Skocz do zawartości

Zestaw odseparowany "budzetowej jakosci"


ZikZag
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poszukuje jakiegos zestawu, na przod do mojej astry I, wiec 165mm.

 

Poki co posiadam:

 

Radio Alpine CDA 9812rb

Głosniki jakies tam pioneer-y TS-G1749 - juz sprzedane i jestem zmuszony jezdzic bez glosnikow, samego suba sluchac nie chce :rotfl:

Glosniki przod byly wygluszone ( nie dokladnie wiec idzie to do poprawy)

Na tylach gra ReAudio Re12S4 napedzany przez Axton-a C400x2

 

I brakuje mi przodu.

 

( Do 300 zl )

 

Posiadam wzmacniacz B. Velocity VA 275 i szukam pod niego jakiegos zestawu na przod. ( nie chce go zmieniac )

 

Slucham raczej hip hop, rap, R&B, ale rowniez soul czy tez pop.

 

Przeczytalem juz chyba wszystki mozliwosci :hyhy:

 

Wzial bym nawet GMS ale gl. monta. ogranicza mnie niemilosiernie, wiec:

 

Signat H16 - maja 62mm i powinny jakos sie wpasowac i czytalem gdzies w necie ze u kogos w Astrze F tez wpasowaly sie. Cena coz atrakcyjna ale bez tweeterow i bez zwrotek, mysle ze narazie tak bym sluchał albo pokombinowal z tweeterami innej firmy. Cena, 200 zl z przesylka bez dystansow ( plus dystanse 45 zl z przesylka ) Wiec roznica wychodzi 50 zl za tweetery i zwrotnice ( zestawiajac co PB S-6C )

 

PowerBass S-6C - Duzo rozpisywac sie w tutaj nie bede ( chyba ) Cena w sumie 300 zl z dystansami z MDF i przesylka i z tweeterami. Bo kable to i tak bede musialy byc inne ( tylko mam jakis awers do ostosci tw )

 

Ma to grac z Velocity VA 275, wiec nie wiem jak ten wzmac bedzie zachowywal sie w/w glosnikami/zestawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetowo to masz od 400zł do ca700-800zł. To co tam jest ponizej 400 to gra wsio na jedno kopyto i rozwodzenie sie na ten temat stylem doszukiwania się niuansów np nt za ostrej góry to delikatnie mówiąc nieporozumienie.

Kup Helix Blue, to balsam dla psychiki bo jest to zestaw wielce probagowany na forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetowo to masz od 400zł do ca700-800zł. To co tam jest ponizej 400 to gra wsio na jedno kopyto i rozwodzenie sie na ten temat stylem doszukiwania się niuansów np nt za ostrej góry to delikatnie mówiąc nieporozumienie.

Kup Helix Blue, to balsam dla psychiki bo jest to zestaw wielce probagowany na forach.

_________________

 

 

Nie zgodze sie, moze budzetowe systemy nie wiele potrafia choc zalerzy pod jakim wzmakiem ale napewno nie mozna powiedziec ze wszystko na jedno kopyto bo kazdy jednak gra inaczej , maja swoje lepsze i slabsze strony no i w budzetowych systemach chodzi o najlepszy balans pomiedzy cena a jakoscia jezeli mialbym porownac beznadziejne helixy DB za 250zł i GMS 1602 ktore graja przyjemniej za 140zł to oczywiscie ta druga opcja i wlasnie o to chodzi przy takich systemach a nie o szukanie niuansow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanders156... zadam Ci drugi raz to samo pytanie, na które nie raczyłeś mi odpowiedzieć poprzednio. I stąd też zaniechałem dalsze pisanie w tamtym temacie.

 

Czy przeprowadzałeś próby odsłuchowe więcej niz jednego systemu głosnikowego w tym samym aucie i pod tym samym sprzęcie towarzyszącym?

Ja wiem, że tego nie robiłeś.

Powtórzę... tylko takie porównanie jest miarodajne bo wpływ na brzmienie wypadkowe ma wiele czynników i o dziwo najmniej same głośniki (mowa o umownej klasie budżetowej) . Jeśli Tobie podobały się signaty w jakimś tam aucie bardziej od Helixów w jakimś tam aucie, to powodem jest to że w aucie z signatami, mówiąc zupełnie ogólnie, panowały lepsze warunki od tego z helixami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GMS-1602 maja 40 W na glosnik i mysle ze bawiac sie z glowa levelem na wzmac moze byc ladnie. Nigdzie nie moge znalesc ich gl. mont. GMS 960 - maja 66mm nie wejda. Max 61mm i to czysto teoretycznie. GMS 1602 wygladaja " duze " ale informacji nie mam.

 

Helixy mialem przyjemnosc posluchac, owszem tw. graly poprawnie, srednica wf byla hmm akceptowalna, ale nie bylo tego czegos co lubie w moim stylu muzyki, troche ciepla, " mieska " wiem, sub od tego jest.. PB nie slyszalem, Signatow H16 tez nie.. moge jedynie opierac sie o wasze odczucia " nauszne " i to, ze wiecej mieliscie sposobnosci odsluchac innych przetwornikow.

 

Dokladac zawsze mozna.. samochodem jeszcze z rok polatam. I chce jezdzic z dobra muzyka, nie gram dla ludzi na zew. ale chce szczegolowosci, ciepla, punktualnosci, i coz, czegos wiecej ( innego niz przedstawia Helix )

 

vibe se-k 60 fajne rozwiazanie i mysle ze w sam raz pod moj styl.. ( z opini innych ludzi ) ale nie znam ani gl. mont ani kto chce sprzedac.. kiedys na allegro byly po 230 pare zl.. eh.

 

Zwlekam i czytam z tydzien juz o tym wszystkim.. narazie graly by pod radiem z dystansami mdf. Gdy zrobilo by sie cieplej to zabieram sie za wygluszanie ( podejde do tego bardzo dokladnie ) pozniej kable i na wiosne mozna pograc juz pod wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mehow, znam ten myk i wolal bym nie ruszac prowadnic.

 

FUBU, Macrom-a w ogole nie slyszalem nawet o tej firmie ( no chyba ze o kablach )

 

PB hmm .. pasowalo by tylko czy nie bede sie meczyl, bo prezentuja chyba troche sie lepiej w innej muzyce niz moja..

 

( przekopalem juz cale forum na temat PB i nie sa az tak wielka rewelacja - wiem do mojego pulapu cenowego nie mam co sie spodziewac, ale jesli cos zagra tak samo albo podobnie za 200 zl to 100 mam na lepsze RCA czy tez na bardziej dokladne wygluszenie furtek, ale z drugiej strony z moim stazem [ nie wielkim ale.. troche ] nauczylem sie tego zeby przemyslec wszystko pare razy niz pozniej do czegos wracac i sprzedawac i brac cos innego.. Ogarnelem tył z przebojami, wiec przod robie wolniej ale z regulami " prawa " CA :hyhy: Wiec wybaczcie moja uszczypliwosc :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vibe se-k 60 fajne rozwiazanie i mysle ze w sam raz pod moj styl.. ( z opini innych ludzi ) ale nie znam ani gl. mont ani kto chce sprzedac.. kiedys na allegro byly po 230 pare zl.. eh.
te vibe'y jeśli brać pod uwagę cenę są naprawdę fajnym rozwiązaniem (jeżeli tych za dwieście parę złotych już nie ma na Allegro to może warto pokusić się o import z UK, sporo tutaj polaków i na pewno masz jakiegoś znajomego, a z racji tego, że to model schodzący z rynku to łatwo je trafić w naprawdę fajnej cenie...ja za swoje zapłacilem 30 funtów :rotfl: )grają całkiem przyzwoicie jeśli chodzi o bas (w dobrze przygotowanych drzwiach na prawdę można się zdziwić:hyhy: ) troszkę mało środka ale za to góry nie brakuje:) (zwrotka na -3db i nie jest najgorzej) odnośnie opinii, że potrzebują dużo mocy to się nie zgodzę...mają co prawda 115W RMS'u ale nie są zbyt wymagające u mnie dostają 50W na kanał z Alpiny starej serii i jest dobrze, a próbowałem je już pod kilkoma wzmacniaczami (mocniejszymi i słabszymi) i nie ma ciśnienia na pakowanie w nie nie wiadomo jakiej mocy. Podsumowując nie najgorsze granie za przystępną cenę. Alternatywą może być nowa seria Vibe - Black Air podobno więcej środka da się w nich uslyszeć ale są droższe i nie mogę nic o nich powiedzieć bo jeszcze ich nie słuchałem:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GMS 1602 wygladaja " duze " ale informacji nie mam.

Toć to jedne z "płytszych" 16-tek :rotfl: o tych na pewno mogę sie wypowiedzieć bo miałem w rękach. Jak one...nie wejda da Astry bez przeróbek to...żadne nie wejdą.

Krzyżak by sie musiał pojawić ma je w swej ofercie weźmie linijkę i zmierzy ale o ile mnie oko i pamięc nie zawodzi tam jest max.65 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michas82lca, poszukam, mam brata w Anglii.

 

wasylwek, owszem jestem na nich rowniez jak najbardziej na tak, ale doczytalem w necie ze maja cos wlasnie kolo 65- 66 mm a jak by nie bylo 62 to max co moze wpasowac do mnie ( dla spokojnosci 61 - 60 mm )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 9812 - to całkiem przyzwoita jednostka. Mimo wszystko zamień tego Velocity na XMa 4045.

Będziesz miał baze do bi-ampu.

I wówczas zaopatrz się w to:

 

http://www.intertechnik.de/Lautsprecher-Sh...4842,48089.html

 

tutaj: www.qba.com.pl

 

Do tego mogą być wooferki signata, puścisz je na pierwszy rzut pełnym pasmem, na tw dasz kondziorki i już będzie duuuzo większy skok w stosunku co tu wyżej jest proponowane. Głośność tw już bez problemu sobie wyregulujesz i znika jeden poważny problem. W dodatku każdy głośnik osobno opóżnisz i jest malinka dla laika.

O różnicy klasy tych seasów w stosunku do tweeterów z zestawów za 300zł juz chyba nie musze wspominać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytalem braciszka i vibe mozna miec za 65 F z przesylka plus 15 F przesylka do Polski.. wychodzi ~ 360 zl . Tak srednio chce mi sie dokladac, bo pozniej trzeba dac wiecej kasy na jeszcze lepsze kable a najlepiej to od razu zmienic wzmacniacz a i wygluszyc drzwi.. hmm.. Trzymajmy sie tej granicy ze 300 zl max i ze bez zmiany wzmac. Bujalem sie ostatnio ze sprzedaniem starego radia i przednich glosnikow ( udalo sie po miesiacu ).. jesli nie ma popytu na dany produkt to trzeba za smieszne pieniadze oddac - taka prawda.

 

Mehow, link nie bangla.

 

Na samym poczatku myslalem, aby Signaty dac pod wzmacniacz ktorym zetne dziada :rotfl: a tweetery mam jakies philipsa ktore podlaczyl bym pod radio i filtrem pociachal :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytalem braciszka i vibe mozna miec za 65 F z przesylka plus 15 F przesylka do Polski.. wychodzi ~ 360 zl .
nie to żebym jakoś wyjątkowo zachęcał do kupna tych Vibów ale długo szukać nie musiałem aby je znaleźć 15 funtów taniej VIBE SE-K 60 :rotfl: co do przesyłki to też jestem przekonany, że można taniej, a zawsze można popytać znajomych czy ktoś nie jedzie akurat do Polski na urlop to by zabrał za darmo :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanders156... zadam Ci drugi raz to samo pytanie, na które nie raczyłeś mi odpowiedzieć poprzednio. I stąd też zaniechałem dalsze pisanie w tamtym temacie.

 

Czy przeprowadzałeś próby odsłuchowe więcej niz jednego systemu głosnikowego w tym samym aucie i pod tym samym sprzęcie towarzyszącym?

Ja wiem, że tego nie robiłeś.

Powtórzę... tylko takie porównanie jest miarodajne bo wpływ na brzmienie wypadkowe ma wiele czynników i o dziwo najmniej same głośniki (mowa o umownej klasie budżetowej) . Jeśli Tobie podobały się signaty w jakimś tam aucie bardziej od Helixów w jakimś tam aucie, to powodem jest to że w aucie z signatami, mówiąc zupełnie ogólnie, panowały lepsze warunki od tego z helixami.

 

 

W tamtym temacie nie odpowiedziales na moje pytanie a nie ja na twoje

Odsluch roznych systemow na tych samych klockach oczywiscie dokonywalem i helixow i gms i kick sl , sinuslive sl 165 hertz hsk no i oczywiscie to co gra u mnie teraz i musialbym byc gluchy zeby nie zobaczyc roznicy pomiedzy 4 pierwszymi a znajduja sie w twoim pulapie 400zł gdzie wszystko gra tak samo i nie ma co wybierac a ja jednak uwazam ze jest pomiedzy czym wybierac chyba ze twoim zdaniem Helixy i sl165 maja ta sama charakterystyke i jak komus by zalerzalo na mocnym basie to rozumiem ze twoim zdaniem jezeli wybierze helixy to bedzie tak samo zadowolony jak z sl165 ?? Chyba nie a o to mi chodzi !!! Kolejna sprawa jest to co juz napisalem ze klocki maja duze znaczenie i nie zawsze pasuja do siebie ( wzmak do glosnikow ) wiec wrazenia odsluchowe moga byc mylne i nie mowie tutaj tylko o mocy wzmakow choc to oczywiste ze np. axton c500 jakos tam zasili swoja moca helixy ale juz Sl165 nie koniecznie , kolejny przyklad hertz dsk pod alpina 3517 i alpine 9812 zagra tragicznie gora ale juz Helixy sa duzo bardziej przyswajalne w tej konfiguracji , przyklady nie spasowania klockow mozna ciagnac godzinami.

Chyba ze uwazasz ze chwalone przez ciebie DEGO PO i zjechane HSK w kazdym dowolnie wybranym zestawie klockow zagraja zawsze na korzysc tych pierwszych i oczywiscie pod kazde wymagania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moze az tak bardzo doglebnie sie na tym nie znam ale wiem po swoich doswiadczeniach kiedy robilem tyl. Na poczatku glosnik, pozniej skrzynia, pozniej kable, wzmak.. Z Wzmacniaczami to tez roznie, w sumie mialem pod swoim RE Audio z 4 wzmacniacze Od CP, Blaunpkt. Sony i zostalo na Axton-ie ktory w zupelnosci daje mu moc jak i jakosc..

 

Dlatego ciezko mi okreslic barwe Velocity VA 275 bo chyba jest bardziej taka naturalna ze wskazaniem na wysokie tony. Nie chce mi sie juz bawic w wymiane wzmac. Mam kable zasilajace 10 mm ktore zasilaja suba i one pojda na przedni wzmacniacz a teraz kupie 20mm aby dac wiecej pradu na tyl.

 

Jedne drzwi mam wygluszone ale dalem ciala ( wygluszalem 3 lata temu APP - i wcale mi sie nie krusza ale nie bedziemy tutaj teraz wojny toczyc :D ) wygluszylem tylko zew strone :D wiec musze zrywac to i od nowa i bardziej dokladnie no ale.. nawet jak wygluszylem same otwory to slychac roznice - serio.. To sie rozpisalem :D Jutro z bratem pogadam czy ma gdzies pod reka sklep ktory podal michas82lca . Jesli nie to musze zrobic zakupy w PL

 

Zapytam jeszcze raz, no chyba ze to czysta niemadrosc tak robic to od razu mowcie ze bez sensu " Na samym poczatku myslalem, aby Signaty dac pod wzmacniacz ktorym zetne dziada a tweetery mam jakies philipsa ktore podlaczyl bym pod radio i filtrem pociachal " ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawialem z bratem ktory mieszka w UK i nie ma problemu z nabyciem, czy to przez ebay czy w sklepie ale niestety VIBE SE-K60 maja 65mm gl mont. kurde ;/

 

Moze jestem zaporowy ale staram sie jakos uciec od tego PB nie wiem czy slusznie.

 

Chodz jesli nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma..

 

Chyba jednak wezme te PB S-6C, a bardziej zainwestuje w wygluszenie i kable do wzmac.

 

Kupie lepsze glosniki to zaraz mniej kasy bedzie na wygluszenie, mniej na kable, cos kosztem czegos, no i jak lepsze glosniki to i lepiej inny wzmacniacz. Moze do czarnych nut jakos sie znajdzie.. hm.

 

Jak to widzicie ? Do poniedzialku poczekam i bede zamawial..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego rezygnujac z syczka z zestawu to w sumie mam sam woofer w cenie 300 zl, wiec moze lepiej sam woofer kupic ( np. Signata ) a pozniej dokupic tw spokojniejsze z zwrotka pod nie ( moze sa jakies zestawy tw+zwrot. ? ) Nie uczepilem sie Signatow ani tym bardziej PB. Odsluchu nie mam mozliwosci, slyszalem kolegi Hertz-e DSK pod wzmac. basu nie za wiele ale tw. zdzieraja skore z glowy ( za ostre ). Dlatego podchodze do tego tematu spokojnie, bo przeciez ich bede sluchal najbardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...