Skocz do zawartości

Pytanie o czasowke do posiadaczy 9855


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Elo!

 

Czy ktos kto ma/slyszal 9855 przelaczona na 3 way z korekcja czasowa ?? Mam teraz zalaczony 3 way mode i nie slysze za bardzo, zeby czasowka cokolwiek zmieniala.. W 7893 bylo to ewidentnie slychac, a tu nie mam praktycznie zadnej roznicy.. W 2 way nie moge przelaczyc, bo nie mam zadnych pasywnych zwrotek :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. u mnie jest 2 way fizycznie EP w drzwiach i MDS na slupkach, w radiu ustawione na 3 way, zeby ciac woofer od gory i dolu.. I albo ogluchlem w ciagu paru mniut, albo u mnie czasowka nie dziala ?? W 7893 szlo nawet sie na pale pobawic, to wokal sie przesuwal czy cos.. A teraz nic takiego nie slysze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekcję czasową wykorzystujesz wówczas, gdy głośniki znajdują się w różnych odległościach od słuchacza. Np. w samochodzie z punktu słyszenia kierowcy fala z głośnika lewego dotrze do słuchacza szybciej niż fala akustyczna z prawego głośnika. Jeżeli amplituda fal będzie różna w danym punktcie to będą się znosić - wycinać nawzajem. Wówczas należy opóźnić sygnał z lewego głośnika i wszystko będzie ok. to się dotyczyrównież pozostałych głośników. Niektóre radia mają przeliczanie czasu opóźnienia na np. cm i sprawa jest łatwiejsza. Reasumując: najlepiej załączyć płytę z wokalem i tak regulować opóźnieniami by odniosło się wrażenie, dany głoś dobiega z naprzeciwka słuchacza a nie z lewego głośnika wysokotonowego. Subwoofer znajdujący się w bagażniku również należy dostroić tak aby odniosło się wrażenie, że wydobywa się on z przednich głośników i nie zanika przy tym jednocześnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Subwoofer znajdujący się w bagażniku również należy dostroić tak aby odniosło się wrażenie, że wydobywa się on z przednich głośników i nie zanika przy tym jednocześnie

Aby zrównać przód z subwooferem należy: -cały przód opóźnić względem suba, oraz -lewą stronę względem prawej jak kolega już napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z innej beczki.

Skoro wrażenie "pogłosu" (zakładam skrajne przypadki "niezgrania" systemu CA, potocznie zwanym ...klepaniem suba, pomijam takie gdzie słychać totalną dominację basiora nad resztą ) to (z racji wymiarów każdego auta z efektem ...echa nie mamy tu do czynienia) nic innego jak głównie przesunięcia fazowe oraz akustyka wnętrza.

Zakłądając , że mamy ...najbardziej ascetyczny system 2 way z przodu i suba w bagaju którego grajka ...obieramy za ...referencyjny i do niego "dopasowujemy" resztę bo ...baranieję trochę jak słyszę , że przód ..."podporządkowujemy" :D subowi , zawsze myslałem, że odwrotnie ?

Z samej "chłopskiej :D bo ja prosty facet jestem :D teorii lepiej ...gonić z "wpasowaniem" jednym monofonicznym subem niż stereofonicznym ...budowniczym sceny no może czegoś nie wiem do końca...to chętnie się dowiem.

Z mojego doswiadczenie wiem , że takie manewry osiaga się ... cięciami, ustawieniem etc.

Prędkość sygnału jako czysto elektrycznego wynosi 300tys. km/s i konia z rzędem temu któren :D myli akustykę z elektryką :D

 

P.S. zaczynam wnioskować , że całe te czasówki albo...muszą być faktycznie zrobione albo...bardzo dobrze, z jajem, przez kumatego osłuchanego montażystę albo zwyczajnie ...narobią wiele zła :D .

Dlaczego prosty system zagra lepiej od całej "elektronicznej" otoczki zwanej PROCESOREM bo ten jeżeli ma być dobry...MUSI byś drogi (dlaczego Bit-one to cały czas koszt przekraczający sporo ...dobrze grające radio ? ).*

 

* jest to tylko i wyłącznie ... moje zdanie i wnioski niemniej jednak "wywnioskowane" pewnymi badź co bądź

doswiadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie słyszysz różnicy...to pewnikiem jest ale ...nia działa.

P.S. miałem uderzyć w Alpine ale...zostałem przy innej firmie, więc nie wiem.

A w 2 way słyszysz czy działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Wlasnie nie moge narazie podpiac w 2 way, bo nie mam nawet kondka na tweeter :wstyd: Jak bedzie chwila, to odepne tweetery i posucham samych wooferow w 2 way.. Tak jak pisalem gluchy nie jestem, bo na 7893 ewidentnie byla roznica..
ja właśnie wróciłem z samochodu...radio mam przełączone na 2-way z godzinę bawiłem się korekcją i za żadne skarby różnicy żadnej nie słyszałem nie wiem co nie tak robię (może po prostu ten model Alpine tak ma) :D ale widzę, że nie tylko ja "ogłuchłem"

Ache jak poradziłeś sobie z problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michas82lca a powiedz mi jak masz ten przod zrobiony ? Masz ori zwroty z BA i to do pieca czy bi-amp ? I powiedz mi jeszcez jaki masz wzmacniacz na przod :D
sprzet mam jak w opisie przod podlaczony przez oryginalna zwrotke (na bi-amping przyjdzie jeszcze czas :D ) pod przednia pare RCA, tylne RCA luzne, i sub podlaczony pod trzecia pare RCA (sub out czy jakos tak) Krecilem dzisiaj z dobra godzine na wszystkie strony i ni huhu roznicy zadnej nie slyszalem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec na pewno jak juz to bedziesz slyszal "stronami" czyli tweetera i woofera osobno nie wyregulujesz, a patrzales dokladnie pod ktora RCA podpiales ?? Bo te Alpinki maja pierw REAR, potem FRONT, a na dole SUB :D Ja sie na poczatek na to dalem zlapac :D Po drugie sprawdz na piecu czy masz ustawiona funkcje STEREO, bo jak kiedys podpialem jednego Macroma i bylo tam bodajze L+R i nici z korekcji :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te Alpinki maja pierw REAR, potem FRONT, a na dole SUB :D Ja sie na poczatek na to dalem zlapac :D
nie no wymiekam :/ zlapalem sie wlasnie na to :D pogratulowac konstruktorom pomyslu...jutro przepne i dam znac czy to to (ale domyslam sie ze tak bo przod mam wpiety w RCA na samej gorze a z tego co piszesz to RCA na tylne glosniki a ja krecilem przednimi) we wzmaku na 100% stereo :D PODZIEKOWAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego prosty system zagra lepiej od całej "elektronicznej" otoczki zwanej PROCESOREM bo ten jeżeli ma być dobry...MUSI byś drogi (dlaczego Bit-one to cały czas koszt przekraczający sporo ...dobrze grające radio ? ).*

 

Nie wiem skąd te wywody Twoje i te :]:P:D:D:D

Ale każdy system zagra ładnie jak się go ze stroi z prockiem, nie żeby jakimś tam drogim.

Ty widzę jesteś zawsze na NIE podłóg jakiemuś strojeniu, może weź się przebolej i załóż sobie system w aktywce z prockiem z strojeniem z poziomu radia a może odczujesz różnicę i przestaniesz biegać za szarakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no wymiekam :D zlapalem sie wlasnie na to :D pogratulowac konstruktorom pomyslu...jutro przepne i dam znac czy to to (ale domyslam sie ze tak bo przod mam wpiety w RCA na samej gorze a z tego co piszesz to RCA na tylne glosniki a ja krecilem przednimi) we wzmaku na 100% stereo :D PODZIEKOWAL

 

A jaki problem nacisnac bodajze "BAND" i zobaczyc jak dzialaja korekcje dla "left rear" i "right rear" ?? :] Ale fakt faktem ja tez sie zdziwilem jak zobaczylem tylny panel a tam "rear" na gorze a "front" w srodku :P Tez mialem maly bajzel w glowie jak mi to grac nie chcialo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mam luźne przemyślenia, jak już w tym temacie..

Czasówka czasówką, ale czy nie dało by się poprawić sceny względem "gołego systemu" stosując przesuniecie fazowe, pasywnie przy głośniku, bądź lepiej aktywnie regulacje fazy na wzmacniaczu operacyjnym, prawego kanału??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl u mnie kumpel z Czestochowy Peugeotem i tez ma 9855 ustawilem Mu wszystko potem pojechal do jakiegos zakladu CA w Czewie na wymiane anteny i Mu tez podpieli wszystko inaczej i dzwonil do mnie, ze z suba glos slyszy.. Pewnie geniusze w zakladzie filtry w piecu wylaczyli i tez RCA pod rear zamiast sub wpieli.. Ehh.. Brak slow..

 

[ Dodano: 2010-02-17, 13:54 ]

stroozyk, po co kombinowac pasywnie skoro ja np. specjalnie wzialem to radio, zeby nie ciagnac juz pasywnych elementow czy do korekcji fazowej czy czestotliwosciojwej..

BTW podstawa to dobrze rozmiescic tweetery, a czasowka tylko "korygowac" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...