Skocz do zawartości

Połączenie


MixhaL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy takie połączenie jak na rysunku ma szansę bytu? CZy rzeczywiście wyjdzie 1 om? niby wychodzi wszystko ok i zgadza sie z prawami fizyki ale jak jest w rzeczywistości? Majstrował już ktoś tak z połączeniem subów? Nic się nei spali? jak ma się do sibie łączenie szeregowo-równoległe?

Kółeczka to głosniki, wszystkie sa 4 omowe(cyferki w kólkach), reszta cyferek to opor jaki wyszedł po połączeniu głosników szeregowo lub równolegle, na samym dole znajduje się wzmak 1 omowy.

 

http://i23.photobucket.com/albums/b365/MixhaL7/Forum/beztytuu-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hmmm ja zawsze polegam na kalkulatorze RF'a i mysle ze jesli polaczeia tak kombinowane jak zaproponowane przez Ciebie bylyby dopuszczalne to poajwilyby sie w "opcjach". Ale mowie , nie probowalem i nie mam pojecia co oznaczaloby to w praktyce i czy nie uszkodziloby to pieca.

Tu masz dopuszczalne opcje:

http://www.rockfordfosgate.com/rftech/woof...mp;woofer_imp=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalić się na pewno nic nie spali tylko mam wątpliwości co do tego żeby wszystkie głośniki dostały jednakową moc ponieważ poszczególne gałęzie połączenia nie są identyczne.

MixhaL, napisz może coś więcej jakie to dokładnie głośniki, wzmacniacz i dlaczego ma być aż tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impedancja na wzmaku faktycznie wyjdzie 1Ohm ale niektóre gałęzie reprezentować bedą 4Ohm a jedna 2Ohm czego skutkiem będzie nierówny "rozkład" mocy na tych subach. Poszczególne gałęzie musza być równe, co przy 7 glosnikach nie jest możliwe. Odejmij albo dodaj jednego suba i licz się z tym ze wynik może być 2Ohm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalić się na pewno nic nie spali tylko mam wątpliwości co do tego żeby wszystkie głośniki dostały jednakową moc ponieważ poszczególne gałęzie połączenia nie są identyczne.

MixhaL, napisz może coś więcej jakie to dokładnie głośniki, wzmacniacz i dlaczego ma być aż tyle :D

 

A tak łądnie to na papierku wyglądało, jednak tak jak kilka osób stwierdziło fizyki nie da się oszukać i z rozłożeniem mocy może być kupa czyli pomysł trefny.

Głosniki to JBL GT5-15, wzmak brutus 2600D, a czemu tyle a no bo ma byc głosno i mocno.

Więc te głosniki odpadają, może macie coś taniego z 15 do zaproponowania co gra podobnie do pioneera, nie musi byc szybko aby nisko, najlepiej dwucewkowego do łatwej konfiguracji i wtedy będzie to liczba 8 sztuk bo w przeciwnym wypadku pozostają mi pioneery ale to tylko 12".

 

Przerost formy nad treścią jak dla mnie .

 

Co przez to rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz się udzielę...choć na dB dragu mało sie znam ale na akustyce co nieco.

Licz sie z tym , że dla KAŻDEGO z tych 15" potworów potrzebujesz minimum średnio około 50 litrów dla BR .

Hm... w Tirze to chcesz cisnąć czy jak ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dajesz 8 głośników dwucewkowych , każda cewka 4 ohmy

to w takim razie połącz mi te JBL 8 sztuk na 1 om aby wszystko ładnie grało bo jak widać ja próbuje i nie potrafię

 

Kolejny raz się udzielę...choć na dB dragu mało sie znam ale na akustyce co nieco.

Licz sie z tym , że dla KAŻDEGO z tych 15" potworów potrzebujesz minimum średnio około 50 litrów dla BR .

Hm... w Tirze to chcesz cisnąć czy jak ? :D

 

W suvie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kres przy ktorym powiem że już głośniej i mocniej nie chcę.

A wogóle to ma być do daily drive a nie do zawodow, mam czerpać z tego samą przyjemnośc i tylko tyle mnie interesuje.

 

W obecnej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest 8 pionków, być może ktoś znajdzie gdzieś jakieś w miare tanie 15 dwucewkowe, ewentualnie 18" do około 600-700 za sztukę i mocy 500-600rms. 18 zapodałbym tylko 4 sztuki więc mogą być 4 omowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Ciebie pytnanie. Co skłania Cię do takiej ilości subów? Słyszałeś kiedyś dobrze zasiloną 18"-stke (2,5kw i więcej)?Wiadomo,że 8x15" ma ogromne SD ale gdzie ty to zmieścisz? do jednej 15" w br to minimum 80L,czyli na 8 sztuk 640L netto :D . Jak już bym się bawił w takie coś to kupił bym 4x yakuza 15. Problemu z zapięciem w 1ohm nie ma tylko z 3kw by się przydało :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...