Skocz do zawartości

KIA PROCEED- moje Audio


kafar7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakiś czas temu postanowiłem ulepszyć audio w moim proceedzie, ponieważ instalacja fabryczna nie spełniała moich oczekiwań. Po długich rozmowach z kilkoma fachowcami z kilku warsztatów CAR-audio, postanowiłem zrobić system 2+1, czyli przód głośniki system odseparowany, tył skrzynia w bagażniku, radio zostało fabryczne, gdyż zakup np. nowej Alpiny Z serii CDE (niższa klasa) w formacie 2 DIN to co najmniej 900 zł.

 

A oto moje graty:

- Radio fabryczne+2 konwertery do podłączenia wzmacniacza 4 kan. -firmy SinusLive 2x35 zł

- Głośniki Hertz DSK 165 system odseparowany na zwrotnicach cena 270 zł

- wzmacniacz 4 kan. Signat Mark 2 Ram 2, moc 4x75 watt w RMS cena używanego z allegro 390 zł

- Skrzynia Bass reflex z głośnikiem Focal 30 cm, 200 watt rms, kupiony w Norauto, cena 150 zł (kilka dni po zakupie okazało się że ktoś się pomylił bo sam głośnik kosztuje 430 zł, a skrzynia ok. 100zł, ale po odejściu od kasy reklamacje nie są uwzględniane więc ich strata)

-kable SinusLive 160 zł

Drzwi przednie nie wytłumione bo montażyści stwierdzili że fabryczne wytłumienie jest wystarczające (hurra ze 300 zł do przodu)

 

Razem koszty:

-wzmak-390 zł

-głośniki-270 zł

-skrzynia-150 zł

-kable+konwertery-230 zł

-montaż wzmaka-250 zł

-montaż głośników-180 zł

razem: 1470 zł

 

Dźwięk w aucie jak powiedział Cuma: NOZAJEKURWABIŚCIE :D:rotfl: :roll: :hyhy:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz może jakieś zdjęcia z montażu szczególnie interesują mnie drzwi, a dokładniej to:

montażyści stwierdzili że fabryczne wytłumienie jest wystarczające
ciekaw jestem ile w tym prawdy, a ile chęci zaoszczędzenia przez nich czasu, a przez Ciebie funduszy :hyhy:

hehe ktoś mnie ubiegł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIestety nie mam zdjęć drzwi ze zdjętymi boczkami, ale widziałem na własne oczy: wszystkie kable, cięgła i cała reszta była elegancko zakryta drugą warstwą blachy więc wytłumianie było niepotrzebne.

Nie wierzę w to że chcieli zaoszczędzić bo to dla nich finansowa strata.

Co do wyglądu to nic nadzwyczajnego, głośniki z przodu poszły w miejsce fabrycznych więc nic się nie zmieniło, a w bagażniku stoi skrzynia BS , wzmak jest przykręcony do tylnego oparcia i to tyle.

Najważniejsze że gra całkiem przyjemnie.

Gostek co to montował że jak na instalację opartą na fabrycznym radiu (Siemens), gra bardzo dobrze :D , a zapas mocy jest wystarczający :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceed to specyficzne auto jeżeli chodzi o audio :D Mam 4 drzwiowego 1.4 na podwórku i biorąc pod uwage własności audio ( łatwośc instalacji ) jest to znakomity wóz.

Radio 2 din z wielkim lcd można wstawić dośc łatwo, drzwi sie przyjemnie wygłusza a i z przebiciem sie z kablami nie ma problemu.

 

Czekam na fotki bo 2d to piekne auto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko kiedy na wyświetlaczy radia pojawią się krzaczki :D

Ile ja reklamacji na to pisałem i jakie tam bujdyyyy wypisywałem, to szok :D .

Jaki masz motorek w kijance? Bo jeśli dieselek, to gratulacje, bardzo udane jednostki, przyjemnie się tym jeździło. Jeśli bzyna, to trudno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo jak za przeprowadzenie kabli ja za takie rzeczy biore 300zl a z wytlumieniem i wyregulowaniem wszystkiego wedle gustu wlasciciela 500zl max nom ale coz firma to firma dochodzi czynsz oplacenie pracownikow itp dlatego drozej

Zapodaj fotki :rotfl:

 

Jak czytam posty odnośnie tego ile kto bierze i za co to chce mi sie śmiać. A ja powiem tak: więcej weźmie osoba znająca się na rzeczy niż osoba znająca się na rzeczy ( bądź nie do końca ) a nie zdająca sobie sprawy z ryzyka robienia u kogoś instalacji CA.

 

Zlecając komuś założenie sprzętu, to MONTER ponosi pełną odpowiedzialność za swoje czyny i ewentualne uszkodzenia powstałe w trakcie montażu ( o co przy nowoczesnych autach bardzo łatwo ).

 

Nie mówię o nerwach właściciela i o kosztach naprawy, które ponosi winowajca.

 

Teraz pozostaje sobie zadać pytanie czy nawet 400 złotych za:

1. Grzebanie w drzwiach ( często ich zdejmowanie do przepuszczenia kabli - zwłaszcza w coupe, gdzie sa wielkie i cięzkie )

2. Wyklejanie ich matami ( niech mi nikt nie mówi, że sam w pojedynke porządnie wygłuszy drzwi coupe w 3 czy 4 godziny... bo to nierealne )

3. Puszczanie grubego kabla koło elektroniki, kabli ( w nowych autach to istnie delikatna materia ) i często rozbieranie dużej części samochodu

4. Montaż głośników i elektroniki ( obcowanie z prądem )

 

to duża kwota?

Dla mnie za robote przy nowoczesnym samochodzie jest niska.

I też licytowanie się ile kto wziąłby za konkretną robote nie ma żadnego sensu.

Ciekaw jestem czy ktokolwiek wziałby np. 250 zł czy nawet 450 za pełen pakiet nagłosnienia + grzebanie przy radiu w autach z magistralą CAN ( których coraz więcej ), czy wyższej klasy ala BMW7 i podłaczanie interface'a rca czy innych bajerów gdzie trzeba uważać na różnego rodzaju kable, czujniki, czujniki AirBagów itd. I czy w ogóle podjąłby sie takiej pracy.

 

Na koniec trzeba sobie zadać pytanie na podsumowanie: czy 350 zł za podjęte ryzyko złożenia CA komuś na zamówienie to spora kwota?

 

Koniec OT

Czekam nadal na fotki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki będą jak się troche ociepli

 

Co do ceny, to powiem tak : znalazłem tańszego gościa u mnie na osiedlu, co robił CA w wynajmowanym garażu, jak do niego zadzwoniłem po ok. 5 tygodniach to powiedział że zwinął interes z braku klientów.

 

Ci co mi robili sprawiali wrażenie fachowców, na ścianie mieli kilka dyplomów z zawodów CA i autoryzację na usługi od DLS-a. Wybrałem ich, bo auto nowe na gwarancji z dość skomplikowaną elektroniką, więc nie chciałem ryzykować u tańszego fahmana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1,6 benzyna i jestem zadowolony.

A o jakich krzaczkach mówisz. Bo jeśli chodzi o wadliwe radia to był taki problem z początku produkcji, ale potem to naprawili.

 

No nie tylko z poczatku produkcji, bo Proceed wyszły znacznie później a też kilka przypadków reklamacji miałem.

A te 122KM to wogóle nie jadą w dolnym zakresie obrotów :D

Mnie się benzynami tragicznie jeździło, diesel był o niebo ciekawszy.

 

Ja w swoim nie mam problemów z radiem :D Za to lakier ( powłoka bezbarwna ) odchodzi na zderzaku i na masce :D ( taka wada czerwonych ziaren )

 

Powinieneś to reklamować do ASO, trochę tych autek było na lakierni, ale po powtórnym lakierowaniu klienci byli bardzo zadowoleni z efektu i lakier się trzyma.

 

I pokaż fotki auta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowali w ASO ale lakier złazi znowu w innym miejscu i tak w kółko. Ogólnie samochód przyjemny ale diesla to bym w życiu nie kupił ( mowa o oszczędnym jeżdżeniu )

 

Moje 1.4 przy sredniej jeździe pali 7 litrów 95 ( wg komputera i wg kartki papieru i licznika samochód-stacja ) To po co mi diesel, który kosztuje niebo więcej ( od silnika benz ) w momencie zakupu auta a różnica w cenie benz a ON u mnie w mieście wynosi 16 groszy/L :D Diesel spali z litr mniej - kumpla proceed w dieslu pali 6,5L zimą. Idzie duuużo żwawiej ale coś za coś :D

 

Jutro wrzuce może jakieś fotki swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest często jak remote dla wzmaka jest brany z innej bazy niż z radia ( wzmak sie wzbudza na pewnym poziomie mocy a sygnał z radia po rca nie dochodzi ) i jak tylko radio zacznie podawać jakikolwiek sygnał po rca to sie uspokaja ( najczesciej ok 1s, czesto tak sie też dzieje po wyłączeniu samego radia )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...