to zdziwić się można ile to potrafi :P Cenowo jakieś 700zł/szt nówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leon_max, moze sluchasz hardstepu albo tech stepu i dlatego masz takie odczucia ja natomiast preferuje ten gatunek gdzie jest niska i trzepiaca linia basowa i tyle mi wystarcza nie mam takich wymogów jak Ty

ige, czy zasile czy nie to sie dopiero okaże ale pionki maja z 250-270rms * 8= daje powiedzmy jakies 2.3kW , więc wydaje mi się że powinno je rozbujać na maxa ale praktyka dopiero pokaże

Martwisz się o zasilenie u mnie tego a powiedz mi jak zasilają ludzie suby o mocy 2-3kW z altka 70-80A :P

Karolo, mialem ravmastera 18" BSW II i pwoiem że do dnb jest zdecydowanie gorszy od 2x12 pionków,pionki go zabijaja, nawet nie bralem go pod uwage, nie potrafi nisko zejsc i zatrześć pozatym pomimo że jest głośny to pionki przy najniższych rejestrach są zdecydowanie głośniejsze pomimo że w ravemastera można było wpakować wieksza moc niż w pionki nie przypalajac go

jezeli juz jestesmy przy mocy to ravemaster do pelnego rozbujania potrzebowal 700-750rms, a chlodzenie cewki takie mial dobre ze na krotka mete mozna bylo mu dawac duzo wiecej ale tak jak pisalem do dnb nie nadaje sie, do rocka jezeli bym sluchał tak bym go wziął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypuszczam że takie audio ma 90% użytkowników jak nie więcej. Ja przynajmniej robię od podstaw a nie od końca i nie kończe.
Mozliwe, sam mam niewielki altek, ale ja na codzien nie jezdzilem 3h z subem odkreconym na max, wiec nie wykorzystywalem tak czy siak mocy pieca, Na jakies demo i zachcianki wystarczalo mi pradu... Dlatego tez dziwi mnie Twoj upór dot. altka, jezeli caly czas tu mowa o jednym piecu pod mase glosnikow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zakładam że przy napięciu 14.6V uzyska co najmniej 2,3kW czyli tyle aby pionki rozbujać mniej więcej na maxa.

 

14.6V na zaciskach wzmacniacza przy poborze pradu, ktory bedzie podchodzil pod 200A - bardzo ambitne zalozenie.

 

A gdzie pobór prądu przez inne odbioniki w aucie??? Swiatla, ladowanie, elektronika, radio, dmuchawy itp itd ??? Jadąc na krawędzi wydolnosci altka szybko się go pozbedzimy. Tak jak i aku.

 

Przecież napisałem że wymieniam alternator na mocniejszy...zastanawia mnie jedna rzecz na takich forach, jeżeli ktoś pisze że chce wymienić altek na wzmocniony to się mu wypomina zasilanie a jeżeli ktos nie wymienia to wszystko jest ok i nikt nawet takiego pomyslu nie podda...dziwne zachowanie z waszej strony :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...